Автоимунен тиреоидит на Хашимото (32)

  • 67 817
  • 718
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
Кога постъпваш?
И моля те наистина пиши и сподели след това,з-то и аз съм в твоето положение Embarassed Имам доста кг.за сваляне,още есента трябваше  да си направя тези изследвания и все не се решавам,а положението не е никак розово Sad

Обещавам да пиша. Постъпвам в понеделник. Веднага, след като всичко е минало, сядам да пиша. Ти консултирала ли си се с някого до сега?

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
да,ходила съм и при диетолози и ендокринолози,различни неща съветват,но всеки е на мнение,че килограмите трябва да се редуцират...полагам усилия,но явно недостатъчни,а и от 2години съм с Хашимото и е още по-трудно свалянето и задържане на постигнатото...започнаха и проблеми със стави и движението ми е все по-ограничено...

# 47
  • София
  • Мнения: 208
Shoestring,успех!Дано всичко да е наред и да излезеш с усмивка от болницата....иначе там условията са на ниво! Peace

# 48
  • Мнения: 256
Момичета да ви попитам при бременност оказват ли влияние ТАТ МАТ?  Не съм пускала контролни изследвания от както съм бременна, а напоследък никак не ми е добре постоянно ме души!

# 49
  • Мнения: 2 092
darkangel_1991 високите АТ са показатени, но и ехография на ЩЖ е задължителна.
При мен 2000 г, при норм. ТСХ и АТ ехогр. образ беше категоричен за Хашимото.

Мимето14, макар да има много жени родили без проблем с Хашимото, според имунолозите АТ оказват влияние и се налага терапия.

# 50
  • Мнения: 1 687
darkangel_1991, когато ми откриха хашимотото единственото ми завишено беше тат (40 при норма 4), всичко останало беше в референтни граници.

Shoestring, Doli, аз също съм пълничка и след първата си бремнноста си станах направо дебела.2,5 г. си мъкнах килата, докато ми писна. с режим направен от диетолог и домашен спорт за 3 месеца свалих 15 кг. имам още, но и на това съм доволна. идеята ми е, че с постоянство и воля се оправят нещата. не е невъзможно. да не говорим след като се вземат мерки за ендокринните проблеми. не се отказвайте и успех с изследванията!
доколкото знам е стандартно да се влиза за 3 дни в болница за изследвания при съмнение за диабет или преддиабетно състояние.

# 51
  • Мнения: 11 737
Когато на мен ми откриха заболяването хормоните ми бяха в норма. МАТ беше 300. След 6 месеца МАТ беше 600. В последствие се установи, че не се касае за вероятен автоимунен тиреоидит, а за Тиреотоксикоза/Базедова болест.

Когато хормоните са в норма, а са повишени само антителата е много трудно да се докаже за какво заболяване се касае още в начален етап. Предположенията се правят на база симптоми, ехография на щитовидна жлеза. Това че са повишени антителата МАТ или ТАТ, хормоните са в норма, не значи че задължително се касае за Хашимото. Говори се за автоимунен процес, автоимунно заболяване, но всички диагнози са предполагаеми/вероятни, докато хормоните са в норма.
Хипофункцията и хиперфункцията не се изразяват само с Хашимото и Базедова болест. Заболяванията на щитовидната жлеза са много и разнородни и могат да се проявят както с хипофункция и хиперфункция, така и с хормони в норма.
Едно заболяване не застрахова от появата на второ, или преминаването му в друго щитовидно в даден период от време.
  Hug

# 52
  • Мнения: X
Здравейте!
Преди малко повече от година ми поставиха диагнозата Хашимото. Тогава ТСХ ми беше 6. Започнах терапия първо с 25мг Л-тироксин, а после с 50, но на следващата контрола ТСХ ми беше 10, тоест никакъв ефект от т.нар. лечение. Смених доктора, с показатели от ТСХ 10 ми вдигнаха дозата на 100мг дневно. Но след още 3 месеца ТСХ ми е 13.
Моя позната каза, че и при нея ситуацията е била подобна и се е оказало, че има извън нормата и друг хормон, различен от тези на щитовидната жлеза, та е трябвало първо той да мине в норма и тогава Л-тироксинът да започне да действа.
Имам час за преглед в края на тази седмица, но тъй като утре ще ми е точно трети ден от цикъла, та си мисля предварително да пусна изследване на другите хормони, но честно казано не зная точно на кои. Може ли някой тук да ми помогне? И изобщо има ли някой друг, който само да покачва стойности, но не и да сваля, въпреки пиенето на синтетичния хормон?
Благодаря!

# 53
  • Русе
  • Мнения: 571
Да се запиша и аз в новата тема.   

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Пропуснала съм новата тема.
Записвам се с пожелания за добри резултати на всички.

# 55
  • Мнения: 11 737
Ма4о, аз не знам кой е този хормон който пряко влияе на ТСХ. Не се сещам да съм чела нещо.
Ако някой знае да сподели. Simple Smile

За изследване на хормоните - за хормоните на щитовидната жлеза и антителата към щитовидната жлеза, няма значение в кой ден от цикъла се изследват. Важно е да е сутрин на гладно, без прием на кафе.
Повечето момичета предпочитат да изследват хормоните в чист ден от менструалния цикъл.
Хормоните на щитовидната жлеза са ТСХ, ФТ4, ФТ3 и антитела ТАТ и МАТ.
Антителата ТАТ и МАТ може да се изследват по всяко време на деня, като на тях не им влияят храна и напитки.

За половите хормони има значение в кой ден от цикъла се изследват.

# 56
  • Мнения: 175
Ма4о, аз не знам кой е този хормон който пряко влияе на ТСХ. Не се сещам да съм чела нещо.
Ако някой знае да сподели. Simple Smile

За изследване на хормоните - за хормоните на щитовидната жлеза и антителата към щитовидната жлеза, няма значение в кой ден от цикъла се изследват. Важно е да е сутрин на гладно, без прием на кафе.
Повечето момичета предпочитат да изследват хормоните в чист ден от менструалния цикъл.
Хормоните на щитовидната жлеза са ТСХ, ФТ4, ФТ3 и антитела ТАТ и МАТ.
Антителата ТАТ и МАТ може да се изследват по всяко време на деня, като на тях не им влияят храна и напитки.

За половите хормони има значение в кой ден от цикъла се изследват.


Половите са от трети до пети от цикъла...


Ако реша да отида до някоя лаборатория и кажа,че искам да си пусна ТСХ и МАТ предполагам,че няма да ми искат задължително направление,плащам си и готово нали така?

# 57
  • Мнения: 11 737

Половите са от трети до пети от цикъла...

Ако реша да отида до някоя лаборатория и кажа,че искам да си пусна ТСХ и МАТ предполагам,че няма да ми искат задължително направление,плащам си и готово нали така?
Точно така Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 10 698
Половите са най-точни на 3-ти ден от цикъла и ако няма възможност да се пуснат тогава,то е по-добре на 2-ри ден,отколкото на 5-ти.

къла...


Ако реша да отида до някоя лаборатория и кажа,че искам да си пусна ТСХ и МАТ предполагам,че няма да ми искат задължително направление,плащам си и готово нали така?
да,точно така

# 59
  • Мнения: 724
момичета при повишени само  АТ, след колко време се виждат промени в жлезата на ехография?

Общи условия

Активация на акаунт