Бюджет 2500 лв - екзотична дестинация :идеи ?

  • 32 690
  • 226
  •   1
Отговори
# 195
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Мерси, Бледbouquet

Маями го мисля отдавна и все го заменям с друго - причина - голямата ни отпуска е август, а не искам урагани.
Но преди няколко дни ми просветна, че може да е в този период (на догодина Grinning), уж би трябвало да става за плаж.

Не съм гледала Азорските о-ви, ще им хвърля едно око, че ми виси августовското море (това за пръв път ми се случва Grinning).

Сега съм на вълна Мадрид.

# 196
  • Мнения: 2 860
Здравейте, някой има ли представа в Шри Ланка, курортните градчета, от какъв порядък излиза вечеря в масов ресторант за двама, да речем салата основно и бутилка вино.

# 197
  • Мнения: 12
Здравейте. Аз лично смятам, че за такъв бюджет идеалният вариант е круиз. Ние бяхме миналия ноември на круиз Южни Кариби. 7 нощувки, All Inclusive + пакет за алкохол. Летяхме до Пуерто Рико (Сан Хуан), там имахме 4 нощувки, след което се качихме на кораба. Всеки ден различен остров, в нашия случай Puerto Rico, Barbados, St. Lucia, St. Johns, Antigua ,St. Maarten
, St. Thomas,  обиколка на острова с гид около 20 $ и 4-5 часа плаж и коктейли. Екзотично, романтично и виждаш няколко дестинации на куп. Другият плюс е, че през останалото време си плаваш в 5 звезден лукс. Сумата, която похарчихме беше 7000 лева, но ако премахнеш безумно скъпите, според мен, нощувки в Пуерто Рико, а там няма нищо особено за гледане, една нощувка напълно ти стига, така направиха нашите приятели, които идваха от Америка, напълно се включваш в бюджет от 5000.. Круизът ни беше около 600 $ на човек с включена застраховка отказ, отделно накрая плащаш 7 $ на човек бакшиш. полетът 3300 лв. за двама всичко включено/ . ние бяхме в каюта с прозорец, абсолютно не ви е нужен, само спите там, така че цената може и още да падне. Преживяването е страхотно. Карибите много ми харесват, местните хора са супер, екзотично е, красиво е. А и аз не вси падам по типа 7 дни на едно място и лежане. Препоръчвам.

# 198
  • Мнения: 437
А как стои въпроса с визите за Пуерто Рико?

# 199
  • Мнения: 12
Американска територия е , изискват визи Sad

# 200
  • Мнения: 437
А как се практикува - първо се вадят визи и след това се резервира круиза или?

# 201
  • София
  • Мнения: 3 774
ivelina666
Може да резервирате круиза, БЕЗ ДА ГО ПЛАЩАТЕ, да може да го отмените ако има проблем с визите.
Надявам се да няма и го пожелавам...
Носете резервацията на интервюто, ако не помогне, няма да пречи.

gudjamany
Разказа ти е прекрасен, особено когато човек е посетил местата.


ST.THOMAS

Заповядай в тази ТЕМА
С удоволствие ще четем мненията ти.

# 202
  • София
  • Мнения: 877
Mисля , че разните гръцки острови трудно може да минат за екзотика , а доколкото чуствам търсиш нещо по-скоро  с палми полегнали над водата и бели пясъци  Laughing

Твоето място е югоизточна Азия .
Ако не е толкова спешно изчакай някой от промоциите на Qatar Airways както ти казаха.
Обикновенно цените до Банкок падат дори малко под 500 евро , а оттам има много евтини авиокомпании или дори влак + бус до островите от картичките ...

При положение , че ползвате до 3* сравнително добри хотели (25-40 евро стая/нощ) и хапвате предимно от количките  , или си пазарувате продукти от супермаркети и 7/11 ще се вместите в тия 5000 лева .
Ще може да хапвате и колкото ананас и плодове на улицата  си искате , таксите за шезлонг и чадъри ( 200 бата-10 лева за двама) и дори няколко еднодневни екскурзии до острови като Phi Phi и подобни ( средна цена с малко пазарлък 1200-1500 бата /45-70 лв. на човек.

Та едно десет дни до две седмици са напълно постижими.

Кратка сметка общо за двама :

Полети : 1100 евро
Вътрешни полети : 100 -110 евро ( или само 50 евро при положение , че изберете влак+ бус или пък само бус )
Хотели 14 нощувки x 35 eвро =490 евро.
Три ексурзии до острови x 1200 бата = 3600 бата/човек (80евро) Тотал : 160 евро за двама.
Пет дни с шезлонги на плажа х 5 евро = 25  евро
Вътрешен транспорт (такси до летище , метро ...) 60 евро

Та дотук станаха приблизително  1950 евро максимум.
5000 лева по курса на моята банка са 2550 евро.

Тоест извън тези основни разходи ще ви останат още около 600 евро които са напълно достатъчно ако карате по начина който описах  вкл. малки подаръчета и сувенири  Simple Smile

Тия неща които съм посочил са като възможния , но напълно постижим минимум.
Оттам нататък таван няма и може да се похарчат колкото човек може да си позволи ...


Извън промоциите най-изгодно е да се лети от Истанбул (не знам откъде сте)
Дори сега има полети Истанбул - Сингапур за под 500 евро и оттам може да разгледате Maлайзия и Тайланд , само че в Сингапур ще може да си позволите единствено хостел за да се вместите в подобен бюджет.
 

Здравей,

много хубаво описание. За кой месец са промоциите под 500 евро на Qatar Airways? Аз разгледах набързо и напр. за май 1150 лв. дупосочен. Безопасно ли е да се придвижваме  с влак/бус и въобще самосиндикално в страната? Нямам доверие на този регион без агенция, звучи ми като Индия с не знамколко си изнасилвания, но с агенция не може да си позволим да отидем.

# 203
  • Мнения: 1 036
Имаше скоро промоция на Катар, мисля до 16.01.2015г. беше.

# 204
  • Мнения: 2 860
Някой случайно да е почивал в Тайланд през септември? Не съм запозната с ти дъждовни сезони.

# 205
  • Мнения: 23
Някой случайно да е почивал в Тайланд през септември? Не съм запозната с ти дъждовни сезони.

Ние бяхме през септември в Тайланд. Предвид сезона на мусоните по това време, бих ти препоръчал следните острови в Тайландския залив:
Ко Тао - малък спокоен остров с невероятни места за гмуркане и шнорхелинг
Ко Панган - за по-бурен живот, особено при пълнолуние, когато на острова се организира световноизвестното Fullmoon party - много музика, алкохол и др.
Ко Самуи - моят избор. Има плажове и места за всякакъв вкус, има забележителности, които да видиш и т.н. От Ко Самуи може да си организираш екскурзии до другите два острова.

През септември мусоните по-силно се усещат в районите около Бангкок, Патая, Ко Чанг, както и западния бряг на Тайланд от към Индийския океан, където е Пукет и Краби. Туристите посещатават Тайланд през цялата година, независимо от мусоните. Около плажовете целогодишно температурата на водата е 28+ градуса, през деня въздухът е 28-30 градуса, през нощта минималните не падат под 20. Влажността се усеща, но бързо се свиква.

Детайлите от нашето пътуване и препоръките за пътуващите към Тайланд са описани в моя пътепис до Тайланд.

# 206
  • Мнения: 2 860
Благодаря много.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 039
И в момента има промоция на Qatar Airways  --> http://www.qatarairways.com/bg/bg/offers/direct-flights-to-doha. … ge?CID=EMBG574590  Peace

# 208
  • София
  • Мнения: 434
Здравей!

До 2500лв спокойно можеш да се вместиш за 1 седмица в Шри Ланка. Ние си организирахме всичко сами, събрахме се 10 човека и си изкарахме страхотно. Пътувахме с Fly Dubai от Истанбул, билетите бяха по 340 евро на човек. До Истанбул стигнахме с коли, но може и с автобусните линии, ако сте само 2ма ще ми излезе по-евтино.

В Шри Ланка си наехме коли под наем, отседнахме в Lagoon Paradise Beach в Тангала. Престоят ни излезе 175 евро на човек със закуски. Всичко си обиколихме сами - ходихме на сафари в Яла и видяхме слонове и леопарди, после китове в Мириса, яздихме слонове в Millenium Foundation, посетихве чаена фабриха близо до Канди, видяхме храма на Свещения зъб и още много. На човек ни излезе даже по-малко от 2500лв.

Успех!

# 209
  • Мнения: 25
На същото мнение съм, с почти същите впечатления! Peace Шри Ланка е мястото, където спокойно можеш да си изкараш супер с този бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт