Примерна схема за захранване - 33

  • 92 038
  • 828
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте Simple Smile Имам въпрос относно захраването,защото мисля след около месец да почна да захранвам.Та захранването в картоф,морков,тиква и пъщърнак са ми ясни,но ме интересува понеже виждам че има пюрета които съдържат примерно картоф,ориз и мляко, картоф,спанак и извара и тиква, картоф,ориз и мляко и ме интересува ориза кога мога да го въведа след като съм заместила обедното хранене с пюре от горе изброените зеленчуци и трябва ли пак да го давам пърчоначално по няколко лъжички до достигане на даден грамаж или направо го въвеждам към картофа примерно?И другото което ме интересува е това мляко и тази извара не се ли въвеждат доста късно,та ги има с тази комбинация и за тези месеци?Дано сте ме разбрали,защото вече ми пуши главата с това захранване  #Crazy

# 31
  • Мнения: 335
I v koi bio market po tochno, v balev nqmat

# 32
  • Мнения: X
Ние си имаме квартален даже незнам на коя фирма е!

# 33
  • Мнения: 335
Dobre shte mi go obqsnish li kade se namira tochno

# 34
  • Мнения: X
Dobre shte mi go obqsnish li kade se namira tochno

В младост 3 до кауфланд в новия блок, срещу входа на паркинга!

# 35
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
Puffy1988, всяка нова храна се дава по малко в началото, с постепенно увеличаване на количеството. Ориз може и 1вата храна да е. Може да го въведеш отделно, но може и да го добавяш към вече въведеното. Т.е. пак по лъжичка, но смесен с другата храна. Simple Smile Извара, мляко - доста по-нататък.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 834
Dobre shte mi go obqsnish li kade se namira tochno

В младост 3 до кауфланд в новия блок, срещу входа на паркинга!
Малиш, DramaQueen пита за Варна, не за София.

# 37
  • Мнения: 335
Привет отново момичета. Дойде ред да дам първото месо на малката и имам няколко въпроса:
1. В какъв ред ще ме посъветвате да ги дам? Мисля да започна със заешко и пуешко и после не съм го измислила.
2.Има ли някакво по - специално въвеждане на месото? (по постепенно - по плавно ) трябва ли да се дава определено време като глутена за да се счита за въведено?
3. Понеже в зеленчуковите слагам 20 - 30 мл. кърма, по съвет на педката, за да са млечно - зеленчукови, в месото да слагам ли кърма?
4. Като се вкара,всеки ден ли се дава или се редува със зеленчуковото?
5.Каква пауза трябва да има между въвеждането на месо и глутен? Някой беше казал минимум 2 седмици някъде назад..има ли някаква зависимост, ако се въведе глутена след 3-4 седмици?
Благодаря предварително  Hug

# 38
  • Мнения: 45
Здравейте
 DramaQueen и на мен ми предстои да въведа месо.
Педито каза заешко, пуешко, пилешко и накрая телешко Wink
Каза да започна с 1 кафяна лъжичка добре сварено и пасирано месо добавено към зеленчуковото пюре и така докато достигна 1 супена лъжица.Странното е че каза, че винаги месото се давало с комбинация със зеленчуци, а не само месо newsm78
 Каза още, да давам първото месо поне 10-на дни преди да въведа другото, като редувам с чисто зеленчуково, но повечето да е месно.Например през ден да давам месо.
Относно глутена, четох някъде във форума, че няма проблем да се въвежда заедно с месото, но аз лично мисля че е добре да се разграничат  Blush

# 39
  • София
  • Мнения: 1 832
Глутена колко време трябва да се дава, за да се счита за въведен?

# 40
  • Мнения: X
Глутена колко време трябва да се дава, за да се счита за въведен?
Аз въвеждах глутен месец! Давах овес на хип 10 дни; 3 зърна на babylove -7 дни; спелта на топфер-7 дни и после сухари!
Но в нашето семейство има човек с непоносимост към глутен

# 41
  • Мнения: 2 052
Глутена колко време трябва да се дава, за да се счита за въведен?
В продължение на месец е добре всеки ден да даваш глутен.

# 42
  • Мнения: 45
Здравейте момичета  Hug
Днес купих брашно от просо.
Не знам как да кача снимката, за да видите самото брашно Embarassed
Въпроса ми е, някой ползвал ли е такова и как се приготвя? Искам да кажа, иска ми се да направя каша от това брашно смесена с ябълка и круша пасирани.Има готови каши с просо и тези плодове на Holle мисля, но са 18 лева, а това е  няма и 3 лв.Въпроса е дали аз мога да го приготвям, а не толкова за парите, понеже ми се иска да давам плодовете аз ( така ще знам колко са наистина  Blush)
Аналогичен ми е въпроса и за брашното от ориз.
Ами дано сте ме разбрали Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 1 832
Малиш, Dafi, благодаря!

# 44
  • Мнения: 335
Marina а можеш ли да въведеш друг продукт (не месен) примерно кажа междувременно до 2рото месо в тези 10 дни..?
Колкото до кашата от просо аз намерих намерих безмлечна на Сънвал - няма добавена захар, консервантни, мляко, глутен, немски, струва около 5-6 лв. 250 гр. . което ме устройва след като преобърнах града и не намерих Холле.

Общи условия

Активация на акаунт