***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит

  • 113 021
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 735
Т.е да отида до пощата да видя за коя пратка ства на въпрос и да изпринтя някъде поръчката?

# 721
  • Мнения: 1 162
Т.е да отида до пощата да видя за коя пратка ства на въпрос и да изпринтя някъде поръчката?

 А къде е  пратката - в пощата ли ? Или искат да отидеш до митница? Ако вече е в пощата, то там на място направо ще ти кажат колко дължиш, обаче ако е в митница - най-добре да принтираш всичките си поръчки . Защото с бебе да ходиш до митница ,после да се връщаш - изобщо не е за предпочитане

# 722
  • София
  • Мнения: 1 735
В пощата е,но пише че дължа такса,ДДС и мито.Какво трябва да  занеса в пощата?Пак го прочетох известието и пише или извлечение от банката/пък аз не знам за коя поръчка/или преснимано от сайта...Уж,пазарувам от нета за удобство,то ще се разкарвам доста.От митницата да заповядат да ми гледат бебето  smile3512

# 723
  • Мнения: 1 162
В пощата е,но пише че дължа такса,ДДС и мито.Какво трябва да  занеса в пощата?Пак го прочетох известието и пише или извлечение от банката/пък аз не знам за коя поръчка/или преснимано от сайта...Уж,пазарувам от нета за удобство,то ще се разкарвам доста.От митницата да заповядат да ми гледат бебето  smile3512



 така пишат за митница, не за пощата. Провери пощенски код къде трябва да отидеш, твой ли е или друг някакъв? Това за ДДС и мито го пишат превантивно, ако трябва - ще ги платиш, ако не - няма. Ти казваш, че нямаш поръчки над 17 долара - не трябва да има нищо повече от пощенска такса.

 

# 724
  • София
  • Мнения: 1 735
Да,явно на митница трябва да отида Пощенска станция на  Веслец 84.Даже и не го знам къде е...И последно за там скрийншот от Алиекспрес и лична карта това ли да нося?


# 725
  • София
  • Мнения: 502
Да,явно на митница трябва да отида Пощенска станция на  Веслец 84.Даже и не го знам къде е...И последно за там скрийншот от Алиекспрес и лична карта това ли да нося?


Да, това се носи. Намира се под централната автогара, пресечка е на Клокотница.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 735
Много благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 727
  • Мнения: 69
Днес си взех от митницата елека Найк без проблем. Направи ми впечатление, че нямаше много хора този път.

# 728
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Явно ще се раздават коледни премии на Веслец. От около 50 поръчки от алито и фокала на стойност от 2 до 25 долора нито една до сега не е оставала на митница. Днес изненада. Поръчка за 13 долара - две блузки за децата, е задържана. Съответно дължа за нея такса за пощенска услуга, която си нямам на идея за какво е и евентуално ДДС. Взеха да се уливат.  
И в мен изниква въпросът - в по-малките населени места в които няма митница, къде и дали им задържат пратките, и искат ли им ткса за незнайно извършена услуга?

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 13:26 от Presi

# 729
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Явно ще се раздават коледни премии на Веслец. От около 50 поръчки от алито и фокала на стойност от 2 до 25 долора нито една до сега не е оставала на митница. Днес изненада. Поръчка за 13 долара - две блузки за децата, е задържана. Съответно дължа за нея такса за пощенска услуга, която си нямам на идея за какво е и евентуално ДДС. Взеха да се уливат. 

ДДС няма как да платите. Пощенската такса е за предаване на митница на пратки, за които не са дължат държани вземание , ето тук http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=372#04

# 730
  • Мнения: 413
Каквото и да е , е много пародийно - като е 4 лева обявена , що земат или 1,5 или 3,50  newsm78 newsm78 Twisted Evil според човека ?  Mr. Green

# 731
  • София
  • Мнения: 502
Днес питах митничаря дали евентуално е наясно как смятат пощенската такса, но и той не беше напълно сигурен. Предполага, че 3,50 лв е когато пратката е над 300 лв и е с митническа декларация, пък 1,50 лв било когато няма митническа, ама не е и съвсем така от моят опит досега. Различно съм плащала без да имам стоки над 300 лв. На самото пощенско гише не можах да питам, защото имаше пак доста народ. Със сигурност обаче там знаят и ще могат да обяснят.

# 732
  • Мнения: 413
 Joy Joy Joy Пощаджийка да обяснява ? Да може ? Това само в София сигурно , щот по наште ширини - полека  Crossing Arms Mr. Green

# 733
  • София
  • Мнения: 502
Joy Joy Joy Пощаджийка да обяснява ? Да може ? Това само в София сигурно , щот по наште ширини - полека  Crossing Arms Mr. Green

 Joy  Laughing Мдаа, и тукашните са доволно кисели и дръпнати. Пък като имат и опашка на гишето човек да го е страх да попита нещо.

# 734
  • Мнения: 235
Ако пратката е на стойност по-малка от 30 лв., както беше с момичето с калъфа за очила за 8 долара, но въпреки това е задържана на митница, е много чудно що пък да им плащам митническа такаста. Това че те задържат нещо, щото ще си правята проверка, не означава , че то подлежи на митнически сбор. По тази локига, когато закъсат с приходите, както явно сега поради тази или друга причина, ще започнат да спират всичко на    митница.
Другото което ме издразни е, че хем имат информационна система, хем по тракинк номер виждат пратката ми, но задължително трябва да платя 1 лв. на лелка на гишето, за да ми издаде листчето написано на ръка, вместо да принтира от системата. Тъпотии - намират работа на 10 човека от гише 23-4-5-6-7, вместо всичко до стане на едно място.

И аз съм с подобен случай - пратка на стойност 8.78 евро или 17.17 лева от Алиекспрес отива на митница. За първи път ми се случва, досега не съм имала проблем и винаги са ми идвали в пощата. На всичкото отгоре в известиено от пощата пише, че дължа 3.50, което както разбирам е за пратки на стойност над 300 лв. Каква е логиката, 100% са видяли на скенер че става дума за шал, 300 грама е общо... Не е нормално да ми губят времето за такава сума, потресена съм. Нямам възможност да отида до митницата защото работното ми време съвпада с тяхното и какво се предполага да направя в тази ситуация питам аз?  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт