Православни пости - 4 тема

  • 46 369
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 991
http://kuhniazavegetarianci.blogspot.com/2013/12/blog-post.html

Саламче, което смятам да направя   chef

# 16
  • София
  • Мнения: 7 972

Агар агар от къде ще намериш ?

# 17
  • Мнения: 9 991
Агар агар е желатин за вегани , има го в диетичните магазини , предполагам и в добре заредените големи вериги . Моя пасатор е развален , но като се сдобия с нов ще го пробвам .

# 18
  • София
  • Мнения: 7 972
Агар агар е желатин за вегани , има го в диетичните магазини , предполагам и в добре заредените големи вериги . Моя пасатор е развален , но като се сдобия с нов ще го пробвам .

Аз знам какво е агар агар. Въпросът е, че почти не го срещам никъде, даже в Метро и в Билла.

# 19
  • Мнения: 122
Много ми допадна рецептата за мортаделата. Надявам се да се организирам да я пробвам. И аз знам, че агар-агар може да се намери в био магазините. Сега видях, че в Зоя.бг има. Ако не намеря в някой от здравословните магазини в Пловдив, ще поръчам от там.
Все се кося, че не мога да залюбя цвеклото, както си трябва, Grinning а съм напълно наясно с полезността му. Дано с мортаделата се получи.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 фев 2014, 19:58 от Мора

# 20
  • Мнения: 9 991
Точно Билла и Метро не са добре заредени и не са удачен избор. Био магазините и в Лекси тук в Пловдив смятам да потърся.
Мора, ако намериш в Пловдив пиши къде , както и аз ще докладвам.

# 21
  • Мнения: 122
Разбира се, adelinda, ще пиша.  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 7 972

Това ви го препоръчвам. Доматена яхния с булгур. Неописуемо е на вкус. Лук и морков обработени на чопъра (аз лук на ръка вече от години не съм рязал) ги задушавам в олио. Сипвам половин литър доматен сок (купих от бакалията един в бирена бутилка) плюс една лъжица мед и оставям да поври малко. Добавих около чаша и половина булгур (на плика пишеше, че бил за кюфтета, ама аз после го видях) и го оставих да поври 15 минути докато набъбне. Така ястието се сгъсти. Накрая малко босилек (или джоджен) и ... това е .

Приятен апетит

Последна редакция: ср, 05 фев 2014, 09:54 от дядо хаджия

# 23
  • Мнения: 1 059
много обичам такива доматени манджички, ще пробвам тази рецепта.
 Някой правил ли е да направи домашни сусамки?

# 24
  • Мнения: 9 991
Булгура за кюфтета е по-ситен .

Под домашни сусамки , сусама в карамел ли имаш предвид. Не съм пробвала но е идея . Карамел се прави , като сложиш малко вода и 0.500 кг. захар и го оставиш да се стопи на котлона, после сипвай сусама и готово .

# 25
  • Мнения: 0
Моля, напишете ми как  се готви просо? Било полезно при хора болни от артрит, знае ли някой как се провежда лечение с просо и мед? Благодаря предварително.

# 26
  • Мнения: 1 059
Аделинда, мислех сусамките да са с малко мед, малко сушени плодове (имам
боровинки), но няма да мога да ги оформя, трябва да ги ям с лъжица.

# 27
  • Мнения: 716
Ето рецепта: http://www.kulinarno-joana.com/2008/12/sesame-bars/
A може и под формата на бонбони:

# 28
  • Мнения: 1 059
мерси,кехлибаровка  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 7 972
Моля, напишете ми как  се готви просо? Било полезно при хора болни от артрит, знае ли някой как се провежда лечение с просо и мед? Благодаря предварително.

За лечението вижте тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744585.msg27361503#new

или в интернет.

За готвенето - аз съм правил боза от просо или съм добавял брашно от просо в хляб. Не съм се сетил да изпробвам просото в други ястия, но не виждам причина да го използвам вместо ориз например.

Общи условия

Активация на акаунт