Какви са отношенията ви със съседите?

  • 9 783
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 008
Не се познаваме  Laughing От година и малко сме тук. Наскоро се запознах с две от майките.
С децата им се познавам, защото като ме видят с бебето и го закачат  Laughing
Но нямаме отношения, като се засечем на асансьора - "Добър ден" и толкоз...

# 31
  • Мнения: 4 965
Отношенията ми са перфектни, понеже се свеждат до там, че ги познавам по физиономия, някои и по име. При среща пред блока, в кварталния магазин или в метрото си говорим приятелски. Клюки и интриги не ме интересуват, а и не знам да има. Чувала съм в някой бърз разговор някоя и друга приказка, но не са злонамерени. Повечето сме на сходна възраст и всички са собственици (блокът е на 15 г. и някои са наследници на имоти от същото място, а други - дошли след построяването новодомци, но средната възраст е между 30 и 40 г.). Не си пием заедно кафето и ракията, но се уважаваме до там, че винаги преди ремонт или купон (такива се случват много рядко) - "виновникът" предупреждава. Нямаме какво да делим - никой нищо не плаща, защото имаме собствени на целия вход няколко магазина и съответно от тях идва добър приход, който покрива всички разходи, ремонти, че и някои частни разходи (за таксите за водомери, топломери и подобни). Домоуправител имаме един и същ от години, но на човека много му се занимава и е оправен. Имаме дори и една комшийка, която доброволно поддържа красива градинка пред входа. Нямам за какво да се оплача. Пък сме и малко апартаменти, та не сме едно "малко село".
Друг тип отношения не са за мен. Точно в блока от детските ми години надали бих живяла с кеф - там всеки познаваше всички, ходеха си по гостита, въртяха клюки - човек не можеше нищо да направи, без да го "разнесат" после.

# 32
  • Мнения: 2 674
Но нямаме отношения, като се засечем на асансьора - "Добър ден" и толкоз...

Ох, аз не мога така Mr. Green почвам от времето и стигам до гаджетата им. Класическа клюкарка и всичко това само за три етажа. Задобряла съм. Joy

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Но нямаме отношения, като се засечем на асансьора - "Добър ден" и толкоз...

Ох, аз не мога така Mr. Green почвам от времето и стигам до гаджетата им. Класическа клюкарка и всичко това само за три етажа. Задобряла съм. Joy
Ти кажи колко беше дълга полата Simple Smile Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 674
От тези спортните за тенис, скриващи гъза. Mr. Green

Точната дължина:

http://store.nike.com/us/en_us/pd/slam-tennis-skirt/pid-720758/p … 901?cp=usns_kw_AL!1778!3!46656781905!!!g!!37977840345

# 35
  • Мнения: 5 462
Дисциплината във входа ни е железна - повечето апартаменти имат вградени метални каси за съхранение на оръжие (и съответно оръжие), и се подхожда много отговорно към това кой, как и защо влиза.


Такова нещо за сефте чувам . Shocked Rolling Eyes newsm78

# 36
  • Мнения: 3 371
Дисциплината във входа ни е железна - повечето апартаменти имат вградени метални каси за съхранение на оръжие (и съответно оръжие), и се подхожда много отговорно към това кой, как и защо влиза.


Такова нещо за сефте чувам . Shocked Rolling Eyes newsm78
нормално е Peace
бившият ми съпруг беше вкр/вече няма такива, де/, в блока ни живееха ченгета, полицаи, военни - всичките имаха каса, и мъжът ми също Simple Smile

# 37
  • Мнения: 8 999
Съвсем нормални отношения. Осем апартамента сме, няма как да не се познаваме. Плащаме си входните, извършват се ремонти при необходимост, няма шумни купони. На партера в единия апартамент гледат куче и коте. Нито цапат, нито врякат тия животни. На втория етаж пък живее младо семейство с малко дете и бебе. И те не се чуват. По всяко време на денонощието кооперацията ни е тиха като в ритуална зала. Няма тряскане на врати, няма викове, няма погроми, няма фасове по стълбището, няма опикано.

Имаме и един апартамент в малко по-краен квартал. Е там е чудо, та никъде го няма. 14 апартамента са общо, но няма разбирателство за общите части. Мазетата редовно се разбиват, входната врата зее отворена и някой непрекъснато чупи автомата за затваряне, няма осветление на стълбището, няма чистачка /там сме на първия етаж и си плащам отделно на една жена, да чисти от входната врата на кооперацията до нашата площадка, но дори и съседите ни по площадка не искат да дадат по някой лев/, по стълбите винаги има фасове, плюнки, боклуци, валма от животински косми. Покривът очевидно е в много лошо състояние, но и дума не дават да се издума за ремонт. Не знам какви са тия хора и хора ли са изобщо. Страшна свинщина.

# 38
  • Мнения: 592
живея под наем в нова кооперация - комшийката "готви в нас" /бъзикам се - имат заведение и там готвят манджи и носят в къщи като си поръчаме/ , а мъжът и ми ремонтира колата - комунизъм направо. На горния етаж е колега, вечер се събират 6-7 майки с децата да играят пред блока...Виждам, че в големия град е по-настървено положението, но в малките селища е интересно и по-задружно...

# 39
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В блока ни има 16  апартАмента.1вход е. 5 от апартаментите са празни.Остават 11 апартамента.В три от тях живеем млади семейства.В другите  осем са хора на възраст от 50 до 92г.Като преобладават бабите, които обитават пет от останалите апартаменти.Те почти не излизат навън.С едното сем сме приятели и си гостуваме.С другото сме на здрасти и чао.Спокойно е, но скоро ще имаме още празни апартаменти.

# 40
  • Мнения: 2 765
 До сега с мъжа ми сме живели на две места ( в малък провинциален град сме). Първото на квартира в огромен блок с много апартаменти, но там живееха само баби и дядовци, чиито къщи са разрушени за да се направи блока и са им дали там апартаменти още през седемдесетте. Всички бяха супер учтиви, поздравяваха, интересуваха се как сме, ние също се интересувахме от тях, радваха се на детето, културни хора.
 Купихме си жилище преди една година в сравнително нов блок, половината семейства са млади като нас, с деца на възраст като нашето, другата половина са на възрастта на родителите ми. Всички гледат лошо, никой не поздравява, на етажната ни площадка е пълно със захвърлени мебели и въпреки учтивия разговор на мъжа ми с мъжа, чиято собственост са те ( който е на нашата възраст), боклуците все още си стоят. Под нас също е сравнително младо семейство с момче на около 11-12 години, всяка вечер има луди скандали, ако няма скандали се дъни здраво чалга. Преди месец даже викахме полиция, защото след две молби от моя мъж да спрат, не престанаха, а дънят точно под стаята, в която спим с детето. Снощи се принудихме ние да нацепим здраво от най- агресивния метъл и те спряха. Купихме си с голямо желание този апартамент, но вече мислим за продажба... Sad

# 41
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
От много години живеем с едни и същи съседи. Нямаме проблеми, но сякаш преди време отношенията бяха по-топли. Ние самите ли се променихме или живота промени нас...не зная.

# 42
  • Мнения: 1 427
Няколко града и доста квартири съм сменила и не съм имала проблеми със съседите, по скоро на съквартиранти не случвах.
А преди години под нашите се бяха събрали няколко поколения с ужасно малко дете, но се изнесоха  Party
Сега обаче в апартамента на свеки е ужас-уж е нова кооперация с малко народ, но над нас и под нас не случихме на съседи-дано пак отлетим скоро.
Тази  над нас, въпреки че говорих с нея и уж щеше да се постарае не спря да си полива цветята, да си тупа мизериите, да тропа с токчета ( ама айде това е през деня).
Отдолу са двойка студенти, които тази година решиха да се събират и лафят и се хилят почти през ден до първи петли  #Cussing out #2gunfire Да-не дигат купони, но страшно се чува нощем и събуждат и мен и детето  newsm61 Два пъти ходих да говоря с тях човешки, ама освен че поразредиха няма особен резултат  Crazy
 Аз не държа да има междусъседски сбирки и не ми липсва това, само да се съобразяват  Peace

# 43
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
От много години живеем с едни и същи съседи. Нямаме проблеми, но сякаш преди време отношенията бяха по-топли.
Същото мога да кажа за старите ни съседи в блока, в който живях 20 години.
След няколко смени, сега живеем от близо година във вход с 11 апартамента. Със съседите не се познавам, поздрав и усмивка на стълбите и дотам. Предупреждаваме се, като ще има купон. В началото ние направихме един купон, за който не бяхме предупредили и по някое време ми чукнаха в знак да намалим децибелите. После разбрах, че ако вместо това бяха викнали полиция, щяхме да отнесем големи глоби и проблеми (в чужбина сме). Скоро едната съседка ме покани на кафе и неусетно прекарах с нея час и половина (преди да видя часовника, мислех, че е минал около половин час  Grinning)
Нямаме никакви проблеми.

# 44
  • Мнения: 37
Никакви защото нямам такива  Laughing от както живеем в чужбина.Обаче в България си имахме добри отношения ходихме си на гости, разбирахме се за сметките( чистачка, асансьор и т н)Много си бяха съобразителни хората, имаше над нас семейство с малко дете, ние също бяхме с бебе тогава и мъжът  звънеше на сутринта на вратата да се извини, че плакало детето през ноща Grinning baby_neutral викам как може да се извиниш за такова нещо.Младо момче под нас пък ни събра целия блок за да попита в кои часове е удобно да кърти и прави ремонт така, че колкото е възможно със всички да се съобрази.Когато се наводниха мазите, всички мъже помагаха нищо, че бяха наводнени само на три от семействата мазите та на пръв поглед дребни неща, но не всеки прави и тези дребни жестове.

Общи условия

Активация на акаунт