***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит

  • 113 013
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 56
Благодаря за бързите отговори, дано нещата се разминават лесно и бързо, че до сега не съм ходила до митници и някак ми звучи страшничко  #Crazy извлечения, документи и т.н.

# 691
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
В близкия до мен пощ.клон получавам 1 известие с опис на всички пратки отишли на митница. Там се плаща за всяка пратка такса,това било,защото е задържана там,вид такса не знам си за какво и ми се издава документ.

# 692
  • Мнения: 1 162
В близкия до мен пощ.клон получавам 1 известие с опис на всички пратки отишли на митница. Там се плаща за всяка пратка такса,това било,защото е задържана там,вид такса не знам си за какво и ми се издава документ.

 Още по-интересно  ooooh! общо взето - всеки прави каквото реши  Whistling

 между другото, в нашия пощенски клон изобщо не знаят нито как изглеждат тези известия, нито какво означават. помня, една жена донесла им това известие и не е знаяла къде й е пратката. били са преобърнати всичките пратки в опита да се намери нейната.
 И опашката стои и чака ли, чака  ooooh! докато най-после не видяхме тази хартийка  в ръцете на служителката  Tired

 

# 693
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако пратката е на стойност по-малка от 30 лв., както беше с момичето с калъфа за очила за 8 долара, но въпреки това е задържана на митница, е много чудно що пък да им плащам митническа такаста. Това че те задържат нещо, щото ще си правята проверка, не означава , че то подлежи на митнически сбор. По тази локига, когато закъсат с приходите, както явно сега поради тази или друга причина, ще започнат да спират всичко на    митница.
Другото което ме издразни е, че хем имат информационна система, хем по тракинк номер виждат пратката ми, но задължително трябва да платя 1 лв. на лелка на гишето, за да ми издаде листчето написано на ръка, вместо да принтира от системата. Тъпотии - намират работа на 10 човека от гише 23-4-5-6-7, вместо всичко до стане на едно място.

# 694
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Ако пратката е на стойност по-малка от 30 лв., както беше с момичето с калъфа за очила за 8 долара, но въпреки това е задържана на митница, е много чудно що пък да им плащам митническа такаста. Това че те задържат нещо, щото ще си правята проверка, не означава , че то подлежи на митнически сбор. По тази локига, когато закъсат с приходите, както явно сега поради тази или друга причина, ще започнат да спират всичко на    митница.

Таксата не е митническа, а пощенска http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=372#04
Таксата е за представяне пред митница на пратки, за които не се дължат държавни вземания  Wink

# 695
  • Мнения: 413
Тези простотии сега дето ги правят , ми се струва хрумка на ВТ , че да се бие в гърдите как, като е той начело скочили приходите два - три пъти , видите ли  Sick Иначе другите дето се отчитат дет тря , няма кой да ги лови , хубава работа , ама българска - нека гледат китайски гащи сега - то чудни коледни добавки ще си докарат от два чифта гащи  #Cussing out Mr. Green

# 696
  • Мнения: 18 607
Тези простотии сега дето ги правят , ми се струва хрумка на ВТ , че да се бие в гърдите как, като е той начело скочили приходите два - три пъти , видите ли  Sick Иначе другите дето се отчитат дет тря , няма кой да ги лови , хубава работа , ама българска - нека гледат китайски гащи сега - то чудни коледни добавки ще си докарат от два чифта гащи  #Cussing out Mr. Green

И аз мисля, че след празниците ще преустановят малките пратки да ги прихващат. Не че нещо, но то е ясно, че с такси от гащи хазната няма да се напълни. А ресурсът, който ще хвърлят, да обработват китайските простотии, надали ще си заслужават таксичките.

# 697
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ако пратката е на стойност по-малка от 30 лв., както беше с момичето с калъфа за очила за 8 долара, но въпреки това е задържана на митница, е много чудно що пък да им плащам митническа такаста. Това че те задържат нещо, щото ще си правята проверка, не означава , че то подлежи на митнически сбор. По тази локига, когато закъсат с приходите, както явно сега поради тази или друга причина, ще започнат да спират всичко на    митница.

Таксата не е митническа, а пощенска http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=372#04
Таксата е за представяне пред митница на пратки, за които не се дължат държавни вземания  Wink
Съгласна съм с цитираната законова разпоредба.
Но ако моят пакет отиде в пощенския клон - за където му е и мястото защото е под 30 лв. аз няма да платя стотинка за доставката му. Защо тогава, при положение че те са си решили, при това грешно, когато отиде в митницата не по моя вина аз трябва да платя такса.

# 698
  • София
  • Мнения: 14
Благодаря отново на Ros@linda   bouquet
нямаше проблем с разпечатка от поръчка за доказване на сума/в случая от али/


Колко плати като пощенска такса?
  1.50  лв. ми взеха на мен Laughing

# 699
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Съгласна съм с цитираната законова разпоредба.
Но ако моят пакет отиде в пощенския клон - за където му е и мястото защото е под 30 лв. аз няма да платя стотинка за доставката му. Защо тогава, при положение че те са си решили, при това грешно, когато отиде в митницата не по моя вина аз трябва да платя такса.

По принцип всички би трябвало да минават митническа проверка Peace Така че това е доста по-добър вариант все пак  Wink

# 700
  • Мнения: 498
Айде, и аз тука!
За първи път имам доста поръчки от Китай, и то не за мен, просто правя услуга на приятели, то пък митничарите взели, че се активизирали! Ще си скъсам нервите да се разкарвам за глупости! Най-скъпата ми пратка е за великата сума от 32 !!! лв. Голям келепир ще смъкнат, няма що  Rolling Eyes Утре отивам в пощата, че имам известие.

П.С. Ако имам други задържани неща на митница, а стойността им е под 30 лв., пак ли трябва да ходя да чакам и да плащам такси? Защо аз трябва да губя от личното си време заради техни грешки?  #Crazy Няма ли начин тези неща да се уточняват чрез мейл, телефон, без да се ходи до там и да се чака?

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 21:18 от _Runaway_

# 701
  • София
  • Мнения: 502
_Runaway_

Знам, че за София има някаква услуга на БГ Пощи да го освободят те и доставка след това. За другите градове нямам представа. Ако си от София, обади се в пощата на Веслец и питай.
За пратките, които са поръчани за други хора, приятели, познати може да отидат те да си ги освободят, ако се договорите така. Упълномощаваш ги, на гърба на митническото известие има пълномощно, не се заверява нотариално, само се попълва и подписва.

# 702
  • Мнения: 498
Благодаря!
Аз прочетох и в страницата им, че пратки от лице, което е физическо не се задържат на митница ако са до 45 евро. Е, те как са решили, че пратката ми е пратена от юридическо лице, след като в Пей Пал ми пише, че парите са преведени на някакъв си - Хинг Мунг (например)? А този Хунг Мунг ми написа (и снимка ми изпрати), че на плика е посочил - подарък  Whistling
Не че нещо, но ме е яд, че заради някакви умрели суми ще си губя времето. Ако не могат да ме убедят, че трябва да платя нещо и че тоя е юридическо лице, просто ще ги спукам от жалби! Те не знаят с кой са се заели и как обичам да чета нещата с разбиране  Laughing
Съветвам ви да не си мълчите също, защото с мълчане ще си теглим ние обикновените хора, които си поръчват разни дреболии  Close

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 12:09 от _Runaway_

# 703
  • Мнения: 173
Включвам се и аз в темата,
Редовно пазарувам от Алито и преди 2 дена видях по тракинга че пратката ми отива на митницата  Sad И то голямата пратка, едни детски обувки за 23 $  Crossing Arms
В същото време пратка за 40$ ме чака в пощата. Голяма глупост!
Сега доколкото разбирам трябва да чакам известие от пощата???Или мога да отида направо на митницата като видя че е пристигнало /в момента е статус изпращане/
Питам защото мн пъти не ми пращат известия за пратките и не ми се обаждат по тел, а направо ходя до клона и и ги взимам.

# 704
  • София
  • Мнения: 502
И при мен се случва това. Днес взех 3 пратки, айде те бяха над 30 лв. За утре гледам, че пратили едно сако от 12 долара към митницата, а едни термо чорапи с батерии, където струват над 50 долара идват в пощата.
Имам обяснение за нещата. Тъй като на всички пратки от Китай пише ниски цени, те няма как да знаят кое реално е 10-15 долара и кое е много повече. Така че, понеже имат нареждане да пращат по-голям брой пратки към митница, те точно това и правят.

Може да се отиде и без известие от пощата.

Общи условия

Активация на акаунт