?Въпроси всякакви?

  • 5 272 697
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 70 440
  • Мнения: 6 013
Благодаря на всички за съветите, ще ги имам в предвид и още другата седмица тръгвам на проучване.

# 70 441
  • Варна
  • Мнения: 855
Да питам и аз нещо за банките. Може би ще трябва да направим сметка на сина ми, по която да получава стипендия. Пълнолетен е, но все още е ученик. Има ли някаква сметка с дебитна карта с преференции за ученици? В смисъл да е освободена от някои такси.
Едно време училището се занимаваше с банките, на нас ни предоставяха само картите......затова сега 12 години по късно, получих писмо от банката, че им дължа някакви такси..... Triumph

# 70 442
  • Мнения: 54 693
Да питам и аз нещо за банките. Може би ще трябва да направим сметка на сина ми, по която да получава стипендия. Пълнолетен е, но все още е ученик. Има ли някаква сметка с дебитна карта с преференции за ученици? В смисъл да е освободена от някои такси.
Едно време училището се занимаваше с банките, на нас ни предоставяха само картите......затова сега 12 години по късно, получих писмо от банката, че им дължа някакви такси..... Triumph

Затова сметки, които не се ползват, се закриват веднага. Таксите си текат.

# 70 443
  • Варна
  • Мнения: 855
Да питам и аз нещо за банките. Може би ще трябва да направим сметка на сина ми, по която да получава стипендия. Пълнолетен е, но все още е ученик. Има ли някаква сметка с дебитна карта с преференции за ученици? В смисъл да е освободена от някои такси.
Едно време училището се занимаваше с банките, на нас ни предоставяха само картите......затова сега 12 години по късно, получих писмо от банката, че им дължа някакви такси..... Triumph

Затова сметки, които не се ползват, се закриват веднага. Таксите си текат.
Съгласна съм. Но когато си непълнолетен и не си открил сам тази сметка, предполагам е разбираемо, защо не си си направил труда да я закриеш. И как така чак след толкова години се сещат.... Thinking

# 70 444
  • София
  • Мнения: 4 549
Да питам и аз нещо за банките. Може би ще трябва да направим сметка на сина ми, по която да получава стипендия. Пълнолетен е, но все още е ученик. Има ли някаква сметка с дебитна карта с преференции за ученици? В смисъл да е освободена от някои такси.
Ако става въпрос за училищна стипендия за успех, обикновено ги изплащат в брой.
Вижте това, дали ви върши работа
https://dskbank.bg/%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D1 … D1%80%D1%82%D0%B0
В тяхното училище ги превеждат по сметка. Картата от линка май ще свърши работа. Благодаря!

# 70 445
  • София
  • Мнения: 23 060
Тази седмица започнах работа, но съм болна и се наложи още вторник да изляза в болнични. Все още не съм никак добре, детето ми също е болно, възможно е да я приемат в болница. Интересува ме каква е процедурата по удължавана на болничен, моят беше до вчера. Могат ли да ми пуснат нов директно от понеделник, който да е за дъщеря ми. Моля ви някой да ми разясни какво се прави, защото за пръв път вземам болничен.

# 70 446
  • София
  • Мнения: 30 208
Тази седмица започнах работа, но съм болна и се наложи още вторник да изляза в болнични. Все още не съм никак добре, детето ми също е болно, възможно е да я приемат в болница. Интересува ме каква е процедурата по удължавана на болничен, моят беше до вчера. Могат ли да ми пуснат нов директно от понеделник, който да е за дъщеря ми. Моля ви някой да ми разясни какво се прави, защото за пръв път вземам болничен.
Разбира се, че може. Утре отиваш при ЛЛ и ти пуска болничен за детето.

# 70 447
  • Мнения: 4 275
На кой от двата адреса на Националният център по заразни и паразитни болести могат да направят изследване за токсоплазмоза? http://www.ncipd.org/index.php?option=com_k2&view=item&l … =1103&lang=bg

# 70 448
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съм сигурна че там правят изследвания като в лаборатория за граждани.
Във всяка или почти всяка лаборатория можеш да направиш такова изследване. В Цибалаб и Рамус със сигурност го правят

# 70 449
  • Мнения: 4 275
Четох стари теми, в които се препоръчва точно там да се направят тези изследвания, уж за най-голяма точност

# 70 450
  • Мнения: 9 196
Четох стари теми, в които се препоръчва точно там да се направят тези изследвания, уж за най-голяма точност

Там не работиха с частни лица, поне до скоро. Но могат да направят изследване по искане на болница, или нещо от този род.

# 70 451
  • София
  • Мнения: 6 309
На кой от двата адреса на Националният център по заразни и паразитни болести могат да направят изследване за токсоплазмоза? http://www.ncipd.org/index.php?option=com_k2&view=item&l … =1103&lang=bg
Янко Сакъзов.

# 70 452
  • Мнения: 4 275
Благодаря ви, направо ще им се обадя в понеделник

# 70 453
  • София
  • Мнения: 580
Откъде мога да си поръчам хубава троянска керамика (която да е в наличност) ?

# 70 454
  • Мнения: 7 848
Откъде мога да си поръчам хубава троянска керамика (която да е в наличност) ?
Онлайн - https://www.valmon-101.com/bg/keramika/
Иначе виждам, че си от София, около женския пазар имаше магазинче, но не знам дали още са там, потърси и в ОЛХ.

Общи условия

Активация на акаунт