НВ-ВМХ, част 72

  • 36 625
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Шоки, мерси за новата тема! Hug
Имам питанка: случвали ли ви се е да сте гладни и всячески да усещате, че просто имате нужда от повече В...Но не като да не можете да минете без нещо сладко или тестяно, което виждате, тоест не като да се обаждат стари демони, ами всячески да чувствате, че имате нужда от повече В, тоест че тялото ви дава такива сигнали....Не знам как да го обясня... Crazy
С други думи, допуска ли се, че и кетоадаптираният човек понякога може да има физиологическа нужда от повече въглехидрати?Увеличаването на мазнините в такъв случай не помага, нито увеличаването на количествата режимна храна - чувството си остава... ooooh! И не е лакомия, понеже като бъде заситено (с картофи, да речем, или с повече кисело мляко с малко ябълка) с повече въглехидратни храни, се усеща насищане и удовлетворяване на тази нужда...Не е като да е глад за вафли, кифли и други подобни...Тези хич не ми липсват, нито ме изкушават...

# 16
  • Мнения: 1 809
Шоки, мерси за новата тема! Hug
Имам питанка: случвали ли ви се е да сте гладни и всячески да усещате, че просто имате нужда от повече В...Но не като да не можете да минете без нещо сладко или тестяно, което виждате, тоест не като да се обаждат стари демони, ами всячески да чувствате, че имате нужда от повече В, тоест че тялото ви дава такива сигнали....
На мен ми се случва, когато съм болна. По-скоро ми се яде хляб , картофи, макарони. Точно не глад за вафли, кифли и т.н., напротив съвсем са ми противни тогава.  Но тия дни покрай сина ми, който кара грип, явно прихавах от него и не ми беше добре. Нямах апетит като цяло, но единтвеното което ми се ядеше бяха изброените неща.  Ако някой има обяснение за това, бих била благодарна да сподели.

# 17
  • Мнения: X
Шоки, мерси за темата
 Hug

според нашия трол трябва да ям само датски кокосови топчета, защото съм била най-щастлива именно когато омитах по една опаковка на ден
супер логика, за пореден път
 Joy


Лурдес, ето моя чугунен уок
http://lappland.snimka.bg/daily/new-household.566031.22188383

а това е обикновения чугунен
http://lappland.snimka.bg/cooking/lchf.573202.22515798

имам и скара-тиган, но нямам негова снимка в момента

юле, случвало ми се е, да
веднъж, като се преместихме, в новото жилище не беше в ред отоплението и първата нощ темп беше около 15град, а навън -20
стоплих се едва като хапнах малко от въглените на мъжете
и когато ми е свръх напрегнато и знам, че няма да мога да заспя, тогава малко въглен ми е приспивателното
и да напомня, че въгл. са "ракетно гориво", явно понякога си има нужда и от тях


преди  малко натворих копие на тортията/фритата с тиквичка - този път от пащърнак
пак стана чудесно

и едно тиквено чътни завъртях
утре по всяка вероятност ще постна рецептата
като го гледам, доста апетитно ухае  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 9 050
Юле, разбира се, че ми се случва - та аз съм жив човек при това чревоугодник  Laughing
Честно казано нямам проблем да хапна пица или спагети веднъж седмично - нито ми се отразява, нито правя драми от това  Peace

# 19
  • Мнения: 38
аз от около две седмици изяждам по половин бонбон (около 7-8 грама) всяка вечер след вечерята (1-2 яйца обикновено, като умишлено намалявах въглехидратите от салата)  Embarassed Ама бяха божествени бонбоните, подарък от половинката  Mr. Green Mr. Green Така че въобще не се чувствам гузна  Flushed

Та понеже свършиха, прекратявам порочната практика.

Но исках да попитам(понеже имам спомен, че бях чела мнение в старите теми) дали е по-правилно тия въглехидрати да се приемат вечер след като сме се нахранили режимно, или .. ?

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 16:54 от Moli88

# 20
  • Мнения: 958
Юле На мен ми се случи вчера, аха да се похваля цял месец почти без емоционално хранене и въглехидрати и вчера се оа..х. Не чувствам вина този път, а наистина нужда. Вчера след супер интензивна тренировка и леене на пот + комбинация, се прибрах имах много работа в къщи и не ядох качествено и вечерта направо озверях. Ядох си режимно + 2 корички домашен хляб с мерудия. Днес обаче малко съм подута, не знам дали има няма 50 -70 грама хляб би ме подул, или киселото зеле със свинско, или комбинацията, ама днес нещо ми е гадно.

Шоки   bouquet

# 21
  • Мнения: 7 811

чоколадка, за темата  Heart Eyes


Имам питанка: случвали ли ви се е да сте гладни и всячески да усещате, че просто имате нужда от повече В...Но не като да не можете да минете без нещо сладко или тестяно, което виждате, тоест не като да се обаждат стари демони, ами всячески да чувствате, че имате нужда от повече В, тоест че тялото ви дава такива сигнали....Не знам как да го обясня... Crazy

и на мен като бях болна...
само мандарини ми се ядяха

# 22
  • Мнения: 10 759
Да се позапиша, че вчера Вивиан ме пита какво чакам, та се ослушвам  ...   Blush

# 23
  • Мнения: 546
Успях и аз най-накрая да се добера до вас  Laughing
При мен нещата продължават да не се случват. Покрай празниците му отпуснах края и все още не мога да обърна нещата в моя полза. Все още съм с кг отгоре над тези, с които стартирах. Изчистила съм максимално храненето, увеличих и броя на тренировките. Но за сега не жъна резултати. По едно време бях на път дори да се откажа  Embarassed Малко преди Коледа се обринах и обрива се задържа доста дълго време. Чак преди ден-два започна да отшумява. Доста храни ограничих докато открия на какво се дължи. Даже последно си мислех, че е от яйца. Защото поне едното ми хранене дневно беше яйчно. В последствие се оказа, че е от боята за коса. Обрива е на местата, където косата ме докосва, покрай ушите, края на бузите, към врата... Докато се усетя... Вече е по-добре и сега продължавам по старата схема с храненето. Открих междувременно, че алкохола ми е противник, както и плодовете. Една чаша вино и съм килограм и нещо плюс на следващия ден. Вчера правих сладолед от банан и половина и едно манго, предварително нарязани и замразени. Сложих ги в блендера с чаша домашно кисело мляко. Замразих получения крем за няколко часа във фризера. Вкусно се получи. Почти не можах да се добера до него от децата, но въпреки малкото изядено количество, ми се отрази на кг. Явно трябва да съм максимално стриктна.  Продължавам да се самонаблюдавам. Дано скоро открия печелившата формула за мен.

# 24
  • Мнения: 6 347
Yoya, една идея, макар че не е лично проверена, а само прочетена вчера: инозитолът можел да води до склонност за задържане на вода, а имам спомен, че ти приемаш инозитол. Може това да е част от обяснението. Но не знам със сигурност  Embarassed

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Ехе, Мишка   Hug Hug Hug
Радвам се много, че си тук!!!
Пиши по-честичко, нали Simple Smile

Аз всеки ден си хапвам по един грейфрут, ябълка, портокал или мандарини.
Yoya, Инес мисля, имаше една статия точно като за теб - правим всичко както трябва, а резултати няма. Но резултатите идват точно тогава, когато аха да се откажем  Naughty
Така че дръж кокала и не пускай! Всеки момент ще започнеш да виждаш резултатите.
Обикновено след около 3 месеца хубаво хранене и хубави тренировки - нещата започват да се виждат.

# 26
  • Мнения: X
според нашия трол трябва да ям само датски кокосови топчета, защото съм била най-щастлива именно когато омитах по една опаковка на ден
Четенето с разбиране определено не ти се отдава.Така че, не се напъвай.    Peace
Просто ме пропускай.....    Laughing

# 27
  • Мнения: X
Yoya, с боите трябва много да се внимава
задължително тест за алергия преди употреба, даже и да е същата марка и вид
аз рядко се боядисвам, нямам нужда все още, правя го за кеф, но винаги с предварителен тест и никога сама в къщи
въпреки че от прочетеното ми е ясно, че стане ли беля, човек си отива за минути, ама все пак да взема поне малко мерки

тук в дрогериите имат някаква еко био боя
глася се да я пробвам и нея някой път


аз като съм болна (веднъж на петилетка) не ям, а спя
мога да изям едно киви за 2 денонощия и да спя едно 45ч  почти без прекъсване
и най-много да пия вода и може би малко бульон

# 28
  • Мнения: 7 811

по-добре пиши тук какво ядеш,
че понякога става 'мислим си, че правим всичко както трябва'

това с много добри чувства, защото понякога сами не си виждаме грешките  Peace

mijjjka  wavey

# 29
  • Мнения: 11 009
Ооооох, кой пише за четене с разбиране  Joy
не е истина.  Joy Joy Joy ама се посмях Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт