ИНВИТРО в Истанбул - тема №9

  • 110 730
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 624
Цвети, в Мемориал всички доктори са добри, включително и д-р Мурат. Аз останах с много добро впечатление от него. Добре е, че си при мъж доктор - по-добри са Peace
Благодаря за поздравите от Хюсние - ако ти е възможно предай и от мен и момчетата ми поздрави към нея - тя знае зад форумния ник кой стои Grinning

# 16
  • Мнения: 2
Ще поздравя Хюсние непременно. Нека Бог винаги бди над Вас!

# 17
  • Мнения: 80
Здравейте мили момичета!

Предстои ми инвитро процедура в Мемориал, при д-р Мурат. Но има едно голямо "НО"-трябва да транспортираме от БГ  до Истанбул замразени сперматозоиди /те са ни единствени-мъжът ми не може да произвежда сперматозоиди, а и тези, които имаме, са следствие от стимулация/. Има ли информация някой за транспортни фирми или изобщо как може да стане това? Благодаря Ви от сърце. Прегръщам Ви силно!

# 18
  • Мнения: 46
Здравей White Pearl, наясно ли си при какви условия трябва да съхраняваш материала по време на транспортирането, ако не, питай доктора ти. Ако условието е единствено ниска температура, моя съвет е ти да си ги пренесеш до болницата в хладилна чанта, която се включва към запалката на колата. Ако нямаш такава, ми пиши на лични, мога да ти услужа. Така ще си сигурна, че са транспортирани при ниска температура.

# 19
  • Мнения: 80
Благодаря, Blessing. Сперматозоидите трябва да се пренесат в специален съд с течен азот при минус 196 градуса, за да може да се запази качеството им. Sad Не мога да открия транспортна фирма, която да ги пренесе до болницата. Ако някой има информация, много Ви моля за помощ! Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 23 169
там където са замразени не могат ли да ви посъветват  newsm78

# 21
  • Мнения: 80
За съжаление, не могат /по-скоро не искат, тъй като Мемориал се явява техен конкурент/.

# 22
  • Мнения: 198
Привет момичета.
Надежда благодаря с темата - от доста време търся актуална информация, а твоята освен актуална е и доста подробна.
След двата неуспешни опита /самофинансирани/ доста се замислихме и ние да потеглим за Истамбул, но имаме две пречки:
1. Нямаме брак, но това е по-малкия проблем /надявам се и партньорит ми така да мисли  Laughing Laughing Laughing/
2. И двамата сме зле с езика - не говорим нито английски, а с руския сме леко скарани /разбираме и говорим, но това няма да ни е достатъчно в тази ситуация/.
Някакви предложения по втория проблем? Има ли вариянт да се говори с някой на български и той да е с нас през цялото нужно време? Мога ли да звънна на телефон в болницата и да говоря с някой на български за някои уточнения и евентуална бъдеща среща?
Успех на всички
От тази година реших да сменя клиниката, респ. и доктора си. Чакам фонда и мисля да се възползвам от тази възможност, а ако и сега не се получи определено ще има "Стягам багажа и дим да ме няма Joy". С мъжки фактор сме и доколкото разбирам в Истамбул са царе при този проблем и за тях това не е проблем.

# 23
  • Мнения: 110
Каспър, и ние сме с мъжки фактор и ако някой ме беше отворил очите по-рано, щях да отида в Истанбул по-рано, а  не да ме залъгват в клиниката в България, колко са ни качествени ембрионите и как след последният трети опит по фонда,  направих и четвърти платен пак там, защото ми направиха наистина голяма отстъпка и аз пак се полъгах.
И честно казано момичета, четях темите за Истанбул и пак не се решавах. Докато не видях с очите си едно истанбулско бебе на една от мамите тук и разбрах, че ние сме за там. Огромни благодарности на това семейство за подкрепата и напътствията които ни даде.

Относно езика, Хюсние говори български, но не вярвам да е през цялото време до вас. А ми се е случвало по време на преглед да ме извика сестра говореща турски и пак се разбирахме със жестове какво да направя, с лекаря на английски. Аз си бях написала и научила числата до 100 на турски и ми беше много забавно да слушам доктора как брой фолкулите и колко е големината им.
Д-р Мурат и д-р Онал много готино казват на български - Как си? и Здравей! Върщах им жеста и отговарях на турски - Добре
Накрая и в магазина за храната се оправях, ами след престой 20 дни все ще се научат някой думи. Пътувах основно с автобус и искаш не искаш запомняш какво да кажеш Simple Smile
Успех, каквото и да решиш.

# 24
  • Мнения: 1 732
Надежда,благодаря за темата!Дано се напълни с много положителни тестове и ревящи бебета!
White Pearl ,знам,че DHL извършват такава услуга,така поне ми казаха от Щерев преди 3 години.
Успех на всички момичета!

# 25
  • Мнения: 162
Здравейте мили момичета!

Предстои ми инвитро процедура в Мемориал, при д-р Мурат. Но има едно голямо "НО"-трябва да транспортираме от БГ  до Истанбул замразени сперматозоиди /те са ни единствени-мъжът ми не може да произвежда сперматозоиди, а и тези, които имаме, са следствие от стимулация/. Има ли информация някой за транспортни фирми или изобщо как може да стане това? Благодаря Ви от сърце. Прегръщам Ви силно!

Пробвай "Орбит", на летището са. Знам че правят такъв транспорт в България между болници.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 232
White Pearl ,на мен от Щерев ми изпращаха ембриони за PGD в Рим миналата година с курирска фирма...може и DHL да бяха,забравила съм,но защо не пробваш да се свържеш с ембриоложката там-Таня Милачич и да я помолиш за координати  Thinking

# 27
  • Мнения: 229
Перла здравей, много ме трогна твоя проблем, но не мога да ти помогна за съжаление, обаче моля те ако ти остане време разкажи ми на лични какъв е проблема при мъжа ти, каква стимулация са му правили, ако съм те разбрала правилно.

Момичета, на мен сега искат да ми правят биопсия в бг, малко ме е страх пак упойка, на 30 год съм вече с 10 упойки.......реших да осиновим дете, страх ни е от опит в Турция, да не е да не стане и да връщаме кредити само, нямаме финанси а едно 10000 си трябват за там. Аз лично съм готова да поема риска, но мъжа ми не.....Искам да си имаме общо бебе, но пусти и пари, защо не падат от небето нз.

# 28
  • Мнения: 223
  tiptoe Flowers Bouquet Запис и от мен в темичката Simple Smile Много отдавна не съм писала тук, но хвърлям по едно оче, за да се радвам на всички успели в Мемориал Simple Smile Ние за момента сме оставили опита за по-нататък, тъй като ни се случха разни неща.. но аз не спирам да ви следя  Hug много се радвам за успелите бременелки..    bouquet  Hug ние, като че ли леко се фокусирахме върху варианта икси/имси на естествен цикъл като по-щадящ за мен, въпреки по-ниската успеваемост... та се чудех дали някоя от вас не е дискутирала тази тема с някой от лекарите в Истанбул- не задължително да бъде само в Мемориал.. бих се радвала да споделите опит и информация Simple Smile благодаря ви предварително и стискам палци на всички!!! Hug  bouquet Hug Praynig  Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 124
Имам въпрос към пътувалите вече,за да направим спермограма предварително ли записахте час, преди прегледа или след това.Колко дни искат въздържание и има ли нещо друго, което е ново и трябва да се спази преди изследването.

Общи условия

Активация на акаунт