Какви са отношенията ви със съседите?

  • 9 793
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 037
Отношенията ни са неутрални. Винаги поздравявам, ако мога с нещо, ще помогна. Изобщо не държа да си пия кафето с някой от тях, нито те да идват. Като цяло нямам необходимостта от това да съм в супер близки отношения със съседите си, даже би ме натоварило. Стига да си плащат навреме сметките и да не се налага да живеем като в комуна, да не вихрят бурни купони в извънземни часове и да ме карат да слушам тяхната музика, аз съм съвсем доволна.
Положителното е, че повечето са живели в къщи, които впоследствие са отчуждени. Получава се така, че бабата и дятото на моята майка са контактували с родителите на сегашните ми съседи, така че има известно изглаждане на отношенията от няколко поколения преди това.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Съседите ми са млади хора, повечето са семейства все още без деца. Няма купонджии, заварчици и пияници. Плащат си сметките редовно. С никой не поддържаме близки отношения и кафето нямам намерение и желание да си пия с комшиите. Не бих могла да се оплача от съседите си

# 17
  • Мнения: 11 581
Живея в новопостроена кооперация с четири блока. Доста апартаменти още са празни. С хората, с които се засичаме, се поздравяваме и усмихваме. Всички са любезни. Веднъж един съсед от съседния вход, не го бях виждала, като ме видя натоварена с една пратка, ми предложи да ме закара докъдето отивам, не отказах. Искали са ми дребни услуги- не съм отказвала.
Бях започнала да пуша в общата част на коридора- тактично ми свиха пепелника. Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 15 512
    Търпят ни  Peace!Преди всички бяха много добри и общителни, но от критическата ли, някои на моята възраст и нагоре станаха много заядливи и завистливи.Има и една нова снаха, дойде от село и типично по селски се опитва да прави интриги, иска да изпокара всички, но засега само се разминаваме мълчаливо.Но вече ги няма общите сбирки в клубчето в мазето , където по празници се събирахме и всеки носеше различни неща за почерпка.Сега всеки се е свил в черупката си и завижда мълчаливо на другия.Аз пък няма за какво да им завиждам и съм си добре. С повечето се разбираме чудесно, с другите, които слушат измислени клюки, се разминаваме само на добър ден.

# 19
  • Мнения: 2 060
Спомням си блока , в който живеех като дете ,всички млади семейства с деца почти на еднаква възраст . Родителите бяха близки ,децата също , ходехме си на гости , играеха карти и така израстнах в страхотна атмосфера .Сега живея отново в нов блок с предимно млади хора, но в София ( не знам дали от града или от времето) - нито се познаваме , нито подържаме връзка, само на добър ден сме , но като цяло блока е населен с интелигетни млади хора  и липсват " селските " изцепки и дразги . Но все пак ми лиспва онова време , хубаво че си имаме  семейни приятели , с които се подържаме такава връзка  ooooh!

# 20
  • Мнения: 46 648
Въпреки че се е налагало да правим забележка за шум, смея да твърдя, че сме в добри отношения. Помагаме си, когато се налага, всички са много отзивчиви. Отнасят се добре и с общите части - няма чупене и цапане. Като цяло бих ги определила като положителни отношения.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
И да похваля най-готината съседка леля Мария,тя е уникална,всички я обичат,на всички с каквото може помага,децата я боготворят.От прибирането на детето от градината до да ти направи лютеница,да ми е жива и здрава HugПонякога и аз си мечтая да живея в блок Joy

Така, както си го описала ми напомни за леля Мария
от рекламите на прах за пране Бонукс  Mr. Green
Иначе е прекрасно да си имаш една леля Мария...

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Познавам ги до толкова, колкото да се поздравим, а с някои от тях да завържем небрежен разговор в асансьора. Като цяло нямам кофти съседи. Повечето са ми симпатични, останалите- безразлични.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 213
Абе не знам точно защо и как, но в нашия вход хората са много свестни.
На средна възраст и образовани - лекари, оперни певци, адвокати, инженери, филолози, аниматори... от този сорт.
Живеем в блок, построен в  последните години на соца на мястото на отчуждени къщи.
2-3 семейства са новодошли, но идеално се вписват.
На гости не си ходим.
От друга страна цари ред и бързо се взимат адекватни решения относно всичко.
Мисля обаче, че е късмет. В другите входове (ние сме два блока) картинката не е точно същата.
Но пък за мое учудване успяхме преди две години да се организираме и да поставим бариера на паркинга - 7 входа по 24 апартамента си е постижение.

# 24
  • Мнения: 843
Не са ни лоши съседите. Когато се видим , се поздравяваме. Откакто съм родила и съм с количката всички ми помагат,ако ме срещнат на входа. Не сме имали проблеми с шум, с кавги, с купони.

# 25
  • Мнения: 3 371
В Бг живея на последен етаж/ново строителство/. Под нас са под наем/собственичката ми е приятелка, аптекарка и е страхотна/. Тези под нас ме мразят определено, вината е моя сигурно, прибирам се късно, ходела съм на  токчета у дома/правя го само когато излизам и проверявам врати, прозорци и т.н преди да изляза/.Обясних, че не живея в пансион, не загасват у дома лампите в 22 часа и ще се прибирам, излизам, влизам когато пожелая в собственото си жилище, все пак не съм на 3 годинки.

В жилището на родителите ми съседите са си близки, но те живеят там от 68 година....така, де, тези които са живи все още.

в холандия живея в самостоятелна къща, съседите отстоят поне на 100 метра от моята ограда, половината не ги и познавам , с останалите когато си разхождаме кучетата си кимваме и толкова.

# 26
  • Мнения: 22 036
В БГ имах прекрасни съседи, с които си отгледахме децата заедно. В Австралия първите ни съседи бяха страхотни приятели. Сегашните са ОК.

# 27
  • Мнения: 7 837
Отношенията ни са добронамерени, но това може да се промени, когато големият ми син започне да упражнява барабаните  Mr. Green
Аз не съм от хората, които целенасочено търсят сближаване по съседски. С едните се получи естествено, защото децата ни играят заедно навън, а голямата им  дъщеря гледа моите, когато се наложи.

# 28
  • Мнения: 9 053
Живея в къща, около нас има още къщи и новопостроени кооперации.
С повече от половината съседи сме в приятелски отношения и често си правим услуги. Всяко лятото имаме традиция да си правим общо барбекю в нечий двор  Heart Eyes Когато някой пътува за по-дълго време си оставяме взаимно ключове. И кучето ни са хранили  Laughing
С останалите сме на здравей-здрасти. Проблеми не е имало.

За известно време живеех в блок и то от високите - няма такъв кошмар  Sick

Последна редакция: сб, 25 яну 2014, 15:38 от Like_Smoke

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Преди много години, компанията мечтаехме да си направим затворен комплекс и всички да живеем заедно, но в различни къщи. Така щеше да е гарантирано, че ще живееш с все хубави хора. В един момент обаче, като помъдряхме, осъзнахме, че неминуемо ще дойде момент, в който заради битовизми отношенията може да охладнеят. Така завърши тази младежка мечта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт