Изчезващите имена

  • 55 612
  • 882
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 368
Ако  си говорим за Койчо...имам съученичка ,брат и Койчо Койчев Койчев...така 3 поколения  и до днес...

# 826
  • Мнения: 11 747
Теодора е едно от най- масовите имена сред новородените през последните 5 години.

# 827
  • Мнения: 505
Теодора и Гергана се често срещани в последните години сред децата. Теодор също.

Сещам се за едно име , което винаги съм предлагала вместо Виктория , но не се приема - Виолета. Много го харесвам. Тук при нас в Испания има едно испанче Виолета и е много красиво като я повикат. Звучи страхотно , но явно в БГ го имат за остаряло.

# 828
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Онзи ден се сетих за имена като Теодор/а, Татяна, Гергана пък не съм срещала сред малките деца изобщо.


А, Теодора, още повече Теодор са вървежни. Гергани се срещат - познавам две малки момичета с това име. Виж Татяна не се среща вече. Всичките ми познати с това име са около моя набор или по-големи.

# 829
  • София
  • Мнения: 1 178
Всъщност май и аз обърках Теодор с Тодор Simple Smile

# 830
  • Мнения: 29 910
Много харесвам типичните български имена: Иван, Георги, Тодор, Христо, Васил, Стефан, Димитър, Петър.....жалко, че вече се срещат по-рядко сред децата.

# 831
  • Мнения: 2 485
Шико - Шикови много , името е изчезнало
Ето това е точен отговор по темата  Party  не съм срещала Шико, а фамилията си я има. Или тя идва от другаде?

# 832
  • Мнения: 11 747
Георги е най- масовото име сред новородените от 10 години насам. Успешно се бори с Александър. Иван също е от популярните. Христо наистина изчезва, тъй като е заменено с Кристиян, което е много масово. Тодор наистина няма, има Теодор. Другите по- рядко се срещат, да.

# 833
  • Мнения: 2 141
Шико - Шикови много , името е изчезнало
Ето това е точен отговор по темата  Party  не съм срещала Шико, а фамилията си я има. Или тя идва от другаде?
newsm10
Аз мисля, че Шико си е име. Но може и да бъркам  newsm78
Моята фамилия е на името на пра-прадядо ми. Името със сигурност е изчезнало. ММ е с фамилията на името на дядо си, също изчезнало. Става въпрос за Цено и Стайко Peace Едва ли има деца или мои набори с тези имена, най-много набори на родителите ми  Peace

# 834
  • Мнения: 505
Много харесвам типичните български имена: Иван, Георги, Тодор, Христо, Васил, Стефан, Димитър, Петър.....жалко, че вече се срещат по-рядко сред децата.

Живея в чужбина и в нашата общност тук няма момчета с модерни имена - 2 бр. Стоян, Запрян, Никола , Димитър, скоро кръстиха Атанас, Христо имаме, моят е Стефан и тн. Аз не съм почитател на модерните имена и това ме радва.

# 835
  • Мнения: 8 997
Илиана, Минка, Райна, Светлана

# 836
  • Мнения: 11 747
Знам за един Цено на към 25 трябва да е. Мен ме учуди избора, честно казано. Аз него не познавам, майка му познавам, та на нея се учудих.

# 837
  • Мнения: 2 141
Знам за един Цено на към 25 трябва да е. Мен ме учуди избора, честно казано. Аз него не познавам, майка му познавам, та на нея се учудих.
И аз бих се учудила Simple Smile Както вече споменах така се е казвал пра-прадядо ми, това означва, че е роден някъде около 1870 - примерно  newsm78 До сега аз поне не знам да се е появил някой с неговото име в рода  Rolling Eyes
Скрит текст:
Все се каня да направя колкото мога по-голямо родословно дърво, кой знае какви имена ще изникнат  Thinking

# 838
  • Мнения: 11 747
В два именника попадам, че Цено е съкратено от Цветан. В този ред на мисли, това е била мода, да се кръщават деца със съкратени имена. От този тип има много стари. Съвсем на посоки, но от рода на Дочо, Гочо, Тотю, Цено и т.н. Може би е нормално тези съкращения да останат във времето си и да има завръщане към 'оригиналното', цялото име. Не, че Цветан е много популярно сред новородените, но вероятно повече от Цено се среща. Сега има пак съкратени от рода на Тони, Ники - познавам деца и с двете имена. Макар, че не е масово, повече цели имена се слагат.

# 839
  • Мнения: 2 141
В два именника попадам, че Цено е съкратено от Цветан. В този ред на мисли, това е била мода, да се кръщават деца със съкратени имена. От този тип има много стари. Съвсем на посоки, но от рода на Дочо, Гочо, Тотю, Цено и т.н. Може би е нормално тези съкращения да останат във времето си и да има завръщане към 'оригиналното', цялото име. Не, че Цветан е много популярно сред новородените, но вероятно повече от Цено се среща. Сега има пак съкратени от рода на Тони, Ники - познавам деца и с двете имена. Макар, че не е масово, повече цели имена се слагат.
Благодаря за тази информация  bouquet
Това е малко като модата с галените и умалителни имена Sick - ИвелинКА, ДианКА, МарийКА, СтоянКА и т.н.
Аз харесвам целите имена  Peace

Общи условия

Активация на акаунт