Две чертички, сняг, любов – подгответе се за Нов Живот! - Тема 54

  • 20 168
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 501
Affroditta, по едно прахче Инофолик ли пиеш на ден?

Аз приемам по две, така са ми предписани от АГ-то, така че не вярвам да има проблем с предозиране на фолиевата.

Между другото, всеки момент чакам да ми пристигне пратка с Инозитол, много скъпо ми излиза само за Инофолика да давам по 50 лв. на месец и смятам да мина на Неофолик мета + чист Инозитол, мислила ли си за този вариант?

# 676
  • Мнения: 1 234
Affroditta, по едно прахче Инофолик ли пиеш на ден?

Аз приемам по две, така са ми предписани от АГ-то, така че не вярвам да има проблем с предозиране на фолиевата.

Между другото, всеки момент чакам да ми пристигне пратка с Инозитол, много скъпо ми излиза само за Инофолика да давам по 50 лв. на месец и смятам да мина на Неофолик мета + чист Инозитол, мислила ли си за този вариант?

Аз пия Инозитол + фолиева киселина и ми излиза много по-евтино + това, това са единствените съставки на Инофолика и мисля че е същото дали него или тях в комбинация Simple Smile Peace

# 677
  • Мнения: 171
Сноу куин ти как се чувстваш мила,топлиш ли бебоците,стискам палци за 10
Аз си чакам утре,други ден О,но нещо нямам симптоми,дано започнат днес яйцниците да се обаждат,иначе този месец залагам на секс през ден,та да видим
mel, топля си ги и им говоря всеки ден  Joy Днес изведнъж така ми се приправи тест, че нямам търпение да дойде време. Пожелавам ти успех този месец и следващия заедно да си бременеем  EFP preggo
Shakazull, страхотни чертички си имаш, дай Боже на всяка тук!
И аз като mel съм решила стане ли бебчо, ще си правя после всеки ден тестове, ей така да си се радвам на двете чертички  Grinning

# 678
  • Мнения: 777
Affroditta, по едно прахче Инофолик ли пиеш на ден?

Аз приемам по две, така са ми предписани от АГ-то, така че не вярвам да има проблем с предозиране на фолиевата.

Между другото, всеки момент чакам да ми пристигне пратка с Инозитол, много скъпо ми излиза само за Инофолика да давам по 50 лв. на месец и смятам да мина на Неофолик мета + чист Инозитол, мислила ли си за този вариант?

По едно прахче пия на ден  Peace
Не съм обмисляла варианти, защото по 30лв  на месец за сега отделям, ама ако ми повишат дозата - сигурно бих се замислила  Crazy

Видях,че по-рано си питала за ЦС, но не знам какво да ти кажа  Confused
Аз съм чела и че не е болезнена, и че е.. всякакви мнения.. Но не съм се подлагала, макар че бях опитала да с поискам, ноо било "рано"  Tired ooooh!

# 679
  • Мнения: 426
Здравейте момичета   bouquet
Следя темичката от ноември, а от декември с мъжа ми не се пазим. Не си следя овулацията с тестове, но се ориентирам кога е по дати от календара, с който си следя цикъла. На 26 години съм, нямам деца.
Какво всъщност ме притеснява  Tired Ще стане дълго докато обясня, дано не ви отегча. От юни месец съм със засилен косопад, но го отдавах първоначално на стрес (за кратък период дипломиране, сватба и заминаване в чужбина), след това на смяна на климата и др. Но до Коледа косопада беше на лице и след като проверих всичко възможно ( гинеколог, зъболекар и др.) реших да отида на ендокринолог по времето на коледната ни ваканция в България. От изследванията се видя, че нямам анемия, диабет или заболяване на щитовидната жлеза. Но имах няколко показателя извън референтните стойности. Ендокриноложката каза, че ако съм вече забременяла те не са проблем. Но ако не съм биха затруднили забременяването. След седмица ми дойде, но вече бяхме заминали. Записах си час тук, но е сложно с часовете и се чака доста. За личният ми лекар ми дадоха час за 12.02 при положение, че ходих да си взема час на 23-24.01.
Има ли някой, който има опит с различните показатели и стойностите им? Да напиша моите тук, преди да се консултирам с лекаря( има доста време дотогава).
Много се надявам да няма проблем и да се притеснявам излишно  Praynig

# 680
  • София
  • Мнения: 501
Affroditta, ако не се лъжа ти от доста време вече си в темичката. Не знам по чия преценка е рано, при мен проблема беше открит така да се каже случайно, и то защото поисках второ мнение, отидох и си платих.

Ето сега по общо мнение на гинеколози ми е рано за цветна снимка, моя АГ обаче директно след лапарото ми каза - "ако след два цикъла не си бременна - правим я, за да видим дали е успешна операцията."

Та ако смяташ, че е време за по-сериозен поглед на нещата, искай си я и настоявай  Simple Smile

# 681
  • Мнения: 933
Affroditta, ако не се лъжа ти от доста време вече си в темичката. Не знам по чия преценка е рано, при мен проблема беше открит така да се каже случайно, и то защото поисках второ мнение, отидох и си платих.

Ето сега по общо мнение на гинеколози ми е рано за цветна снимка, моя АГ обаче директно след лапарото ми каза - "ако след два цикъла не си бременна - правим я, за да видим дали е успешна операцията."

Та ако смяташ, че е време за по-сериозен поглед на нещата, искай си я и настоявай  Simple Smile

Дзвероника,ако не се лъжа ти имаше като моя проблем(тубарен-хидросалпинкс),ти не прави ли лапарото октомври,ноември мин.год....защо АГ-то ти е казало да правиш ЦС , newsm78 за да провери дали е успешна операцията.Питам те,понеже този,който ти прави лапарото след евентуална корекция(пластика на тръбите),проверява по време на самата операция дали те са проходими(дали е успешна).С метиленово синьо през тръбите се проверява дали те са проходими или не...

# 682
  • София
  • Мнения: 501
Ааа, Таня привет! За теб специално се сещам честичко и проверявам дали случайно не си ме изпреварила  Hug

Да, лапарото ми беше на 14 Ноември. По време на лапарото задължително се проверява проходимостта, но при мен едната тръба я махнаха.

Остана другата, а тя е била също с хидросалпингс, на нея правиха пластика.  След пластика много бързо нещата обаче могат да се върна на старото положение, тоест - пак срастване. Та затова ще проверяваме сега дали е проходима изобщо или няма шанс.

Виждам, че ти си се мобилизирала и тичаш по доктори, как си?

# 683
  • Мнения: 1 185
Като гледам скорпиончетата като тема се харесва и тя ще ни бъде заглавието  Flutter Flutter Flutter
Таня, дано скоро вкарате всичко в норми, пращам ти прегръдки  Hug Hug Hug

# 684
  • Мнения: 566
Азирка За мен няма проблем, мисля, че никой друг не е изявил желание преди теб да прави тема, така че... Направи 56-та щом имаш желание. Hug 
Танче Не се включваш често.. Hug
Данито,Диди Добре дошли и ви желая скорошен успех!     bouquet  
lucy-lou Хормоните ти са супер! Най-важно - ТСХ-то е перфектно за бебеправене.  Peace Изследвала ли си антителата (ТАТ и МАТ)?

Момичета този Инофолик (или Инотизол само, понеже пия Фолиева киселина) може ли да се пие без предписание от лекар за по-качествени яйцеклетки или трябва задължително да е установен проблем и с предписание от лекар.. ? newsm78

Заглавието май ще е наистина за скорпиончетата..

# 685
  • Germany
  • Мнения: 919
Момичетаааа.... мъжът ми ми говори, разумът ми говори, но аз пак си знам моето. Е, направих си тест и естествено е ОТРИЦАТЕЛЕН! И нормално да е отрицателен като се погледне логично на нещата.  ooooh! По всяка вероятност са били симптоми на овулация и каааапка въображение! Направо не мога да повярвам как сама си създавам главоболия... Banghead
Благодаря ви много, че ми изтърпяхте лудостта.  Hug Надявам се да не психясвам така и това да е само сега.  Grinning А като се информираме за всичко необходимо и си направим някое и друго изследване (микробиология, ЦМ и др.) ще пристъпим към действие!
Shakazull, поздравления и от мен! Чудни чертички си имаш! Леко бременеене и пухено бебче на финал ти пожелавам!  bouquet Hug
На всички останали стискам палци този месец да е техния!  Hug

П.С. Знаете ли дали мобилните приложения за следене на МЦ изчисляват точно овулацията или поне горе долу? newsm78

# 686
  • Мнения: 933
Ок с една тръба си,но нея на лапарото не са ли я проверили дали пропуска,салпингонеостомия ли ти правиха на нея.Незнам много скоро ми се струва това с ЦС... newsm78
Иначе съм съгласна ,че нещата след пластика се връщат в първоначалния си оглед ,но все пак не е задължително.Какво да ти кажа,за жалост не съм те изпреварила,напротив все нещо ново изкача,пусках хормони(ти пуска ли?),правихме и една проста спермограма(там всичко е наред,но ще видим тази по Крюгер какво ще покаже),иначе при мен хормоните -ТСХ ми е леко завишено,както и пролактина,но ще ги повторя в друга лаборатория,за да видим дали не е инцидентно,понеже бях под голям стрес и може това да е повлияло на резултатите.Мислех си и аз да проверявам дали 3 мес.след лапарото всичко е наред,дали все още има проходимост(моите и 2-те пропускаха след пластиката),но аз съм се насочила към ин витро вече,започвам да подготвям документите за фонда.Имам консултация със специалист по репродуктивна медицина сега на 9-ти и ще действаме.

# 687
  • Мнения: 559
Момичетаааа.... мъжът ми ми говори, разумът ми говори, но аз пак си знам моето. Е, направих си тест и естествено е ОТРИЦАТЕЛЕН! И нормално да е отрицателен като се погледне логично на нещата.  ooooh! По всяка вероятност са били симптоми на овулация и каааапка въображение! Направо не мога да повярвам как сама си създавам главоболия... Banghead
Благодаря ви много, че ми изтърпяхте лудостта.  Hug Надявам се да не психясвам така и това да е само сега.  Grinning А като се информираме за всичко необходимо и си направим някое и друго изследване (микробиология, ЦМ и др.) ще пристъпим към действие!
Shakazull, поздравления и от мен! Чудни чертички си имаш! Леко бременеене и пухено бебче на финал ти пожелавам!  bouquet Hug
На всички останали стискам палци този месец да е техния!  Hug

П.С. Знаете ли дали мобилните приложения за следене на МЦ изчисляват точно овулацията или поне горе долу? newsm78

Аз имам такова приложение,много е удобно с Адроид съм ,а то се казва Моят календар, даже предупреждава  с аларма един ден преди цикъл. Wink

# 688
  • Мнения: 692
Гледам, че сте захванали темата за лапароскопиите...и на мен ми препоръчаха преди 4 месеца , заради съмнения за гадния хидросалпингс при направена хидротубация. Причината да не направя лапаро досега беше, че последния доктор при който ходя от ноември, каза че не е сигурен, че има такова чудо и естествено препоръча все пак да се направи. Обясняваше ми, че тръбата за която се съмняват не била "стандартна", а по-къса и яйчника бил много близо до матката. И че при толкова къса тръба било почти невъзможно да се образува хидросалпинга. Аз естествено се хванах като удавник за сламка и бях решила да отложа до ....този цикъл. Сега  обаче май идва ред да свърша и това. Много, ама много ми е криво....така се надявах да се получат нещата от самосебе си и този хидросалпингс да си остане в сферата на съмненията. Довечера идва ред да говоря с ММ какво правим по този така болен въпрос, защото док. каза да отида за изследвания, когато дойде МЦ.

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 14:05 от Irene I

# 689
  • Мнения: 270
Привет момичета.
Няколко дни ме нямаше и сега не мога да наваксвам...
Много е динамично- имаме си две чертички, сърчица, снимчици.
За жалост някой си имат за пореден месец лелка...Няма да се даваме. Другият месец с все сили, нали така Simple Smile

Аз нямам какво да споделя....Мисля, че този месец изпуснахме О., а дали въобще имаше....
Скоро ми е часа при АГ за консултация относно откачения ми МЦ....
Дано няма нищо страшно, не искам да се филмирам и травматизирам предварително и излишно...
Надявам се все някой да ми стисне палци в петък да съм по-спокойна след прегледа. То е далеч още, но само за това ще мисля тази седмица..
Добре дошли на новите момичета, тук е много уютно, ще ви хареса Simple Smile
Дано не се застоявате много, скоро да видите двете чертички и да идвате само да ръсите прашец!
Tanya_Ivanova хубаво е, че хукна по лекари и изследвания. Адмирации!
Estlar, и аз, като всички тук се радвам, че те има. От теб научавам толкова много!
Успешна седмица на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт