Седми клас преполовихме - заедно тревожихме се и се веселихме! - №41

  • 45 354
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Защо така, G.D.? Не унищожавай илюзията ми.

# 661
  • Мнения: 5 428
Не я унищожавам, ни най малко. И аз храня надежда. Само дето знам, че е илюзия  Simple Smile

# 662
  • Мнения: 550
Не я унищожавам, ни най малко. И аз храня надежда. Само дето знам, че е илюзия  Simple Smile

От известно време съм в дълбоки размишления. Имаме три познати деца, които учат в три държани елитни езикови софийски гимназии. Всеки път , когато срещнем родителите ме съветват да не се записваме в техните гимназии newsm78 #Crazy.

# 663
  • София
  • Мнения: 164
остана ти да кажеш кои са 3-те гимназии Grinning

# 664
  • Мнения: 5 428
Sternenstaub  - и нас така ни съветваха, но в крайна сметка детето взима решение къде да се запише. Особено като си е извоювал бал който да му позволява да избира.

# 665
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
остана ти да кажеш кои са 3-те гимназии Grinning

И защо така те съветват?

Аз съм чувала недобри думи за 2 АЕГ.

# 666
  • София
  • Мнения: 31
Въпреки, че сега ни тресат седмокласни вълнения с малката ми дъщеря, голямата учи в 1 АЕГ и ако се интересувате от нещо свързано с 1АЕГ - питайте! newsm10

# 667
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз в кой знае какви илюзии не съм живяла за "елитното" школо,все пак бах подочувала това онова.Обаче пък си представям какво е в останалите. Whistling

# 668
  • Мнения: 5 428
Ми как какво - купон!

# 669
  • Мнения: 550
Ми как какво - купон!

G.D. извинявай, че ползвам твои цитати, но ти явно си най-вътре в нещата.

# 670
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Аз съм чувала недобри думи за 2 АЕГ.
А аз ужасяващи неща за 1 АЕГ и прекрасни за 2 АЕГ... Thinking

# 671
  • Мнения: X
А при мен отзивите за всички училища, към които сме проявявали интерес са 50:50.  Joy
Колкото са добрите, толкова са и лошите.

# 672
  • София
  • Мнения: 164


Аз съм чувала недобри думи за 2 АЕГ.
А аз ужасяващи неща за 1 АЕГ и прекрасни за 2 АЕГ... Thinking
това е било преди, за старата директорка на 2 АЕГ. Имаше период, в който много водеше пред 1 АЕГ, беше им дръпнала от добрите учители + англичаните. Сега 1-ва си е пак 1-ва Simple Smile

# 673
  • Мнения: 2
Чувам и аз различна информация, но се чудя след целия този труд да се изкарат високи отценки на изпитите
какво се случва с децата та не искат да учат или има проблем и с учителите?
За майките отгледали вече по един седмокласник нещата са по ясни, но за такива като мен предстои откриването на топлата вода.

# 674
  • Мнения: 207
Може би е нормално да е зле положението, както всичко в образованието и в държавата.
Аз също се боря главно за средата.
И понеже мразя недомлъвки от родителските на сина ми, да кажа какво чувам от приятелски деца:
91 НЕГ - тази година трагедия с математиката, в един от класовете смяна на г-жата по немски след първи срок заради специализация в Германия. Заместващата г-жа подминава думи, които (според децата) незнае. Отзивите за децата в класа - нормални, учещи, амбициозни.
73 СОУ - ние имаме добри отзиви от дете 8 кл. казват "над очакванията", каквото и да значи това.
2 английска - базата обективно е доброто нещо, г-жата по англ. ез. имала твърде академичен стил и очаквала всеки сам да се готви.
НПМГ - не се натиска върху езика, още повече, че след първата година часовете рязко спадат.
Главно се готвят децата "олимпийци" по специалните предмети, но както каза една майка и другите напредват покрай тях и в университета след това се представят значително по-добре от тези от езиковите, които учат в специалности в които има  физика или химия.
И .... изобщо се чудя къде сме ние?!!
и струваше ли си всичкото напрежение

Общи условия

Активация на акаунт