Бюджет 2500 лв - екзотична дестинация :идеи ?

  • 32 688
  • 226
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 981
Най-скъп е билета! Хотели - бол! Храна - на всякакви цени! Собствената организация  за мен е най-доброто  - четеш, пишеш, смяташ и решаваш къде ще отидеш и какво ще правиш! Има толкова много информация/но трябв да си дадеш зор да я проучиш/. Никой не знае по-добре от теб къде искаш да отидеш, какво да видиш и какви пари да платиш! Тайланд е лесен  - много хотели, много полети, много тур.компании за екскурзии на място /задължително с пазарене/,масажи и т.н. Не се страхувайте  - единственото условие е да говорите английски!

# 181
  • Мнения: 109
За Коледа бяхме в Сингапур и имахме между двата полета 11 часа в Куала Лумпур и успяхме да видим кулите и Batu caves.Всичко си организирахме сами(не сме ползвали агенции),но разказите на roje22 бяха много много полезни.
За 5 нощувки(2 които бяха в Мarina Bay Sand-доста значително перо от бюджета) полета от Истанбул,трансфера до там и обратно и парите които изхарчихме там(а изобщо не сме се ограничавали) ни излезе за 7 човека-24500лв или по 3500 на човек.

 

# 182
  • Мнения: 2 860
Дааа, както и да го смятам 5000 лв за двама извън Европа трудно ще излезе /за екзотична дестинация/.
Алекслав, хареса ми идеята за тоя остров, обаче има ли там нещо извън плажа какво да се види? Признавам не съм чела за острова.

# 183
  • Мнения: 3 333
La gomera е слабо населен, основното е гори, разходки-hiking пътеки в горите за пешеходни разходки и плажчета, както и съседния el hierro, където има много подводни развлечения, важното е, че няма народ, както в Тенерифе и другите известни места. От друга страна в Тенерифе има доста какво да се види и може да се комбинират нещата. Третия близък остров е La Palma познат като isla bonita от Мадона, там също е доста интересно за любителите астрономи най-вече има писано по темата в нета, пак има гори, пътеки, плажове, вулкани и е по-голям от предните два, столицата не е супер малка, както на другите два острова и има някакви туристи макар и малко. Ако се отиде до Тенерифе, може да се избира разходка  между тези 3-4 острова в зависимост какви интереси имате.. Като цяло всеки един остров от канарските е коренно различен от другите. Примерно може да видите Тенерифе-Ла Гомера-Ел Иеро или Тенерифе-Ла Гомера-Ла Палма. Ла Палма няма връзка с Ел йеро затова ги пиша в този ред.
Ако се наблегне добре на търсенето до Тенерифе може да се отиде и да се върне човек за 200-250евро, като минимум. От там до другите има фериботи, които не са скъпи около 30на евро на човек. Ако се изберат два допълнителни острова за път ще дадете общо около 300-350евро на човек. Хотели има всякакви поне в Тенерифе, на другите острови има малко, там има повече къщи под наем, може да видите в букинга. За тези пари може да се съберете примерно 3-4 дни в Тенерифе и 3-4 в един от другите острови или по-малко дни, но в три от островите. Най-грубо мога да сметна на човек, 300-350е път, 300-400е хотели  за 8 дни примерно с поне закуска, може и с вечеря, 70-80евро за кола и останалите около 400е за развлечения, сметката е за човек. Та с 2500лв на човек няма да имате проблеми и ще видите няколко острова, които повечето хора не са чували, камо ли да са ходили, не са в далечна Азия, но си струват, а и се вмествате в бюджета. Имайте предвид, че самолет директно до Ла Палма от Испания е доста пари, няма други компании и затова е много добра опция да се види покрай Тенерифе, а си заслужава! Разгледай островите и може да си харесаш нещо. Самолети между островите са много скъпи, затова не ги споменавам, реално не си струват, с ферибота е между 45мин до 1,5 часа за тези острови и е в пъти по-евтино.

Друго предложение е Сао Мигел от Азорските острови, аз миналото лято дадох само за път по 600евро на човек,  а ги наблюдавах от над година. Тази година вече има полети от Лисабон и Порто на ryanair и easyjet до там и цените паднаха драстично. В момента, с полет през Париж или Амстердам до Лисабон или Порто и от там до острова може да се съберете пак в 350евро на човек, почти наполовина от това което беше до сега. Там колата под наем е по-скъпа, но острова е впечатляващ от всякъде. Имам тема за него, може да я видиш. С тези пари, спокойно ще отидете и ще изкарате 7-8 дни, като слагам път, хотели, кола под наем и пари за харчене.

