Перилни препарати и омекотители - 19

  • 67 006
  • 724
  •   1
Отговори
# 645
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
В Бургас има един магазин на Борн, който предлага австрийски стоки. Мъчат се да ги представят за немски, но на мен тези не ми минават, знаете.

Малииии, т`ва, ако го разберат австрийците ще се сгърчат! Mr. Green
Кат` знам как се обичат с швабите...

Къде се намира магазинчето, ако имам време да го видя от любопитство? Grinning

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Моята пералня вчера ме изненада неприятно... Пуснах плетива разни с
 
на 30 градуса и програма за плетива. Сложих в чекмеджето горе и една таблетка за омекотяване на водата от лидълските. Малко след началото на програмата забелязах, че таблетката не се е разтворила и долях около литър топла вода докато се разтвори и падне надолу. В пералнята междувременно вече беше пълно с пяна (нещо много се разпени този препарат). Дали от това, дали от нещо друго, ама час след това открих една локва вода на пода в единия ъгъл на пералнята Tired Не беше пяна, нито сапунена вода, не видях откъде всъщност е дошла, но е факт, че я имаше. В самото пране пък при простирането открих ситни бели твърди частички полепнали тук-таме по дрехите. Сега умувам дали проблемът е дошъл от долятата вода и недобре разтворената таблетка, които са се изсипали върху пяната в барабана и да са се върнали нагоре ли, де да знам... или нещо пералнята е направила проблем Rolling Eyes

# 647
  • Мнения: X
аз затова винаги разтварям таблетките предварително в буркан с вода и го изсипвам след праха във ваничката. Използвам едни от ДМ за омекотяване на водата на вилата. Не се разтварят достатъчно бързо ако ги оставя във ваничката на течащата вода.

# 648
  • Мнения: 648
В пералнята междувременно вече беше пълно с пяна (нещо много се разпени този препарат). Дали от това, дали от нещо друго, ама час след това открих една локва вода на пода в единия ъгъл на пералнята Tired Не беше пяна, нито сапунена вода, не видях откъде всъщност е дошла, но е факт, че я имаше.

От пяната е най-вероятно. И при мен, когато сипя препарат повече от необходимото, после винаги има вода на пода.

# 649
  • Мнения: 1 120
Момичета, моля за съвет - искам да си купя цветоулавящи кърпички. Днес ги гледах в един супермаркет, има за бели и цветни дрехи. Аз ги искам за пране на бели тениски с цветни щампи(притеснявам се апликацията да не пусне боя и да ми прецака дрехите), за бели блузи с черни райета, съответно трябва да взема за бяло пране, нали?  Като марка съм се насочила към haitman(или нещо подобно бяха)?Или има по-добър избор? Благодаря  Hug

# 650
  • Мнения: 9 991
Момичета, моля за съвет - искам да си купя цветоулавящи кърпички. Днес ги гледах в един супермаркет, има за бели и цветни дрехи. Аз ги искам за пране на бели тениски с цветни щампи(притеснявам се апликацията да не пусне боя и да ми прецака дрехите), за бели блузи с черни райета, съответно трябва да взема за бяло пране, нали?  Като марка съм се насочила към haitman(или нещо подобно бяха)?Или има по-добър избор? Благодаря  Hug

Евтини за 3 лв. съм взела , вършат си работа . Дори не хвърлям ако не се оцвети с прането . Не мисля, че ще ти пусне апликацията или райетата. Аз слагам , като ми е пъстра пералнята, да не ми се оцветят по-светлите от по-тъмните . Тези за бяло , не са ли и с избелващи агенти , за които говориш , няма ли да ти избелят райетата?

# 651
  • Мнения: 5 207
Аз вземам от Карфур - собствената им марка в червена кутия. 40 броя са към три лева и нещо.
Тези, които ги дават за бяло, са с оптични избелители.

# 652
  • София
  • Мнения: 9 850
В Кауфланд от понеделник:
Персил Експерт/Експерт Колор - 80 пранета - 22,99лв.
Бинго омекотител 2л. - 3,69лв.
Вениш 1л. - 3,95лв.
И някакъв неизвестен за мен гел за пране Rein - суперконцентрат - 1л. 30 пранета - 5,59лв.
Аз от Вениш никак не съм доволна, имам чувството, че изобщо не подейства на петната, дето ги намацах с него... Кажете нещо за петна, фиксирани, но да върши работа? За бяло пране става дума, петната не мога да ги идентифицирам от какво са.

# 653
  • Мнения: 9 991
В Кауфланд от понеделник:
Персил Експерт/Експерт Колор - 80 пранета - 22,99лв.
Бинго омекотител 2л. - 3,69лв.
Вениш 1л. - 3,95лв.
И някакъв неизвестен за мен гел за пране Rein - суперконцентрат - 1л. 30 пранета - 5,59лв.
Аз от Вениш никак не съм доволна, имам чувството, че изобщо не подейства на петната, дето ги намацах с него... Кажете нещо за петна, фиксирани, но да върши работа? За бяло пране става дума, петната не мога да ги идентифицирам от какво са.

На цвят какви са ? ДМ имат на Денкмит препарати подобни на вениша.

# 654
  • София
  • Мнения: 208
Аз ползвам цветоулавящи кърпички от Джъмбо. На най-добра цена са според мен, а съм нямала фалове с тях. Мисля че около 2 лв бяха, една червена кутийка, 15 броя.

# 655
  • Мнения: 5 932
Не зная различен Вениш ли съществува. Винаги имам от него/розов/ и винаги,ако дрехата или покривката за хранене имат конкретно петно го третирам,преди да пусна пералнята.Не разчитам, че прахът ще се справи. Ползвам добър клас препарати,но вече не си правя експерименти,защото ми се е случвало да остане неизпрано без Вениш. До сега проблем с останали след прането петна нямам.

# 656
  • Мнения: 2 286
За петна съм най доволна от Спот на Перилис. Всички петна, с които съм го срещнала се е справил. Включително от олио, цяла чаша кафе върху бяла блуза, която преди Спота беше изпрана с вода и сапун.
Става за бяло и за цветно без да уврежда цветовете. За петна от плодове е незаменим!
По принцип, като са пресни и малки петна само пръскам и слагам в пералнята. Ако са по-големи или по-стари, може и в леген да сложа с малко препарат да поседи 10-тина мин. Или напръскано да поседи 10 мин. 

До сега няма петно, което да не ми е изкарал.

# 657
  • Мнения: 21 279
И аз имам такова мнение за Спот , само миризмата му ме убива  Crazy

# 658
  • Русе
  • Мнения: 7 058
И аз имам такова мнение за Спот , само миризмата му ме убива  Crazy
И аз така, но от как ползвам с пръскалото е една идея по приемлив Laughing
Минат се не минат няколко страници и все го хвалим Mr. Green

# 659
  • Мнения: 691
Ползвам едни такива цветоулавящи кърпички и съм много доволна  Naughty никога не съм имала забоядисани дрехи https://www.google.com/search?q= Сигурна съм–има ги и в България.Имам също един стик.С него намазвам за около 5 10 мин. и така включвам пералнята https://www.google.com/search?q=

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 17:55 от kremenu6a

Общи условия

Активация на акаунт