?Въпроси всякакви?

  • 5 272 321
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 81 825
  • Мнения: 69 079
Матем.гимназия сэм завършила. Мат.ми е много любима. Много.
Ама за рачешка задача за сефте чувам...тия от МОН верно не са у център...
А за задача с неизвестно си има лесно правило...
Втрещена съм...да си призная.
Хепи..благодаря..нещо такова явно е обяснявал сина ми..

# 81 826
  • Мнения: 566
Някой знае ли къде се публикуват спечелили от коледния календар на Кауфланд?

# 81 827
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 182
Казва се рачешка задача
Подготовка за намиране на неизвестно след време. Смята се отзад напред.
Вид верижка. Типична задача, много такива се решават

точно.
но неприложимо в случая, защото ще трябва от 21 да извадят 156 Simple Smile (или беше 157?)
последно 158 Simple Smile


от 2018г рачешки се получава 1922г. Simple Smile Simple Smile късничко идва някак.

тета, има мнооого да учиш.
щом детето сега споменава рачешките задачи, значи е 1-2 клас. Simple Smile очаквай ойлерови кръгове по-късно във втори-началото на трети, диофантови уравнения в 3-4... Wink

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 07:51 от st. Dobri

# 81 828
  • Мнения: 69 079
Детето да си учи... аз не.😊

# 81 829
  • Мнения: 48 034
Малкия обяснява на кака си числовите редици Joy Които е учил 3-4 клас, или още 2 ли беше, на курса в СМГ. А тя е 11 клас. И съученичките й викат- питай брат ти как се решава това. Joy
Разбира се, те ги учат с имена като "рачешки задачи" , задачи "На пазар" и разни такива.

# 81 830
  • Мнения: 69 079
Не го разбирам това изкилиферчване. То с тия тикви в МОН...Head Band

# 81 831
  • Мнения: 48 034
Абе май е обратното, в СМГ много хубаво ги учеха, на достъпен език обясняваха много неща плавно и интересно. А МОН не, и като включат някоя такава задача, е като кръпка, както се вижда на снимката. Ма векове ли, ма години ли, ма до 1000 ли събираме- няма значение и т.н.- лепнали те някаква задача и туй то. Много се смях с това, че целия 21 век все ще е било преди 701 години Joy Както и да е, много разводних
Иначе аз нищо не разбирам от математика, каквото там съм прихванала от детето Joy като ми е обяснявал. Ма ония бебешорски обяснения и аз ги разбирах даже Joy Докато с учебниците в училище се пулим цялата фамилия и понякога не можем да измислим какво аджеба искат

# 81 832
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Математиката ,която се изучава е по-различна от изучаваното преди години. Набляга се на комбинаторика, която се въвежда от най-ранните класове и раздвижено задаване на входни параметри  . Предполагам е свързано с все по-голямото приложение на информатиката и обработката на данни. Специално рачешката задача не затруднява децата, ако съдя по моето, което е много скарано с математиката, но нямаше проблем с този тип задачи след като му я обясни с две думи една негова съученичка, щот на моите обяснения не можа да вдене. Но съм съгласна, че от учебниците им рядко някой разбира нещо.

# 81 833
  • Мнения: 69 079
Тъй де..ма цял форум не решихте горната задача Joy

# 81 834
  • Мнения: 6 252
Отворени  кори за баница ,сложени в хладилника могат ли така да издържат до Нова година ,че сега няма да ги ползвам  Thinking

# 81 835
  • София
  • Мнения: 5 990
Отворени  кори за баница ,сложени в хладилника могат ли така да издържат до Нова година ,че сега няма да ги ползвам  Thinking

Сложи ги във фризера. Първо ги увий в домакниско фолио или торбичка, за да не влиза въздух.
Според мен в хладилника ще изсъхнат.

# 81 836
  • София
  • Мнения: 3 714
могат

# 81 837
  • Мнения: 14 502
Според мен също е по-добре във фризера. После се вадят и слагат в хладилника за през нощта за да се размразят и нямат никаква промяна. Изпробвано.

# 81 838
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
На самите кори си пише до кога са годни при определени градуси. Където и да ги сложиш хубаво ги увии с фолио, за да не съхнат.

# 81 839
  • София
  • Мнения: 8 940
Ако се абстрахираме от първото и последното квадратче (които са неизвестни засега), това което се получава от останалите действия е 96. Т.е. нито като векове е вярно, нито като години. Така че тази задача не е много в ред.

Общи условия

Активация на акаунт