Бюджет 2500 лв - екзотична дестинация :идеи ?

  • 32 692
  • 226
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 914
абе малко е рисковано Шри Ланка, не е близо и не може да се разчита винаги на евтин превоз, а и не всеки би шофирал на ляво движение. Колко ви излезе сафарито? Аз мернах една цена от 75 долара на възрастен. А покупки влизат ли в бюджета, защото от Шри ланка могат да се купят доста неща Simple Smile

# 211
  • Мнения: 2 860
Како интересно може да се купи от Шри Ланка? Давайте идеи. Аз мернах някъде за някакъв камък, който само там го има, ама вече го забравих как беше.

# 212
  • Мнения: 9 914
според бюджета - камъни предимно полускъпоценни много видове; батик; памук хубав и евтин(дрехи), кожени изделия - най-вече чанти и сандали/чехли, но също табуретки и пуфове, колани, портфейли и т.н. Също чай; изделия от кокосов орех като разни купи; декоративни маски и всякакви фигури на слонове; подправки; разни мазила тип виетнамско чудо и миризливи клечки; кашуто им е много хубаво също.

# 213
  • София
  • Мнения: 434
65 долара на човек, цял ден + закуска и обяд. Джиповете си бяха само за нас, внимавайте да не подлъжете по по-ниска цена и да се окажете наблъскани 20 човека, имаше и такива. Ния бяхме с Ajith safari. Лесно ще ги намерите в интернет. Човекът е много разбран, бързо отговоря, предлага и настаняване, както и транфери. Водачите му са супер, 10 джипа винаха пред нас покрай един храст, а само нашият човек забеляза леопарда, затова бяхме и на първите места, когато се показа.

Ние купувахме главно чай, разни шалове, фигурки на слонове... не бяхме на шопинг тур.

В бюджета влиза абсолютно всичко, както и 1 ден в Дубай, 1 ношувка в Истанбул и останалите покупки. Върнахме се с около 250лв остатък от 5000лв, които бяхме предвидили. Не сме имали никакви проблеми, напротив, винаги сме срещали помощ от местните на всякакви нива. Малко са нахални просяците около забележителностите, защото все искат да ти помагат и да им даваш бакшиши, но се свиква.

Като заключение да кажа, това е една прекрасна дестинация, все още не толкова засегната от масовия туризъм, задължително ще я посетя пак. Подцених я много, имаше още какво да се види, но не ни стигна времето Simple Smile

# 214
  • Мнения: 2 658
Някой случайно да е почивал в Тайланд през септември? Не съм запозната с ти дъждовни сезони.

Ходихме октомври миналата година в Банког. Нацелихме точно дъждовния сезон, но въпреки че валеше дъжд беше страшно топло и задушно. Има моменти в които се изсипва порой, и беше невъзможно да се ходи; и слънчеви периоди, в които едва се издържа от жега. И в двата случая ще ви трябва чадър Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 860
Не е точно екзотична дестинация, но някой може да се възползва. Уизеър имат билети до Женева през август, които ни излязоха 200 лв за двама отиване и връщане. Там можеш да се направиш кратки екскурзийки до Лозана и Монтрьо примерно.

# 216
  • София
  • Мнения: 877
Кога сте ги купили за август? Аз гледах, но бяха по-скъпи за септември. Пак ще погледна. 200 лв за двама отиване и връщане????

# 217
  • Мнения: 2 860
Да, отиване и връщане. Преди 2 дена ги взехме.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Много благодаря на всички момичета , които така сърцато са взели участие в темата.   bouquet
Измина точно една година от както се върнахме от Дубай иииии ДА все още помня това пътуване....Не знам дали ще го помня в следващите 30 години, но със сигурност като първото ми самоорганизирано пътуване ще остане в сърцето ми (и в това,  на иначе скептичният ми мъж).
Да , за някои Дубай е само бетон и биха се заблуждавали , че е така , ако не посетят недокоснатите от човешка ръка диви кътчета , до които ние имахме щастието да се доберем.
Видяхме много интересни места , различни от общоприетите утъпкани пътеки, може би защото имахме 15 дни там и времето не ни притискаше....
Иначе имах огромно желание да си организирам круиз , но живота ни завъртя и така и не успях.
Сега замислям скромна (и не толкова екзотична)  почивка в Турция юни месец. За сега бюджета стига само до там  Crazy

# 219
  • Мнения: 2 860
Зинайда, и за да ти благодаря за хубавата и полезна тема. Би ли споделила за тези недокоснати от хора места в Дубай. Къде са, как се добрахте до там, въобще всичко което се сетиш.

# 220
  • Мнения: 9 914
да бе, и аз се замислих къде ли са тези недокоснати места...

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 337













Пътуването до тези места беше много вълнуващо.
Резериврах го през тамошна агенция.
 Дойде шьофьора , взе ни от хотела и пътувахме общо взето цял ден.
Преминахме границата на Оман и навлязохме в територията на друго Емирство, което беше малко стресиращо ,защото се чувствах като във филм на Садам Хюсеин - едни лошо гледащи митничари с автомати като по филмите , питат ме за визи (а те тъкмо преди това бяха отпаднали за нас визите).Аз викам нямаме, те ааааа Не  Naughty  сресиращо си беше , защото нашият шьофьор ни разказа, че на подобна обиколка с него са арестували едни турсити защото са снимали митничарите. И в този миг си мислех - Боже, на другият край на света, сами, арестувани , без телефон , без връзка със света , няма на кой да кажеш, няма на кой да се оплачеш, особено с моят развален английски....шоу голямо.
Както и да  е , пуснаха ни, но голямо оглеждане беше , защото 4 пъти минавахме тези граници и на отиване и връщане.  Laughing
Иначе мъж ми се къпа  в тази кристално чиста вода от снимките , аз не посмях  да се съблека , че знам ли ги как ще реагират някои случайно преминаващи аарби ако ме видят   Laughing
Иначе както си карахме и покрай нас минава джип с местните араби с бясна скорост влиза в едно като езерце , от вътре от прозореца излиза арабина и ляга на капака на джипа, това в движение - и нашият шьофьор ни казва- "бяхте свидетели на къпане от природен  душ " нещо такова  Party  Луда работа  Crazy
Едни от снимките са от местността Хата и и от  Хаджаар, а другите с палмите са естествен оазис в пустинята ,където се разходихме и хората там си отглеждаха животни и всевъзможни плодове .
Бяхме и до селище , което са изградили по образ от миналото си - вижда се техният бит и култура- също беше много интересно.
По пътя на отиване (понеже беше няколко часа ) и връщане беше много интересна природата - сменяха се пейзажите от огнено червена пустиня през високи скали и пак пустиня...
Така че , Да Дубай има и други страни освен бетонните   bouquet

# 222
  • Мнения: 9 914
е, Оман си е Оман, аз реших, че само за Дубай говориш.

голяма глупост е да снимаш по границата, при положение, че навсякъде има забранителни табели.

сега вече може да се ходи до Оман без проблем, преди не можеше заради повторното влизане в ОАЕ. Само че повечето туристи имат време само за Хата, а Мусандам също не е далеч, а с повече време може до Маскат да се иде, друга бира е там.

що се отнася до арабина и джипа, имаше едно клипче преди години, 4-5 младежи как сменят гума на джип в движение Simple Smile

# 223
  • Мнения: 58
Скоро заминаваме на почивка на Малдивите.Почивката ни излезе точно 2250лв на човек.Билет купихме от промоцията на ФлайДубай за 400Е и чрез агенция си запазихме много хубав ризорт на улта ол инклузив за 6 нощувки.Към тази цена влиза и трансфер летище - хотел.За Малдивите вече няма такса за визите.Фактически може и 1 долар да не похарчим. Wink

# 224
  • София
  • Мнения: 3 819
Ако ходиш да се гмуркаш ще похарчиш и още как Laughing Къде ще сте?

Общи условия

Активация на акаунт