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 18:03 от Alexslav

# 184
  • Мнения: 431
Ох... Alexslav, прочетох темата, разгледах снимките ти и просто се влюбих в предложението за Сао Мигел Heart Eyes Определено си го слагам в wish list-a, даже си мислех, дали ако се пътува в комплект от 4ма, няма да излезе по-евтино Mr. Green
João Paulo II Airport ли е летището там?  Embarassed Толкова прекрасно изглежда... довечера ще го сънувам Embarassed

# 185
  • Мнения: 3 333
Ох... Alexslav, прочетох темата, разгледах снимките ти и просто се влюбих в предложението за Сао Мигел Heart Eyes Определено си го слагам в wish list-a, даже си мислех, дали ако се пътува в комплект от 4ма, няма да излезе по-евтино Mr. Green
João Paulo II Airport ли е летището там?  Embarassed Толкова прекрасно изглежда... довечера ще го сънувам Embarassed
Grinning И аз така започнах, след четене и гледане на снимки, направо не се спрях, докато не отидох!
Сао Мигел има само едно летище, това което си написала е то, столицата е Понта Делгада, обикновено се пише тя когато се търси билет. Реално има 5 компании които летят в момента до там, до скоро бяха само 2..Местните TAP и SATA, jetairfly и от скоро ryanair и easyjet, но реално само jetairfly лети от извън Португалия, говоря за Европа, понеже САТА лети и от Америка до там. Можеш да комбинираш както ти казах със самолети от тук. На живо е невероятно, лошото е, че откакто се върнах, само мисля кога пак ще отида...Ако сте 4 вместо 2, не виждам с какво ще ви излезе по-евтино, единствени колата под наем. С този бюджет ще си изкарате добре, това е важното за вас. Най-доброто време за ходене там е от края на май до средата на септември, през другото време вали много.

# 186
  • Сф
  • Мнения: 4 824
Ето ги обещаните снимки от Коста Рика.

Не са много селектирани, ни долу- горе ще придобиете представа.
Кацнахме в Сан Хосе и спахме там при едно момче (couch surfing). На следващия ден рано хванахме автобуса за град ЛА Фортуна, който е най-близко разположения до вулкана Аренал. Последното изригване е било 60-те години, единия склон целият е сив от лавата и пепелта. Там се записахме за екскурзи в парка, който е в подножието на планината. Видяхме доста интересни животинки, вкл и зелената  листна жаба (на снимката ще я познаете- червени очи, зелено тяло, с оранжево- сини крака). Не е отровна, а супер симпатична и интересна.  Реката, която минава през вулкана се затопля и след това по течението си е с гореща вода. Поради тази причина има доста СПА центрове в Ла Фортуна. Нощувахме и на следващия ден пътувахме до Монтеверде.
Монтеверде  е най- богатия на флора и фауна парк в Коста Рика (и света). Биоразнообразието е огромно, като в този парк може и да се види уникалната птица кецал, която е много рядка и запазена марка на държавата. За съжаление ние хванахме много лошо време-  дъжд с ураганен вятър, дължащ се на транзитния период между зимата и лятото. Поради тази причина не можахме да се отдадем на обиколки и турове в парка, а се записахме за coffee tour  и зип линии. Зип линиите бяха уникални!!!!!!!! Най- дългата зип линия в централна Америка, минаваща над цялата тропическа гора. Кулминацията беше люлката на Тарзан- вървиш по платформа, след което те връзват на въже и имаш свободно падане в джунглата. След няколко секунди ластикът се опъва и се получава точно като лианата на Тарзан, но тези няколко секунди свободно падане са просто..... Crazy Crazy Crazy Crazy . По обяд ходихме до ферма за пеперуди, която не беше кой знае какво. След обяд бяхме на обиколката в кафената плантация. Семейна плантация, където се отглежда и произвежда кафе, како и захарна тръстика. Показаха ни технологията на производство и печене на кафе, как захарната тръстика  се препработва и става на меласа  и нерафинирана захар. Дадоха ни да опитаме сурови какаови зърна (ето това е какаото като плод), после сушени, после печени, после стрити, стрити + захар, стрити+ захар и загрети т.е. шоколад в най- първичния му вид. Супер интересно, а за финал на едното дъвро бяха слезли майка и бебе ленивец- много сладки същества.
Имахме общо 2 нощувки в Монте верде, след  което се насочихме към западния бряг и по-конкретно паркът Мануел Антонио. От дебелите якета и дъждобрани, слязохме на невероятните плажове, обитавани от игуани, еноти и маймуни. Посрещнахме 1 декември на плажа на 27 градуса!!! Тук е мястото, където залезите са като по филмите- дълги, красиви, романтични. Дори на Хаваите не бяха толкова красиви. Всички снимки, които виждате не са обработвани допълнително, всичко е истинско.

Пожелавам ви през 2015г. да успеете лично да видите Коста Рика, или някое друго екзотично парченце земя.  Hug Peace

# 187
  • София
  • Мнения: 3 774
Подкрепям Alexslav с две ръце за Сао Мигел-Ponta Delgada.
На два круиза спираме там, като за последно, преди пресичане на океана.
И все се каня да отидем и само до острова, без кораб...

Miraj* Прекрасен разказ, кога ли ще сортирам и аз нашите снимки от там ?

# 188
  • Сф
  • Мнения: 4 824
Bled, ще ми е много интересно да видя КР и през твоите очи. Надявам се скоро да ги сортираш и покажеш.
Аз съм качила само малка част от снимките, но нямах много време да ги пренареждам и подбирам.

# 189
  • Мнения: 2 860
Мираж прекрасни снимки, мале аз нищо не съм видяла досега. Благодаря ви добри хора, че споделяте тия прекрасни преживявания. Алекслав, аз не видях твои снимки от Азорските острови, а ми стана много интересно. Има ли ги някъде публикувани? Надъхахте ме много  Grinning

# 190
  • Мнения: 3 333
Мираж прекрасни снимки, мале аз нищо не съм видяла досега. Благодаря ви добри хора, че споделяте тия прекрасни преживявания. Алекслав, аз не видях твои снимки от Азорските острови, а ми стана много интересно. Има ли ги някъде публикувани? Надъхахте ме много  Grinning
Снимките са в темата за азорските острови, но ето и тук линк. Това е малка част от тях, но ги сложих набързо след връщането ми, снимките са свалени от апарата, който е среден клас, нямат обработка.
http://alekangg.snimka.bg/nature/a-amp-231-ores.825786
Снимките, където се къпем в едни вирчера и реки с кафяв цвят са топли-термални с голямо съдържание на желязо, да не се чудите какво толкова интересно има в едно вирче. Големите езера са в кратери на вулкани, в някои има селца, в други няма,  просто е невероятно на живо. Бях писал, навсякъде се чуват птички, много различни миризми на треви и билки, супер спокойно е.

# 191
  • Мнения: 2 860
Намерих ги аз, прекрасни сте Hug

# 192
  • София
  • Мнения: 3 774
Bled, ще ми е много интересно да видя КР и през твоите очи. Надявам се скоро да ги сортираш и покажеш.
Аз съм качила само малка част от снимките, но нямах много време да ги пренареждам и подбирам.

Miraj*
Много трудна задача, снимките.
Файла в лаптопа, показва седем цифрено число, как да ги сортирам.
Почти се бях отказала ???
Ето ТУК това, което съм успяла да оправя...
И ТУК също...
Но за да не ти откажа, ето набързо открити две снимки от Коста Рика:


Тая ми е любима, така растат бананчета. Един ден бяхме в такава ферма, една от най-големите в света.


Изглед...

Момичета вижте ТУК , присъединявайки се към  Alexslav, как може да си направите пътуване за нужния бюджет.
Като разбира се изключите времето преди и след острова...

# 193
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Bled, като се реша какво точно искам (Маями - Тампа или Маями + някакъв круиз по Карибите) ще помагаш ли?

Станах разногледа от избор и още повече се обърках.

# 194
  • София
  • Мнения: 3 774
Bled, като се реша какво точно искам (Маями - Тампа или Маями + някакъв круиз по Карибите) ще помагаш ли?

Станах разногледа от избор и още повече се обърках.

regina
Как можа да попиташ ? Не само ще помагам, но ще те занеса и ще те върна докъдето трябва   bouquet
Няма да се шашкаш, колкото повече гледаш и търсиш, толкова по-зле.
Видя ли това пътуване в Азорската тема, което пуснах ?
Измислих го и го направих за 40 минути, какво да го мисля толкова?
Като го прегледах накрая, сама си го харесах много.
А преди малко и половинката каза, че съм се справила перфектно.
Alexslav в темата каза същото, какво повече, вече ми е в главата....
Да, виждала съм ги тези острови, но искам да ги обиколя.

Ако решиш нещо от Маями или където и да съм била, ще го направим по най-великолепния начин.....
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт