МАШИНА ЗА ХЛЯБ-53-та тема

  • 50 661
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 681
Грамажа на машината за тази рецепта на колко е?

# 691
  • Мнения: 7 779
Грамажа на машината за тази рецепта на колко е?
събери грамажа на всичките продукти. толкова ти е общия грамаж
а ако ми кажеш колко тежат яйцата, колко е 1ч.ч. брашно, олио ,к.мляко, захар  ще го сметна и аз  Laughing

# 692
  • Мнения: X
1 яйце - средно 50 г
1 чаша брашно - около 120-140 г

При кекса не е до грамаж, а трябва да се следи кога е изпечен.

Най-после успях да направя сладък хляб в Силвър Крест по рецептата от онзи дългия пост, но без много баене (единствено затоплих казанчето) и изключих програмата 8 мин. преди края. Доволна съм от резултата Simple Smile Трябва да опитам някой ден и в Панасоника, като съкратя времето за печене. Ако някой се интересува от подробности, да пише. Отгоре остана по-светъл, но е изпечен и с хубаво горно гръбче и не са прегорели страничните и долната кора. Програма - Пълнозърнест хляб.

# 693
  • Мнения: 4 070
Абе хора, в брашната има Е-та. Уж чисто пшеничено брашно, ама вътре няколко Е-та. Shocked Twisted Evil Close box newsm50

# 694
  • Мнения: 7 779
знаем  Joy

# 695
  • София
  • Мнения: 2 356
все си мисля, че е по-здравословно от хляба от магазина
най-малкото хляба има друг вкус

но и аз искам отзиви кои марки брашна са с по малко Е-та

# 696
  • Испания
  • Мнения: 206
Кекс в хлебопекарната
3-4 яйца
2 ч.ч. захар
21/2 - 3 ч.ч. брашно
1/2 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
1 бакпулвер
1 ванилия
лимонена кора
ядки
Може да разбиете яйцата и захарта предварително, но аз не го направих Мулинекса  ми , програмата му за кекс много бърка и затова сложих всичко накуп в кофичката и зачаках разултата след като я пуснах. Получи се страхотен кекс. Сложих 3 яйца и половин кофичка кисело мляко и 3 чаши брашно.
Моля ви ,някой да сподели този кекс на коя програма да се пусне в хлебопекарна Панасоник,че не мога да се оправя  ooooh! Вече изхвърлих продукти за два кекса  EmbarassedХляб правя чудесен,но не намирам програма за кекс  Embarassed

# 697
  • София
  • Мнения: 44 286
Аз и двете брашна, които имам имат само  аскорбинова киселина, е-та не виждам да пише(това за белите другите не съм ги гледала.) Т.е. ако е Е300 то е това. Т.е. Вит. С

# 698
  • Мнения: 660
Абе хора, в брашната има Е-та. Уж чисто пшеничено брашно, ама вътре няколко Е-та. Shocked Twisted Evil Close box newsm50

Тук продават и такива без никакви добавки и Е-та и те са най-евтини. Потърси, мисля си, че няма причина в България да е различно. Peace

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 21:08 от Tony_st

# 699
  • Мнения: 7 779
брашното може да е без добавки , но зърното  newsm78 - то си е чисто ГМО  Laughing

# 700
  • Мнения: 660
брашното може да е без добавки , но зърното  newsm78 - то си е чисто ГМО  Laughing

Аааа, зависи от зърното. Wink

# 701
  • Мнения: X
Моля ви ,някой да сподели този кекс на коя програма да се пусне в хлебопекарна Панасоник,че не мога да се оправя  ooooh! Вече изхвърлих продукти за два кекса  EmbarassedХляб правя чудесен,но не намирам програма за кекс  Embarassed

Слагаш продуктите и пускаш програма за бърз или безглутенов хляб (да няма предварително темпериране), след 10-15 мин. спираш програмата и пускаш на печене 1 час и наблюдаваш дали е изпечен. Ако трябва, се пуска допълнително печене. В моята толкова голям кекс се съмнявам, че ще се изпече добре. Доволна съм от този.

# 702
  • Мнения: 4 070
брашното може да е без добавки , но зърното  newsm78 - то си е чисто ГМО  Laughing
Ама тя темата с ГМО е май малко изопачена, но понеже не съм веща няма да задълбавам. Тони, на някои брашна нищо не пише, но все си мисля, че се спестява просто? newsm78

# 703
  • Мнения: 7 779
ама вие през страница все за Е-та говорите. може би си има спецална такава тема. тази е за Машина за хляб.

# 704
  • Испания
  • Мнения: 206
Моля ви ,някой да сподели този кекс на коя програма да се пусне в хлебопекарна Панасоник,че не мога да се оправя  ooooh! Вече изхвърлих продукти за два кекса  EmbarassedХляб правя чудесен,но не намирам програма за кекс  Embarassed

Слагаш продуктите и пускаш програма за бърз или безглутенов хляб (да няма предварително темпериране), след 10-15 мин. спираш програмата и пускаш на печене 1 час и наблюдаваш дали е изпечен. Ако трябва, се пуска допълнително печене. В моята толкова голям кекс се съмнявам, че ще се изпече добре. Доволна съм от този.
Супер си,  Hug Ще пробвам още утре  Simple Smile Наистина втория ми кекс никак не се изпече ,отвътре беше направо рядка смес , Пробвах да пусна отново само печене,но машината не позволи,явно трябваше да изстине ли,не знам  newsm78  Пусках го на една програма,бриоше май беше,ама за бързата не се бях сетила   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт