***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит

  • 113 020
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Интересно ми е дали пратките се спират заради означение за юридичееско лице в името на подателя, например Ltd?  Може ли тези със спряни пратки под 30 лв. да споделят как е записан подателя,може това да е логиката ... Peace

# 706
  • София
  • Мнения: 502
Не, не е това причината. Ако беше така щяха да се спират всички пратки, а не част от тях. В момента няма логика в това, кои пратки да се пращат на митница и кои на поща. Няма подбор и последователност. Правилото за минимум сума 45 евро за пратки между физически лица го има отдавна. Не вярвам чак сега да са се сетили за него. То е измислено, за да може все пак хората да подаряват разни неща на близките си, защото действително има и такива пратки и не е редно техните получатели да бъдат таксувани за нещо, което им е подарък и не са плащали за него.

# 707
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Единствената причина за засиленото митническо обслужване е кампанията по събиране на повече приходи.
И в стремежа си да хванат колкото се може повече дребни риби, пропускат някоя по-едричка към пощата.  Аз предлагам, нищо да не отива към пощата, до раздаване на коледните премии.
И да, сигурна съм че четата темите в бг-мамма и те са им водещи. Затова и аз съм на мнение, че не всичко, което ни е на устата и в главата, трябва да ни е в клавиатурата.

# 708
  • Мнения: 919
Ами всъщност, да. Всички пратки трябва да подлежат на контрол и то не само до коледните премии. Всъщност ние сме граждани, които имат задължения към държавата и в този конкретен случай, дължим ДДС или мито, или и двете, или нищо. Това става ясно след надлежния контрол. Но, както в повечето случаи, се сещаме само за правата си. Викаме до Бога за тях, а когато имаме задължения - О, Лоша Държава! Искала си ги, моля ти се! Колко нагло от нейна страна. Позволявала си била да контролира.

Хайде да се държим малко по-достойно, ако е възможно.

# 709
  • Мнения: 69
Влагане на пратка във вътрешен чувал / при проследяване в БГ пощи / следва да е задържана на митница ако не се лъжа? Проблема ми е, че е елек найк, какво следва ако го отворят, някой има ли идея? Благодаря   bouquet

# 710
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Влагане на пратка във вътрешен чувал / при проследяване в БГ пощи / следва да е задържана на митница ако не се лъжа? Проблема ми е, че е елек найк, какво следва ако го отворят, някой има ли идея? Благодаря   bouquet

По принцип е редовен статус за пратките към провинцията, все още нямате повод за притеснение.  Peace

# 711
  • Мнения: 69
Влагане на пратка във вътрешен чувал / при проследяване в БГ пощи / следва да е задържана на митница ако не се лъжа? Проблема ми е, че е елек найк, какво следва ако го отворят, някой има ли идея? Благодаря   bouquet

По принцип е редовен статус за пратките към провинцията, все още нямате повод за притеснение.  Peace
Лошото е, че съм в София и всички пратки които са ми ходили в митницата са били с такъв статус  Sad

# 712
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Лошото е, че съм в София и всички пратки които са ми ходили в митницата са били с такъв статус  Sad

Аааа тогава.. не знам  Laughing

# 713
  • Мнения: 69
Лошото е, че съм в София и всички пратки които са ми ходили в митницата са били с такъв статус  Sad

Аааа тогава.. не знам  Laughing
В понеделник ще разберем, малко се притеснявам да не го конфискуват така, че стискай палци  Praynig

# 714
# 715
  • Мнения: 2
Според инфото от тракинга, пратката не е пристигнала още в БГ, а това дали ще мине през митница ще се разбере чак тогава.

# 716
  • Мнения: 16
Добър ден !
Искам да попитам гледам сега една пратка 105 % ще отиде към митницата хем е над 30лв хем е адски голяма и ще я задържат.
Та въпроса ми е имам нали приложението на али експреса на телефона и дали ще мога чрез него да да докажа цената на пратката да не разпечатвам скреешотове и тн ?  newsm78
Благодаря предварително Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 502
Добър ден !
Искам да попитам гледам сега една пратка 105 % ще отиде към митницата хем е над 30лв хем е адски голяма и ще я задържат.
Та въпроса ми е имам нали приложението на али експреса на телефона и дали ще мога чрез него да да докажа цената на пратката да не разпечатвам скреешотове и тн ?  newsm78
Благодаря предварително Simple Smile

Според мен няма да стане, защото разпечатката си я прилагат към документите. Трябва им за архива.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 735
Айде и аз в темата.Бясна съм,поръчвам дрехи от Алито само за децата и то най-скъпата ми е 17 долара,повечето са по 7-8 т.е. не са над 30лв.Чакам 8 неща и имам една пратка описана от митница и да си я взема от пощата срещу такса 3.5лв.ДДС,че и мито.То бива,ама това си е рекет.Та странното е,че не пише в известието за коя поръчка става на въпрос.Аз боб ли да хвърлям,че да разбера за коя им се е присънило,че трябва да плащам.Пък съм и с малко бебе и не мога да се разкарвам в тоя студ.Как да разбера за коя поръчка ми е митническото известие!?

# 719
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Айде и аз в темата.Бясна съм,поръчвам дрехи от Алито само за децата и то най-скъпата ми е 17 долара,повечето са по 7-8 т.е. не са над 30лв.Чакам 8 неща и имам една пратка описана от митница и да си я взема от пощата срещу такса 3.5лв.ДДС,че и мито.То бива,ама това си е рекет.Та странното е,че не пише в известието за коя поръчка става на въпрос.Аз боб ли да хвърлям,че да разбера за коя им се е присънило,че трябва да плащам.Пък съм и с малко бебе и не мога да се разкарвам в тоя студ.Как да разбера за коя поръчка ми е митническото известие!?

Няма как, ако струва 7$ да платите ДДС и мито , ще платите само пощенска такса от 3.50лв.
По проследяващия номер би трябвало да се види в бгпощи коя пратка е заддържана на митница.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт