Автоимунен тиреоидит на Хашимото (32)

  • 67 802
  • 718
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 615
На 30 дни изследвам ТСХ ,даже и няколко дни по рано сега като съм бременна!


Това само ако съм бременна,а ако не съм?Защото не съм,ОТНОВО  Rolling Eyes  ендокриноложката последно ми каза да отида при нея вече когато имам положителен тест за бременност,това означава ли че не трябва да си правя переодично изследване.Имам чувството,че си пазят направленията и за това така  newsm78
на 30 дни се изследвах и преди да забременея

# 31
  • Мнения: 11 726
Здравейте момичета,

на колко време си пускате изледвания на ТСХ и на ТАТ и МАТ,ако се цели забременяване?Последно ги правих на 1.11.2013....но последните две седмици не се чувствам добре,изпитвам ужасна умора и отпадналост,нямам сърцебиене,вече спя нормално,в момента нямам и стрес на работа,но се чувствам като бита с тояга по цялото тяло.А няма причина да съм изморена,скоро бях в отпуска две седмици и си починах.Дали да искам направление от ендокриноложката ми да ги видим как се движат стойностите.Не мога да стоя на едно място от притеснение,трябва да знам какво се случва в тялото ми.Все още нищо не се получава с бебето...  Cry
Ендокринологът определя на какъв период да се изследваш според поведението и показателите на хормоните. Някои се налага да се изследват по-често, други на 45 дена, други на 2-3 месеца, а някои само зима и лято. Естествено, ако не се чувстваш добре отиваш и се изследваш, а не чакаш контролен преглед.
Щом планираш бременност е добре да знаеш как вървят показателите. Преди бременност е добре ТСХ да е до 2,5.
На първа страница са описани стойностите по време на бременност.
 Hug

# 32
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз до сега пусках ТСХ на около 45 дни +/- няколко, според това, кога ми е удобно. Начев ми каза, че в следващите 2 месеца няма нужда, тъй като зимната ми контрола е добре и няма нужда от корекция. ТАТ, МАТ, ФТ3 и ФТ4 съм пускала само 2 пъти, за да се установи дали е хашимото или само хипофункция.
Ако не се чувстваш добре, по-добре не чакай направление, ами си пусни сама ТСХ и ФТ4.

# 33
  • Мнения: 112
http://thyroid.ovo.bg/news/tireoidit_na_khashimoto/2011-09-07-6

Четох тази информация днес.Симптомите са ми на лице всичките.
Днес ме стегнаха гърдите, едва дишах за около половин час.Понякога си мисля, че умирам Sad  край...Малко се паникьосах като не намерих валериана.
Тия неща от статията,  какви хранителни добавки, какви витамини и пр. не са ми обяснявани или прилани от ендокринолозите тук. А на вас? За  соята не знаех, че толкова ни вреди.

# 34
  • Мнения: 39
Момичета (и момчета, ако има), извинете ме за досаждането, но съм много притеснена... Предстои ми приемане в болницата за изследвания. Не съм си избирала сама ендокринолог, диетоложката ми ми го препоръча - д-р Лозанов в Токуда. Ходих на преглед, общо взето ме поразпита някакви неща и ми опипа врата. Каза ми, че е 100 % сигурен, че е Хашимото (TSH ми е 4,87, това е и причината диетоложката ми да ме прати при него). Каза ми, че иска да ме види "от А до Я", за да е сигурен какво точно ми има. Ще ми изследват МАТ и ТАТ, също и инсулина за евентуална инсулинова резистентност (с наднормено тегло съм). Условието беше да вляза в болницата между третия и седмия ден от цикъла, защото това било важно за едно от изследванията. Като ми обясни, че има такса то 150 лева и ме увери, че над тази сума нищо повече няма да плащам.

Тъй като идея си нямам какви точно са тези изследвания и за какво трябва да следя, ви моля за малко съвети. През последните дни изчетох хиляди отзиви за Токуда, повечето ужасяващи и ми се иска да отида поне малко подготвена и с някаква яснота за това, което ще ми се случи, защото повечето отзиви бяха за това как лекарите не обясняват и се налага да им вадиш думите с ченгел от устата. (напълно съзнавам, че коментар на неизвестно лице във форум не е гаранция за достоверност, но все пак..) Четох такива ужасии, включително за изнудване за някакви дарения, некомпетентни лица в лабораторията, погрешни резултати.....

Предполагам повечето от вас вече са минали по този път и ще съм изключително благодарна, ако ми споделите за какво трябва да следя - има ли задължителни изследвания без които не би трябвало да се поставя тази диагноза?

Докторът изглежда нормален човек и не искам да го нарочвам или нещо такова, просто съм притеснена, защото нещата, които четох са повече от ужасяващи. Единственото, което ме успокоява е, че повечето негативни отзиви са главно за екипи, които извършват операции.

# 35
  • Мнения: 11 726
Здравей! За болницата и изследванията, които иска докторът да направи не съм наясно, но за самия доктор съм чувала хубави думи.
Предполагам, че освен щитовидни хормони ще изследват полови хормони, инсулин и кръвна захар, което е добре и ще знаеш откъде тръгваш. Цената не ми изглежда висока, но много от хормоналните изследвания се поемат от здравната каса. На първа страница има инфо, кои полови хормони се поемат от касата, кои щитовидни хормони. Кръвна захар, обременяване с глюкоза също минава по каса. Единствено инсулин се плаща. Та не знам за тия пари какво ще изследват.

# 36
  • Мнения: 1 687
Shoestring, аз съм редовен пациент на токуда, в резлични отделения съм била и определено мога да кажа, че има по-добри и по-недобри, но никъде не ми се е случвало да вадя думи с ченгел или пък да ме изнудват за каквото и да било...
за съжаление конкретно за ендокринолозите там нямам собствени наблюдения и изобщо отзиви, но имам много близка приятелка, която работи в лабораторията и мога да кажа, че от едно известно време политиката на болницата е тяхната лаборатория да стане водеща за страната. наливат се много средства в техника, изследвания и изобщо тя е приоритет. аз лично имам огромно доверие на тамошната лаборатория и винаги си правя изследванията там. само за начев ги правя в бодимед, защото той така настоява.

# 37
  • София
  • Мнения: 208
Shoestring,ти само за иследвания на щитовидната жлеза ли влизаш в болница?Защото това можеш да го направиш и без да влизаш в болница.......а д-р Лозанов мен лично малко ме претупа.....

# 38
  • Мнения: 39
Shoestring,ти само за иследвания на щитовидната жлеза ли влизаш в болница?Защото това можеш да го направиш и без да влизаш в болница.......а д-р Лозанов мен лично малко ме претупа.....

Ами не само, той каза, че иска да ми направи всички изследвания, които са му необходими преди да ми постави официално диагноза. Това с глюкозата със сигурност ще го правим (до колкото ми обясни той ще ми взимат кръв три пъти в продължение на два часа, като между взиманията ще пия глюкоза..нещо такова). Тези ТАТ и МАТ също. В амбулаторния лист, кокто той ми даде при прегледа пише: Ще се изследва в насока метаболитен с-м, ПКОС и автоимунен тиреоид.

Каза ми, че ще ме приемат за три дни. Като ми предложи и възможността да ходя сама до лаборатория, която предпочитам и да си изследвам всичко необходимо, като той ще ми даде списък. Но аз прецених, че предпочитам да ми направят всичко наведнъж там, под негов контрол. Относно касата, той ми каза, че от тези изследвания не всички са по касата и ако си ги правя сама, ще ми излязат долу-горе същата цена (малко по-евтино разбира се). Диетоложката ми умишлено не ме прати за ТАТ и МАТ, защото били скъпи и не по касата.......... Аз си влизам с направление по клинична пътека 112 за прием в болницата. Съгласих се на вариант в болницата, за мое улеснение.

Благодаря и на всички останали за отговорите Simple Smile

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Пак не ми стана ясно защо трябва да се влиза в болница за изследвания,които могат да бъдат направени във всяка лаборатория и то за 2-3ч. с тройното взимане на кръв за обременяване с глюкоза newsm78 На мен също са ми препоръчали да направя същите изследвания,но не е споменавано,че трябва да е в болнична обстановка.Според мен всичко е за  Money Money MoneyПравят се на много загрижени,но целта е една,повече средства....А бащата или сина Лозанови ще те наблюдава,доколкото знам и двамата са там...

# 40
  • Мнения: 566
Момичета, да задам няколко въпросчета, ако някой има мнение по тях, моля да го сподели! Hug
При последното изследване на хормоните на ЩЖ се установи, че ТСХ-ми е ок - 1.33
ФТ3,ФТ4 - също са в норма. ТАТ и МАТ са високи. Само с увеличени антитела може ли да е Хашимото?
И на какво може да се дължат тези високи антитела? Дали заради тях  дългите опити за забременяване са обречени на провал? newsm78

# 41
  • Мнения: 39
Пак не ми стана ясно защо трябва да се влиза в болница за изследвания,които могат да бъдат направени във всяка лаборатория и то за 2-3ч. с тройното взимане на кръв за обременяване с глюкоза newsm78 На мен също са ми препоръчали да направя същите изследвания,но не е споменавано,че трябва да е в болнична обстановка.Според мен всичко е за  Money Money MoneyПравят се на много загрижени,но целта е една,повече средства....А бащата или сина Лозанови ще те наблюдава,доколкото знам и двамата са там...

Извинявай, аз не успях да обясня правилно. Не са ме принудили, нито са ми предложили този вариант като единствен. Предложиха ми сама да си ги направя или да вляза в болницата за три дни и да ми ги направят те, като споменаха, че ще ми направят и още няколко допълнителни освен основните. Аз предпочетох да направя всичко наведнъж в болницата. Това беше мое решение Simple Smile Просто на прегледа, като видях колко набързо става всичко и прецених, че предпочитам да съм там два, три дни, за да получа повече информация и нещата да се случат на веднъж. Мисля, че е синът, защото е младият Лозанов - Лъчезар.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
добре,пожелавам ти да са ти перфектни резултатите от изследванията и сподели след това ....

# 43
  • Мнения: 39
Благодаря много Simple Smile Извинявам се за многото писания.

Ще пиша задължително. Благодаря на всички за отговорите. Поуспокоих се Simple Smile)))

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Кога постъпваш?
И моля те наистина пиши и сподели след това,з-то и аз съм в твоето положение Embarassed Имам доста кг.за сваляне,още есента трябваше  да си направя тези изследвания и все не се решавам,а положението не е никак розово Sad

Общи условия

Активация на акаунт