ИНВИТРО в Истанбул - тема №9

  • 110 771
  • 753
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 35
Всеки има право да се оправдава, то така и никой не пое отговорност тогава.Но е факт,че с  Кюбра  нито веднъж не съм комуникирала,а с теб се чувахме по телефона да си диктувам резултатите.Друг факт е и че Хюсние все още е в клиниката,а ти не си.

# 586
  • Мнения: 6 624
Бахтегюл Hug Hug Hug Радвам се, че влезе и внесе яснота по въпроса с обвиненията към теб. Аз също смятам, че пишеш в темата единствено провокирана от желанието си да помогнеш. Ще те подкрепя с това, че мен също професор Кахраман, ми даде възможност да избирам къде да си направя лапарото и хистерото - дали при тях или в България. Също така когато се наложи да правя генетични изследвания, професорката ми каза, че при тях пакета излиза много скъп и ако желая, да си направя тези изследвания в България - така и направих. Наистина избора е на пациента и аз също познавам момичета, които са си правили операциите в БГ, а опитите в Мемориал. Такъв пример е Марго Петрова, на която професорката откри хидросалпингс, Марго избра да си направи лапарото в БГ, а опита прави в Мемориал и Марго се радва на близнаци. В този смисъл, Бахтегюл не си е позволила да насочва пациентите и да им казва какво да правят, а по-скоро описа какъв е принципа на работа в Мемориал.

Бахтегюл, още веднъж благодаря, че се включваш в темата  bouquet

# 587
  • Мнения: 28
Бахтегюл Hug Hug Hug Радвам се, че влезе и внесе яснота по въпроса с обвиненията към теб. Аз също смятам, че пишеш в темата единствено провокирана от желанието си да помогнеш. Ще те подкрепя с това, че мен също професор Кахраман, ми даде възможност да избирам къде да си направя лапарото и хистерото - дали при тях или в България. Също така когато се наложи да правя генетични изследвания, професорката ми каза, че при тях пакета излиза много скъп и ако желая, да си направя тези изследвания в България - така и направих. Наистина избора е на пациента и аз също познавам момичета, които са си правили операциите в БГ, а опитите в Мемориал. Такъв пример е Марго Петрова, на която професорката откри хидросалпингс, Марго избра да си направи лапарото в БГ, а опита прави в Мемориал и Марго се радва на близнаци. В този смисъл, Бахтегюл не си е позволила да насочва пациентите и да им казва какво да правят, а по-скоро описа какъв е принципа на работа в Мемориал.

Бахтегюл, още веднъж благодаря, че се включваш в темата  bouquet
Tuk selta mi e na da se opravdavam ot napadkite na novabluzka,lajata i nevarnata informasia si ostavat neyni.Vseki na lechenie v Memorial moje da vzeme informasia za men i moeto napuskane ot Glavnata sestra na bolnitsata-Aysel Hanım-ako e neobhodimo moga da dam i tel nomer,/govori bulgarski ezik)sısto taka i ot Yasemin Hanım-koordinator na invitro klinikata,sısto taka i ot vsichki rabotesti tam lekari.Tazi grozna diskusia za men e prikluchila.Tuk sım za dobrovolna pomost za jenite ot bulgaria.Ne lekuvam,ne opredelam protokoli,ne prodavam lekarstva....Uvajenie

# 588
  • Мнения: 124
Смятам ,че трябва да запазим добрия тон,заради всички на които тепърва им предстои посещение в Мемориал.Бахтегюл не познавам,но съм сигурна,че и тя е била всеотдайна както Хюсние,Бахтидже,Зухал и Севда.Понякока им се чудя как ни помагат.И какво значи оплескан превод?
На английски с докторите добре,но сестри и акушерки не говорят английски.
Някой бил писал и казал.
Успех на всички!

# 589
  • Мнения: 60
Аз специално от Севда съм изключително доволна.И аз се чудя колко ли усилия им коства ,за да ни помагат.Севда е винаги толкова отзивчиви и добра,дори се е случвало,като и напиша нещо,ако е важно веднага ми звъни,за да мми обясни всичко .Консултира се с докторите,ако имам нужда от това.Доктор Емре примерно говореше на английски с нас,профемсор Кахраман говореше и на английски,но предимно на турски и Севда превеждаше

# 590
  • Мнения: 28
Аз специално от Севда съм изключително доволна.И аз се чудя колко ли усилия им коства ,за да ни помагат.Севда е винаги толкова отзивчиви и добра,дори се е случвало,като и напиша нещо,ако е важно веднага ми звъни,за да мми обясни всичко .Консултира се с докторите,ако имам нужда от това.Доктор Емре примерно говореше на английски с нас,профемсор Кахраман говореше и на английски,но предимно на турски и Севда превеждаше
  :bouquet:Vıv vsichki kliniki rabotat otzivchivi kolejki ot Bulgaria i pomagat s kakvoto mogat na horata ot Bulgaria da se lekuvat.Tova e ot nostalgia,chovecnost,uvajenie.Samo bilite v stranstvo mogat da razberat tova.

# 591
  • Мнения: 6 624
Бахтегюл Hug Hug  bouquet

# 592
  • гр. София
  • Мнения: 2 253
Според мен колкото повече хора споделят тук, толкова темата ще е по-полезна.

Аз например си платих първичния преглед въпреки, че за българи е безплатен при проф. Кахраман, просто ако не им го на помниш се правят на луди. От опита ми с преводач от турски мога да кажа, че не е добра идея, по лесно ще се разберете и с не дотам добър английски отколкото с преводач, който изобщо не е наясно с медицинските термини. На мен ми поискаха нова цветна снимка и ми предложиха да избирам къде да я правя, защото разликата в цената е доста голяма, направих я в BG и нямаха забележки.

# 593
  • Мнения: 60

При нас не е имало такова нещо да се правят на луди.Не съм им напомняла нищо,не ни взеха нито цент,само за спермограмата.Не са гледали изобщо да ни вземат парите,даже напротив.Ние имахме запазен час при андролога там и професор Кахраман ни посъветва да го отмени Севда,след като тук вече сме били на андролог,за да не си даваме парити излишно и ,че вижда от спермограмите това,което и е нужно.Приеха ми цветнана снимка,хистероскорията,кояно трябва да направя не са настоявали да е при тях.Ние сме много доволни от доктора,който ще ни е лекуващ в Мемориал,професор Кахраман и Севда.Както бях споменала и в българска арт клиника сми имали първичен преглед,такова хубаво отношение и преглед като в Мемориал не бяхме срещали.Нас с мъжа ми ни спечелиха.

# 594
  • Мнения: 28
Mila Nadejda,mnogo se radvam za bliznatsite,da sa vi jivi i zdravi.Dano  trignalite po tozi pat na nadejdata imat sastata sadba kato vas- v pregrdkite si da imat rojbi.Seluvam vi.Viv foruma vlazoh zastoto mi se obdi edna nova mama za da mi blagodari i me podseti da pisa ot tuk na jenite koito trigvat za Istanbul.Dori da ne sim v klinikata,uvajenieto mi kim prof.Kahraman,kolegite i kolejkite e bezkrayno,govorim,srestame se.Tazi vecher govorih sis Husnie,pozdravi i ot nea na vsichki.Za interesuvastite se Dr.Murat Onal raboti v Kipar.Znaete tam e pozvoleno donorstvoto.Tuk donorstvoto e zabraneno i v klinikata ne se pravi.Viv foruma vidah che dosta momicheta pitat otnosno donorstvo.

# 595
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, момичета Hug, на някоя от вас предстои ли й скоро пътуване до Истанбул - искам да помоля за малко лекарства (FOLBIOL и PROGESTAN), като разбира се, давам/пращам парите предварително! 
Благодаря в аванс за отговорите...

# 596
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Здравейте, момичета Hug, на някоя от вас предстои ли й скоро пътуване до Истанбул - искам да помоля за малко лекарства (FOLBIOL и PROGESTAN), като разбира се, давам/пращам парите предварително! 
Благодаря в аванс за отговорите...

Ние пътуваме на 27ми за първичин, ако ти върши работа..

# 597
  • Мнения: 110
Да кажа и аз за пореден път, направих и цветна снимка и хистероскопия в България. Така, прецених по финансови причини. Само генетичните пуснахме в Мемориал.
Бахтегюл просто сподели, че може да се направят и в България. Въпрос на избор и на финансови възможности. Няма смисъл от нападки.

Още докато бяхме в Истанбул, знаех че Бахтегюл ще напуска Мемориал. Явно съвпадение в ситуациятa.

Относно комуникацията и превода, бях с разговорник на турски, научих елементарните думи които са необходими. Разбирах като доктора броеше фоликулите, размера им, както и за дебелината на лигавицата. Аз имам проблем с лигавицата, при един от прегледите споделих на д-р Каврут, че се притеснявам. Каза ми, че ще го коментира с проф. Кафраман и чак след това се взе решение да започна по-рано с естрофем. Т.е всичко се обсъжда с проф. Кахраман и се назначаваха дозите на лекарствата.

Не искам никога да обидя, споделям как беше при нас.

# 598
  • Мнения: 442
Ние ще ходим на 7.07 към Истанбул за преглед и после незнам дали ще останем или ще се върнем.Мисля да пратя изследванията на Севда след като са готови и да видим какво ще ни посъветва професорката.Ако тази дата Ви устройва бих купила лекарства.(Не изпращайте лекарства за Благоевград ако не искате да си ги търсите.Аз пратих на МАриана.но понеже тя реши, че не и трябват разбира се не ги взе, ако и да ги иска 2 пъти и се наложи да издиря офиса , за да ми ги върнат.Има и некоректни момичета.Цената им бе тази на която са купени, но транспорта си остава за Ваша сметка.)

# 599
  • Мнения: 124
И ние планираме пътуване на 07.07 с едно семейство.Аз за цветна снимка ,те за първичен преглед.
Аз държа да я направя там и да се видя с професорката.На мен също ми казаха ,че мога да я направя в БГ.Всеки си преценява.

Общи условия

Активация на акаунт