Какви са отношенията ви със съседите?

  • 9 773
  • 91
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Не помня откога не съм пускала тема, но наистина
би ми било интересно да прочета коментарите ви.
Какви са отношенията ви със съседите и какви бихте искали да бъдат?

При мен се случи така, че се наложи да се преместим
преди 4 години от мястото, където се родих, израснах
и живях 33 години. И докато там, с част от съседите
бяхме станали като едно семейство, тук, където съм сега
е другата крайност - почти не ги познавам.
Голяма роля играе и факта, че имаме собствен вход и
на практика не се засичаме изобщо.
Освен това, във входа, в който живея 90% са възрастни
хора, които не са много общителни.
Да си призная, много ми липсват предишните съседи Sad
Толкова много спомени имам с тях. Почти не си спомням празник,
на който да не сме били заедно. Ние, децата бяхме горе долу на една
възраст и почти всеки ден се събирахме на гости, в някой от нас Simple Smile
Имаше и черни овци измежду съседите, но то къде ли няма Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 892
Ужасни- изобщо не се поздвавяваме. Срещу нас е кварталната клюкарка и интригантка, над нас- типичния насилник, който бие жена си. Никога за нищо не може да се разберем като хората- нито  дори за да платим тока на стълбището, нито да съберем по 2 лв за чистачка. Сега аз си мета нашата част/ живеем на първия етаж и мета от междинния етаж между нас и втория до долу. . Като разбера кой си тръска цигарите на стълбите, който съм измела и ще му навра метлата отзад... ooooh!  #Cussing out

# 2
  • Мнения: X
Отношенията - повече от добронамерени!
Винаги оставям ключ на някой съсед, който ежедневно,
когато отсъствам да полага грижи за дом. ми любимец - котка!
Имаме видеонаблюдение и видеозаснемане.
ПП При домоуправителя също има ключове за аварийни ситуации.
(2.00 лв на месец/живущ)

# 3
  • Мнения: 6 362
Не мога да обобщя като цяло какви са ни отношенията.

Апартаментът, в който живеем, е на баба ми. В него съм изкарала ваканциите, съботите и неделите от детството си. По-възрастните ме познават от пеленаче, но... останаха малко, отиват си един по един Sad
В целия вход имаме няколко по-млади семейства, с които се разбираме. Не сме близки, но сме единствените, които можем да направим нещо за входа, като има проблем.
Иначе си имаме и стандартните изцепки - един пияница, който се валя редовно по стълбите, един луд, който обича да включва бормашина или да шлайфа в 1-2 часа през нощта (за наш ужас делим една стена с него и то точно на детската стая), един, който пуши някакви ужасни цигари и осмърдява целия вход (въпреки че съм пушач, през солидна външна врата и две вътрешни надушвам ужасната смрад и се задушавам) и освен това уринира по стълбищата, две момчета, които непрекъснато и почти денонощно дънят музика така, че думти целия вход и непрекъснато някакви хора влизат и излизат от тях, новонаселили се млади момчета, които решават, че в 2-3 ч. през нощта трябва да играят спаринг или да блъскат по боксова круша, от което се тресе всичко, няколко съседи, които сякаш ги няма... пълна лудница.
В общи линии с повечето се поздравяваме и дотам. Единици са тези, с които си казваме повече от "Добър ден".

# 4
  • Мнения: 9 991
Зависи от съседите  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 334
Мали за нашите съседи мога да напиша книга JoyЖивеем в курортен град,но въпреки всичко селенията е налице.Отляво къщата са някакви маниаци,всички врати се заключват по 5 пъти,оградата се мие по два пъти на ден,недай си Боже падне листо в двора,веднага се излиза и се замита до казаните Joyзаради техните скандали си резнахме брезичката,че не можах да контролирам листопада.От дясната страна са готини.Отпред комшията е решил,че е най-работния и в момента вали като из ведро,а той заварява...часът е 1 след полунощ #Crazy.Зад нас си развъждат гълъби,ритуала сутрин е уникален...пляскане с ръце,пърхане,абе трябва да се види....смяхме се в началото,ама в 6ч сутринта ми идва в повечко.Другия пък е  с ритуал да си запали мотора точно в 14,30 и до 15ч да муу загреел,кой ли ден ще му метна един леген с вода.
Иначе лятото като дойдат туристите са голяма работа....хахах...маси,софри,веселби до сутринта.
И да похваля най-готината съседка леля Мария,тя е уникална,всички я обичат,на всички с каквото може помага,децата я боготворят.От прибирането на детето от градината до да ти направи лютеница,да ми е жива и здрава HugПонякога и аз си мечтая да живея в блок Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 590
Нямам проблеми със съседите нито на старото, нито на новото място. Те така или иначе повечето са едни и същи  Mr. Green
Естествено, че навсякъде има чепати образи, но тъкмо в това им е чара. Друго си е да има с кого да се скараш от време на време. Едни се изнасят, защото не им харесва ремонта на входа, на други портиерът им крив...  Laughing Важното е, въпреки всичко, отношенията да са нормални и приятелски и да няма драми и лоши чувства  Hug

# 7
  • Мнения: 6 362
И да похваля най-готината съседка леля Мария,тя е уникална,всички я обичат,на всички с каквото може помага...

