***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит

  • 113 077
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 14
уф и аз съм със задържана пратка. Калъф за очила за 8,70 долара. Голяма нещо са задържали! Shocked
въпроса е дали с разпечатка на поръчката директно от алито ще признаят, че е на по - малка стойност, тъй като по извлечение поръчвах 4-5 неща заедно и превода е на сумирана сума..която надвишава минимална...

Ако става въпрос за Столична митница, да. Поне до миналата седмица признаваха разпечатка от поръчката. Промените са постоянни, так че не знам със 100% сигурност.
[/quote

да за Сф
утре пиша тогава...
благодаря за бърза реакция  bouquet

# 676
  • Мнения: 4
Здравейте, за пръв път този месец и аз реших да си купя нещо от китайски сайт, става дума за alliexpress. Извинявам се предварително, ако някой от въпросите ми е вече разискван по-напред в темата, но не съм наясно въобще с тези поръчки извън ЕС.
Поръчах си телефон, който разбрах, че вчера е задържан на митницата, изпращача е декларирал че пратката е на стойност 28$ и е МП4. Въпросът ми е, възможно ли е да възникнат някакви проблеми, тъй като телефона ми е реплика и какво трябва да направя когато отида на митницата и съответно ми направят проблем за това? Embarassed Ако някой е имал подобен случай, моля да помогне.

# 677
  • София
  • Мнения: 502
kristine_

На митницата трябва да си носиш разпечатка от поръчката или извлечение от банката за плащането.
За репликата нещата са много относителни. Ако попаднеш на сговорчиви митничари може и да те пуснат, ако пък са решили да се заяждат, може да поискат да го конфискуват. Всичко зависи от човешкият фактор и не може да се предвиди.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 375
хайде и аз, имам пратка, която 99% ще отиде на митницата, но тракинг номера "не го открива" ... какво бихте ме посуветвали да звъня регулярно на митницата или да чакам известие?

# 679
  • Мнения: 1 162
хайде и аз, имам пратка, която 99% ще отиде на митницата, но тракинг номера "не го открива" ... какво бихте ме посуветвали да звъня регулярно на митницата или да чакам известие?

 Ще чакаш известие. То ако тракингът още не се проследява в България - 99.9% че пратката  още пътува някъде.

# 680
  • София
  • Мнения: 2 375
fandango благодаря   bouquet

# 681
  • София
  • Мнения: 14
Благодаря отново на Ros@linda   bouquet
нямаше проблем с разпечатка от поръчка за доказване на сума/в случая от али/

# 682
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Благодаря отново на Ros@linda   bouquet
нямаше проблем с разпечатка от поръчка за доказване на сума/в случая от али/


Колко плати като пощенска такса?

# 683
  • Мнения: 56
Предполагам, че въпроса ми е глупав, но да се пробвам. Ако имам няколко пратки в митницата и искам да ги взема наведнъж една такса ли плащам или за всяка отделно?
И знаете ли до кога горе-долу ще продължи тази офанзива?

# 684
  • Мнения: 1 162
Предполагам, че въпроса ми е глупав, но да се пробвам. Ако имам няколко пратки в митницата и искам да ги взема наведнъж една такса ли плащам или за всяка отделно?
И знаете ли до кога горе-долу ще продължи тази офанзива?

 Колко ще се продължи -  никой не знае  Confused

 за няколко пратки, взети наведнъж, дължи се само една пощенска такса  Peace

# 685
  • Мнения: 56
Предполагам, че въпроса ми е глупав, но да се пробвам. Ако имам няколко пратки в митницата и искам да ги взема наведнъж една такса ли плащам или за всяка отделно?
И знаете ли до кога горе-долу ще продължи тази офанзива?

 Колко ще се продължи -  никой не знае  Confused

 за няколко пратки, взети наведнъж, дължи се само една пощенска такса  Peace
ЕХХАААА ФАКИР СИ,   bouquet  bouquet  bouquet

# 686
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
при нас поне, се плаща за всяка пратка такса. Peace

# 687
  • Мнения: 1 162
при нас поне, се плаща за всяка пратка такса. Peace


 Мдам  newsm78 вече става интересно... А колко известия си получавала - за всяка пратка отделно или едно за всички?

# 688
  • Мнения: 56
при нас поне, се плаща за всяка пратка такса. Peace


 Мдам  newsm78 вече става интересно... А колко известия си получавала - за всяка пратка отделно или едно за всички?
и тези известия препоръчани ли са или ги пускат в пощенската кутия? Т.Е. ако имам няколко известия в срок примерно от 3-4 дни и отида да си взема всичко общо, какво става? Такса за всичко по отделно или една обща, ....или май така като гледам зависи в кой град си  Joy

# 689
  • Мнения: 1 162
miroslava.k

 Май наистина зависи от броя на известия  newsm78 Аз страшно съжалявам, май не съм се изразила правилно - "наведнъж", имах в предвид едно известие за няколко  пратки  Sad

 Ако сега са се захванали за нас - то вече всичко може да стане

Общи условия

Активация на акаунт