Нужда от съвет или просто да си излея мъката

  • 23 321
  • 134
  •   1
Отговори
  • София/Варна
  • Мнения: 59
Знам, че темата не е за този подфорум, но нямам права за други, така че ако сметнете за нужно я преместете.

Накратко.. Влюбих се в женен мъж (брака му не е бил по любов, други са били факторите). Излизахме, виждахме се и се чувствах добре, но и много виновна.. След около година (10 месеца да бъдем точни) се разведе - обичал ме, не можел без мен и т.н. Преместихме се да живеем в друг град, излъгахме много хора, никой почти не знаеше за връзката ни.. по стечения на обстоятелствата се наложи да замине за няколко месеца в Лондон и по още по противни стечения на обстоятелствата се наложи да живее с бившата си жена (и двамата отседнали при общи приятели). Кълнеше ми се, че няма нищо между тях и му вярвах, каза ми, че ще се върне при мен - върна се. Бяхме заедно за известен период от време и се разделихме.. и хоп.. върна се в Лондон и се събра с бившата си. Но и продължи да ме търси. Сгрешил, разкайвал се, съжалявал за стореното и аз като глупачка вярвах ли, вярвах и се чувствах значима - видиш ли, пак ме предпочита пред нея ooooh! Върна се отново и пак се събрахме.. сама съм си виновна за всичко, но е по-силно от мен. Преди около 3 месеца се разделихме окончателно - той ме остави, не бил щастлив ми каза.. блокира ме в скайп, във фейсбук, смени си номера.. не съм го виждала, не съм го чувала.. но ми липсва.. ужасно ми липсва. Привидно се старая да изглеждам ок и че не ми пука, но като се сетя за него и стомаха ми се преобръща.. А бях лъгана, оставяна, обиждана.. Всъщност той е страхотен човек и затова толкова се влюбих в него, но двамата заедно сме взривоопасна комбинация.. Не знам, иска ми се да не мисля, а не се справям.. Иска ми се някой да ме сграбчи и да ме изтръска.. Мисля си и колко ли мъже се развеждат, заради друга жена?! Не знам.. Нещо хем ме привлича, хем ме отблъсква.. и вече не знам какво да правя .. Та, ако някой има ефективна формула за справяне с проблема ми, нека я сподели Hug А, ако ли не - благодаря, че ме изчетохте.  Hug Поне ми олекна!

# 1
  • Мнения: 4 569
Изчетох те и ти пращам  Hug!


Цитат
и вече не знам какво да правя
Не се вторачвай в него, дай си време на себе си!

# 2
  • Мнения: 131
Докато четях, на два пъти ми хрумна въпросът - ти сигурна ли си, че той наистина се е развел? Или че наистина е бил официално женен? И изобщо, че жена му е знаела, че са "разведени"...

Според българските закони ли са били женени и съответно разведени?

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 59
Докато четях, на два пъти ми хрумна въпросът - ти сигурна ли си, че той наистина се е развел? Или че наистина е бил официално женен? И изобщо, че жена му е знаела, че са "разведени"...

Според българските закони ли са били женени и съответно разведени?

Напълно. Като се разведе и аз не повярвах, ама видях черно на бяло документите. А и много пъти съм била у тях, с майка му и баща му бяхме близки и т.н. Глупаво звучи сигурно всичко, ама .. такова е.

# 4
  • Мнения: 1
Izvinqvam se predvaritelno, ce ne pisha na kirilica!
Taka az mislq, ce trqbva da si otgovoris na nqkolko vyprosa I sama ste precenish kakvo da pravish.
1. Sled kato ste se razdelqli nqkolko pyti ne e li qsno, ce vryzkata vi ne stava?
2. Haresva li ti da bydesh lygana? Az lichno tochno lyjata ne moga da prostq!
3. Dori da se vyrne, bi li mu povqrvala?
Mislq, ce v momenta go iskash, samo zashtoto toy te e ostavil, drapni mu edna certa I davay smelo napred. Az pravq tochno tova! Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 289
Хм, помисли дали дори да сте заедно каква сигурност би имала в мъж, който е постъпил така преди да се обвърже с теб, и каква е гаранцията че не би го повторил..Мисля, че само това би ми било достатъчно да не се обвържа с подобен човек.Поне на мен.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Накратко.. Влюбих се в женен мъж (брака му не е бил по любов, други са били факторите).
Лампичката е трябвало да ти светне още при обясненията, че бракът му не бил по любов. Почти всички го повтарят това, нали трябва да излязат невинни и жертви.
Останалите събития просто доказват, че причината за развода му не си била ти. Връщал се при бившата си, после съжалявал ... Това зрял мъж ли е или пубер, който не знае какво иска? А накрая без никакво обяснение те е отсвирил напълно от живота си. Какво повече да се мисли и говори?
И, мое мнение - човек, който е способен така да лъже, обижда, наранява и изоставя този, когото уж обича, е всичко друго, но не и страхотен.

# 7
  • Мнения: 22 452
Какво има да се справяш с проблема....всъщност то проблем няма.
Човека те е блокирал от всякъде и си живее живота.
На такива, теглиш една по-голяма и продължаваш нататък. Явно е, че не струва....

# 8
  • Мнения: 863

Накратко.. Влюбих се в женен мъж (брака му не е бил по любов, други са били факторите).
Лампичката е трябвало да ти светне още при обясненията, че бракът му не бил по любов. Почти всички го повтарят това, нали трябва да излязат невинни и жертви.
Останалите събития просто доказват, че причината за развода му не си била ти. Връщал се при бившата си, после съжалявал ... Това зрял мъж ли е или пубер, който не знае какво иска? А накрая без никакво обяснение те е отсвирил напълно от живота си. Какво повече да се мисли и говори?
И, мое мнение - човек, който е способен така да лъже, обижда, наранява и изоставя този, когото уж обича, е всичко друго, но не и страхотен.
Точно това щях да попитам и аз-кое му е страхотното като човек?

# 9
  • Мнения: 5 081
Aко приемаш съвет от невлюбчиви жени - концентрирай се върху себе си и общувай с нови, интересни мъже. Може да не е толкова лесно, колкото изглежда, но трябва да почнеш от някъде  Hug Когато мислите ти са заети с работа, имаш нови влечения, вълнения, ще се лишиш от самонавиването и хилядното препрочитане на миналото, което (минало)  започва да излглежда все по-оправдаващо неоправданата злоупотреба с отдадеността ти.

Цитат
същност той е страхотен човек и затова толкова се влюбих в него
Тук е големият Проблем. Да продължаваш да виждаш страхотността в човек, който се е отнесъл по подобен начин към теб.

П.С. Не съм прочела предния пост и го повтарям, извинете!

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 59
Знам, че всички сте прави... но много ми е трудно. Старая се да не мисля, но има моменти, в които се побърквам. Добър човек е, но двамата заедно явно си вгорчавахме живота.. може би наистина не сме един за друг.. но .. боли ме предателството най-вече. До такава степен бях му се отдала и търпях, търпях.. но пак ми липсва.

# 11
  • София
  • Мнения: 23 098
Какво му е страхотното на този мъж - че прави на маймуни две жени и се подиграва с чувствата им.  Stop
Ти си се отърсила от проблема си. Сега се наплачи едно хубаво, постарай се да си фокусираш мислите в други неща, срещай се с приятели, забавлявай се и гледай да бъдеш ангажирана с каквото и да било. Ще сглупиш ужасно, ако отново се събереш с това подобие на мъж.  Peace
Пожелавам ти да срещнеш правилния за теб човек.

... боли ме предателството най-вече. До такава степен бях му се отдала и търпях, търпях.. но пак ми липсва.
Със сигурност ще спре да ти липсва, когато срещнеш друг, наистина страхотен мъж.
Колкото до предателството - трудно се преглъща, но и то се забравя рано или късно.

# 12
  • Varna
  • Мнения: 2 596
То на него предател трябва да му е второто име...Колко пъти си играЙ с тебе и със съпругата му на иди си, додИ си, м?

# 13
  • Мнения: 863
Поредният мъж, жертва на обстоятелствата.Той не иска, но е бил женен.После се развел, и пак нещастните обстоятелства го завели при жена му.Ама разбира се, че иска да е с теб.Тя съдбата го събира все с жена му, той си е свестен човек. #Crazy

# 14
  • Мнения: 631
Ще ти предложа един много странен вариант за справяне със ситуацията, но е известна терапевтична практика - напиши му писмо (което естествено няма да пратиш), ако трябва 2 или 3 писма в които да опишеш и да му кажеш всичко, което те дразни, притеснява, привлича и т.н.т - всичко и повярвай доста ще ти олекне....и спри да мислиш за това, което може би евентуално би изживяла с него - мисли за себе си))))

Общи условия

Активация на акаунт