Подсети ме за леля Ваня от моето детство. Надявам се още да е жива, трябва да е доста възрастна.
Апартаментите ни бяха един до друг, но техният беше от първи вход, нашият - от втори. На деветия етаж. Колко пъти съм прескачала от техния на нашия балкон, защото съм си забравила ключовете  ooooh! На всичкото отгоре техният балкон беше остъклен и около метър разстояние се минаваше само по парапета - от едната страна стъкло, от другата - девет етажа надолу. Ако видя някое от моите деца така да минава по парапета на деветия етаж, ще му откъсна главата  Mr. Green

Та тази леля Ваня, беше златна - винаги готова да помогне за всичко.
Една нощ, тийн купон у нас - музика, танци, веселба, шум.
По едно време леля Ваня се провиква през балкона. Музиката се спира, всички притеснени, че ще прави забележка заради шума. Леля Ваня през балкона подава една тава баница с думите "Така и така не мога да спя, ама ви се радвам как се забавлявате - ей на, направих ви една баница да хапнете".  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 334
Аз се разбирам със всички,но не мога да им свикна на лудостите... Joy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не мога да се оплача от съседи.Всички са си нормални.Нямаме пияници,уриниращи по входа,побойници и т.н.И някакви изявени клюкарки нямаме,защото пред входа няма пейка,и няма къде да стоят.Обаче знаем,че всеки вход си има черни овци,та може и да сме ние  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 86
живеем в къща.Около нас съседите са свестни, но почти не ги виждаме. Като родих и се разхождах с количката по-се заговаряхме. Лятото, като имаме гости и опнем софрата в двора, сякаш сме сами на този свят. Само ние дигаме олелия, че и на български.
Като пътувахме за Бг, помолихме едните до нас да наглеждат за нещо нередно около къщата. Случвало се е тези същите да ни чистят снега на паркинга. Говорили сме около час през оградата, но не дойдоха да пийнем кафе или друго. Като цяло живеят с мотото" моят дом, моята крепост". Тъжно и самотно някак си.

# 11
  • Мнения: 4 841
Прекрасни, бих казала. Само в два апартамента сме "пришълци", останалите са първите обитатели, откакто е построен блока преди около 30 години. Вече са възрастни хора, приблизително на еднаква възраст. За трийсетте години съвместно съществуване, са си изгладили отношенията, ясно е кой какъв е и за какво може да се очаква от него, и няма драми. Улегнали, спокойни отношения.
Приеха ни радушно когато се нанесохме, но и ние се вписахме прекрасно в обстановката. Повечето имат внуци около възрастта на сина ми, и освен че събота и неделя се събират над 10 деца, и си играят много добре заедно, някак покрай своите внуци проявяваха търпимост в различните му бебешки периоди.
Дисциплината във входа ни е железна - повечето апартаменти имат вградени метални каси за съхранение на оръжие (и съответно оръжие), и се подхожда много отговорно към това кой, как и защо влиза.

Аз лично не съм от най-общителните хора на света, тоест не си ходим на гости по пантофи, и не съм сигурна, че им знам имената на всичките, но пък се държим любезно и особено лятото с удоволствие си бъбрим пред входа. Миналото лято бях споменала нещо за домашна лютеница, наесен три от съседките (запомнили, милите!) ми дадоха по един буркан от личното си производство.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 804
Живея в сградата от почти 6 години и повечето съседи от входа не съм ги виждала Rolling Eyes Поздравявам машинално всеки, който видя, но не си правя труда да ги запомня. Никой от никого нищо не иска, няма скандали. Е, веднъж виках полиция заради партито на един съсед, но това е изключение. Този вариант на комуникация със съседите идеално ме устройва. Не понасям любопитните хора, които те разпитват, наблюдават и т.н. Студен човек съм и не допускам никой да влиза в личното ми пространство.

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Искам готини съседи, с които да се събираме вечер, а сутрин да пием кафе заедно...Искам, ама няма!  Tired  Само с едно семейство се събираме от време на време, децата ни са на една възраст, а и се познавахме от преди да се нанесем в новия блок...Всички останали или не ги познавам, или са мамата си джаса! Tired Чистачката е намбър уан клюкарка - осведомява на ред кой с кого спи, без дори да познаваш въпросните хора. Звънеше ми по десет пъти на ден, живее в блока, и ме занимаваше само с простотии. Сега сме скарани, с мъжа й не си говорим, а с нея сме само на Добър ден! За отмъщение не си дава зор в чистенето в нашето коридорче  Mr. Green И се чудя какви ли клюки говори на комшиите за нас... Crazy

# 14
  • Мнения: 2 674
Една Коледа единият съсед се беше заключил отвън и дойде по наполеонки да празнуваме. Mr. Greenдругата  съседка е будистка, един ортодоксален, който пуши трева за връзка с Господ, един начумерен китаец, една много симпатична разведена лелка, баба от Турция, двама русопондри и семейство испаноговорящи с дете. Аз съм голямо плямпало и си говоря с тези, които имат желание. Разпитвам съседката в присъствието на любовника и този мъж какъв и се явява. Mr. Green следващият път същият ми го връща с коментар, че полата ми е с неприемлива дължина, та се наложи да се шмугна в асансьора за да не скандализирам религиозната общност.Веселба!

Общи условия

Активация на акаунт