Изчезващите имена

  • 55 613
  • 882
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 11 747
И аз харесвам целите имена. После вече според възрастта, според модата, според случая, може да се изчанчи всякак. Или да не се изчанчва.

# 841
  • Мнения: 2 141
И аз харесвам целите имена. После вече според възрастта, според модата, според случая, може да се изчанчи всякак. Или да не се изчанчва.
newsm10

# 842
  • Мнения: 727
Аз пък мисля , че Цено ще да произлиза от Ценен

Също се сетих и за името Гешо , обаче нямам представа от Георги ли произлиза или от нещо друго  newsm78

Също преди имах 3 колежки с името Нейка и понеже си мислех , че произлиза от мъжкият вариянт Нейко , изключително много се подразних , че има такива дядовци , които не ги интересува , че ще окипазят детето  ... обаче после научих от телевизионно предава не , че Нейка било Падаща звезда /Комета  славянско име навярно давано по време на явяване на някоя комета ... обаче въпреки всичко не звучи добре

# 843
  • Мнения: 368
Имената трябва малко да се съобразяват и с времето в което живеем,ще живеят децата.
Свекър ми е Цайко Цайков.Е,да .Ще запази трите имена ,ако бях кръстила сина си на него ...така.Ама не мога ,не бива.Кръстихме го Цветомир и сега и двамата празнуват на Цветница Joy   ....и свекър ми е доволен...

# 844
  • Мнения: 5 730
Днес се замислих колко много са се видоизменили имената напоследък.
Не съм срещала деца с имената - Асен, Бисер, Здравко, Захари, Марин, Ася

# 845
  • Мнения: 11 988
Днес се замислих колко много са се видоизменили имената напоследък.
Не съм срещала деца с имената - Асен, Бисер, Здравко, Захари, Марин, Ася


Захари-бебе на няколко месеца, дете на позната.
И аз бях приятно изненадана от избора, хубаво име.

# 846
  • Мнения: 29 910
Марин и Ася има малки деца..... Peace

# 847
  • Мнения: 108
Сещам се за името Иваничка Simple Smile имах учителка с това име ,също Атанаска ми се струва рядко срещано,Асенка,Валери,Добри,Койна:) Кина Simple Smile

# 848
# 849
  • Мнения: 2 760
Чонка и Трошка - имената на две мои познати, братовчедки, от Карловско. Сега трябва да са към 35-годишни, ако не са се прекръстили.

Трябва да мислим за децата си, като им избираме имена... newsm78

# 850
  • Мнения: 108
Сетих се,че едно време в училище беше пълно с Нели,Павлина,Николина и Соня,а сега не съм ги срещала сред децата Simple Smile

# 851
  • Мнения: 11 747
Сега има повече от всякога Никол и по- малко Николета. До Николина не се стига.
Нели и Павлина и аз не съм засичала.

# 852
  • Мнения: 2 141
Сега има повече от всякога Никол и по- малко Николета. До Николина не се стига.
Нели и Павлина и аз не съм засичала.
Една от най-близките ми приятелки има Николета на 2 месеца  Peace

# 853
  • Мнения: 11 747
Да, Николети има, нали и аз това съм писала?! Най- много Никол, по- малко Николета и Николина - никак.

# 854
  • Мнения: 2 141
Да. Просто исках да кажа, че и около мен има това име, а за последно съм чувала за момиче, което е вече 30 годишно Peace
Не се изказах като хората   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт