Кои са кърмещите майки?

  • 230 156
  • 3 070
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 440
И аз съм все още от кърмещите мами. Дано е за по-дълго време! С "баткото" се кърмихме до втория месец, а до осмия му цедях с помпата и му давах, защото захитря детето Sad  Simple Smile , голям купон-естествено хранено бебе с бутилка Rolling Eyes

# 151
  • Мнения: 523
и аз се присъединявам, макар че сме още много малки:)
мама Бети с бебе Дани (Даниел) вече сме на 20 дни и за сега сме си само на кърма, желанието ми да го кърмя поне до 9 месеца, ама то си е божа работа, за сега се изчеждам, ям орехи, наливам се с течности и се надявам да имам достатъчно кърма за да не ми се налага да използвам изкуствени млека:)

# 152
  • Мнения: 156
И аз съм от вашият отбор Grinning !

# 153
  • Мнения: 366
Здравейте и от мен,
Смятам да се присъединя и аз към кърмещите майки Simple Smile
Моето момиченце Румена се роди 3750 г и 53 см на една дата с момченцето на beti_bratanova - ще бъдем заедно и в този форум Simple Smile.
Кърмя Руми от деня преди да ни изпишат от родилното. Имам много кърма, като полагам грижи и винаги доизцеждам гърдата, от която е яла. На свободен режим сме, но тя се буди винаги на 3-4 часа, а понякога и на 5. Нямаме проблеми и с коликите.
Аз лично не спазвам специален хранителен режим, освен, че гледам да пия повече течности и избягвам газирано и някои газообразуващи храни, но смятам сега да почерпя от опита на вече дълго кърмещите майки.
Естествено желинето ми е да кърмя максимално дълго, ако рекъл Господ Simple Smile))
Успех на всички майки в това им начинание Simple Smile

# 154
  • Мнения: 79
Здравейте и от нас-мама Мими и бебе Елица!Днес Елица навърши 6 месеца и основната й храна е кърмата.На обяд хапва зеленчуково пюре,а следобед-плодово,но все още не сме заместили цяло хранене.Баткото преди 5 години също го кърмих,докато не му поникнаха зъби и започна зверски да ме хапе.Така ме беше разранил,че имаше кръв по зърната ми.Мазах се с Дефламол.Когато положението беше най-тежко го дохранвах с НАН.Като стана на 7 месеца и половина сам се отби,а аз имах още кърма.Наложи се да ми изпишат лекарства за спиране на кърмата.Щом спрях да го кърмя започна да боледува почти всеки месец.От личен опит знам,че от майчината кърма по-хубава храна за бебето няма.
 Дано с Елица да нямам такива проблеми и да си продължа да си я кърмя!

# 155
Alexis e na 8 meseza i vse ose si predpo4ita karmata.iade i pureta i supi4ki i deserti i plodove i kiselo mliako-obojava airian...no mliakoto na mama si ostava lubimo!
ve4er obiknoveno zaspiva okolo 10 sled kato sam ia nakarmila dostata4no,sutrin se sabujda kam 6 -su4e i pak zaspiva do kam 8.sled koeto zapo4vat normalnite hrani i mejdu tiah 2,3 karmenia i se otraziavat mnogo dobre Simple Smile
mislia 4e niama nisto lo6o v tova da karmite dezata si dokato mojete,a za rejim ne se trevojete-te sami si go sazdavat

# 156
  • Мнения: 1 283
Здравейте!И аз се присъединявам! #Milti Нашата мома е на 5 месеца и половина и засега е само на кърма.Запо4нах да й давам наскоро безмле4на каша,но се запе4е и я спрях(явно не е готова още)

# 157
  • Sofiq
  • Мнения: 192
И ние сме с вас - мама Нели и бебе Андрея на 4 месеца и половина. Вече сме изместили две хранения - обедно със зеленчуково пюре и следобедно с каша. Имахме голям проблем с акането при все че не беше запечена неможеше да го прави сама. Сега с пюретете се спревя чудесно дори и с много твърдите изпражнения.
Имаме други затруднения - често се налага да се кърмим прави като се разхождаме из стаята, а понякога - след кашата най-често -дори се налага да изцедя и да дам от шише.
Но не се отказваме. Сутрин никога няма проблем - яде докато съм полулегнала. Отказваме нощното хранене. Малко и е трудно, но мисля че и е нужно повече моето внимани, отколкото самото ядене. А като си спомня - на втория месец се беше отказала сама за десетина дни, но после беше неспокойна и пак беше започнала. Та сега наново се учим на това.
Е, радваме да споделим всичко това с вас.

# 158
  • Мнения: 280
Привет и от нас!! Stuck Out Tongue Малкото ми момиченце се казва Наталия, вече е на 9 и 1/2 месеца и все още муцка с голям апетит! Grinning  (сутрин и вечер). До петия месец влючително беше изцяло на кърма (наред със плодовите сокчета и пюрета между основните хранения) и в края на петия месец започнахме захранване с млечно-зеленчуково пюре. Изобщо за храненето следвам съветите на проф. д-р Лиляна Трифонова. Simple Smile Засега и двете с бебчо нямаме никакво желание за отбиване и тези минути са истинско удоволствие за нас Stuck Out Tongue Ще ми се да я кърмя, докато тя сама не се откаже... Simple Smile Пращаме на всички сладки кърмачета много цунки и весели муцунки!! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 159
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Здравейте! И аз кърмя. Илияна се роди 2700/47см на 16.06.2004г. Изцеждам от самото начало до сега.
Имах проблеми с идването на кърмата. Бяха я захранили и Фризолак в Шейново. С много цедене на всеки час успях да мина само на кърмене, за 1 месец я научих да суче.
Сега продължавам да цедя от страх да не ми спре кърмата, която и без това е малко. Кърмя на всяко хранене (5 пъти) и после изцеждам на ръка до капка. Просто ме е страх да не спре и това ме стимулира да продължавам. А и сме с алергия към кравето мляко та кърменето е важно за нас.
Сега е 7400 / 70см. Яде зеленчуково, месно, продово пюре, жълтък, кисел и каша. А утре започвам да давам попара.

# 160
People Angel Присъединявам се към отбора на майките - кърмачки. В момента кърмя дъщеря си вече 11-ти месец. Синът ми, който е на 5г. съм го кърмила до година и три месеца. Смятам, че това е едно от най-страхотните преживявания за пълна отдаденост на нуждите на детето ти .  Благодарна съм на природата за дадената ми възможност, защото виждам мои близки, които имат голямо желание, разминаващо се с дадените им възможности. Не зная, дали разрушавам някакъв мит, споделяйки своя опит, но ще призная, че фигурата ми ни най-малко не се развали от това, дори напротив / тежа 53кг. и съм висока 161см./ Желая успех на всички ентусиастки! Жертвите си струват..... Blush

# 161
Първо - благодаря ви на всички мами за този форум. Помогнахте ми в много трудни моменти. Дъщеря ми Екатерина е на 4 месеца и половина и досега сме само на кърма. Вече е 6200 г и всички се чудят, че не я дохранвам.Бях започнала със соковете още през втория месец за около 20 дни, но след като прочетох толкова много тук, ги спрях. Сега много внимавам и се интересувам за захранването. Мисля да започна от навършването на 5 месец, но не съм сигурна. Със сигурност обаче знам, че искам да кърмя детето си колкото може по-дълго. Кърменето ни доставя огромно удоволствие и на двете. Нямаме строг режим, но обикновено се храни на 3-3,5 часа. Минахме и през кърмаческа стачка, но благодарение на този форум се справихме за няколко дни и без много сълзи от моя страна.
П.С. обещавам да се регистрирам скоро.

# 162
  • Мнения: 3 550
Дали не е рано да се запиша при кърмещите майки? Кърмя от има-няма една седмица и се надявам да продължа дълго. Очаквам подкрепата ви.

# 163
  • София
  • Мнения: 215
И аз да се запиша в отбора .Ние сме само на кърма и се надявам да продължим така поне до 5 месец Simple Smile .

# 164
  • Varna
  • Мнения: 321
Айде и ние да се включим в списъка Laughing  Вече е на 4 месеца малката Ива и е лакомия голяма обаче  babyuu на кърма сме и понякога давам и плодово пюре, не сме почнали другите, иска ми се да ги позабавя-ама малката е голяма ламя  261uu   girluu

Общи условия

Активация на акаунт