Имате ли отзиви от сдружение Луис Карол ( Послушковци )

  • 128 244
  • 832
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 940
Темата за Луис Карол е пълна с потребители, които силно се надяват децата им да не учат там  Crazy

# 46
  • Мнения: 822
Темата за Луис Карол е пълна с потребители, които силно се надяват децата им да не учат там  Crazy


Нормално е, повечето искат да учат в Шилер, а ЛК е само резервен вариант, при това бледо копие.

# 47
  • София
  • Мнения: 940
Нормално е, повечето искат да учат в Шилер, а ЛК е само резервен вариант, при това бледо копие.

Малко силно изказване. Или имате преки впечатления от двете сдружения?

# 48
  • Мнения: 822
Имам.  Grinning
Интересно защо никой не се включи да сподели какво харесва и какво не в ЛК....

# 49
  • Мнения: 253
ЛК е трето поред желание след Ш и ЧД. Но все още не чета мнения на мами, чийто деца учат в 10-то в сдружение ЛК newsm78

# 50
  • Мнения: 124
И аз с нетърпение чакам подобни мнения, биха били от изключителна полза. Хубаво би било някой да сподели плюсове или минуси относно обучението в ЛК....

# 51
  • София
  • Мнения: 940
Имам.  Grinning
Интересно защо никой не се включи да сподели какво харесва и какво не в ЛК....
Ами споделете. Ето вие казвате, че имате преки впечатления и от двете сдружения, а темата е пълна с въпроси относно Луис Карол. Какво му е толкова лошото в Луис Карол спрямо Шилер или Дикенс?

# 52
  • Мнения: 822
За Дикенс не знам дали има някой с обективно мнение.  Grinning
Моята оценка е разбира се субективна. Липсват им някои тънки неща - класа, опит, преподаватели, усет. Wink Училищната база /10 СОУ/, в която се намират и директорката много охотно приема настъплението, но дали ще се справи само времето ще покаже.  Laughing Да не започваме и с битовизмите.
Много родители не са така взискателни и оставят ежедневието да ги повлече и игнорират или не забелязват неприятните неща в училище. Смятат ги за нормални и не търсят промяната.

# 53
  • София
  • Мнения: 940
Говорите като човек запознат конкретно с работата на преподавателите в сдруженията.
Училищната база не е кой знае колко различна в двете училища, като изключим басейна.

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 19:05 от magina

# 54
  • Мнения: 482
Говорите като човек запознат конкретно с работата на преподавателите в сдруженията.
Училищната база не е кой знае колко различна в двете училища, като изключим басейна.

magina а ти имаш ли наблюдения върху работата на сдружението? Ако имаш наистина ще е интересно да разкажеш - как протича, какви са постиженията на възпитаницита. Имаш ли ти някакви притеснения за нещо?

# 55
  • Мнения: 86
Аз също предлагам тези мами,имащи наблюдение да споделят конкретни неща за сдружението,независимо дали са положителни или не.Лично аз питах няколко пъти за отзиви и нъц,липсваха такива и сега изведнъж хоп нежелание и негативизъм.Еми моля обосновете се поне?

# 56
  • Мнения: 253
Аз също се присъединявам към молбата за малко повече инфо относно обучението в ЛК!Ако някоя мама има инфо и за самото 10-СОУ нека също да се включи. Все пак основните познания се получават от самото училище, а не от ЛК.

# 57
  • Мнения: 822
Е, не знам какво очаквате от западнало квартално училище, което привлича ученици /единствено 1-4 клас и то поради недостигът като цяло на места за тези набори/ само задари формата сдружение-занималня?!

0276, точно така занималнята и езикът са само притурка към цялата обстановка в една училищна среда.  Wink

Скрит текст:
Разходете се, влезте в училищната сграда и двора, потърсете директорката, разговаряйте с нея, получете информация, която ви интересува. Така се прави. Съвсем добронамерено го казвам.
До скоро никой не знаеше къде е 10 СОУ, и все още много хора от квартала не знаят.  Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 940
В петък надникнах в темата и какво да видя - темата пълна с потребители, които искренно се надяват децата им да не учат там  Crazy.  Прозвуча малко, като привърженик на футболен клуб Левски да отиде на мач, да се настани в сектора на ЦСКА и да започне на висок глас да се моли ЦСКА да загуби мача или Левски да спечели  Wink

На това мое учудване една потребителка реагира, че хората не искали децата им да учат там, защото сдружение Луис Карол било бледо копие на сдружение Шилер. Възниква въпросът защо кандидатстват в Луис Карол като не желаят да учат там? Въпросната потребителка звучи доста категорична в мнението си за Луис Карол, като човек, който сякаш има преки впечатления от работа на двете сдружения и резултатите от работата на преподавателите с децата. В последствие обаче заявява, че оценката и е субективна, но продължава да дава класификации за работата на учителите към сдружение Луис Карол и оценка на материалната база:

Моята оценка е разбира се субективна. Липсват им някои тънки неща - класа, опит, преподаватели, усет. Wink Училищната база /10 СОУ/, в която се намират и директорката много охотно приема настъплението, но дали ще се справи само времето ще покаже.  Laughing Да не започваме и с битовизмите.
Много родители не са така взискателни и оставят ежедневието да ги повлече и игнорират или не забелязват неприятните неща в училище. Смятат ги за нормални и не търсят промяната.

Е, не знам какво очаквате от западнало квартално училище, което привлича ученици /единствено 1-4 клас и то поради недостигът като цяло на места за тези набори/ само задари формата сдружение-занималня?!

0276, точно така занималнята и езикът са само притурка към цялата обстановка в една училищна среда.  Wink

Скрит текст:
Разходете се, влезте в училищната сграда и двора, потърсете директорката, разговаряйте с нея, получете информация, която ви интересува. Така се прави. Съвсем добронамерено го казвам.
До скоро никой не знаеше къде е 10 СОУ, и все още много хора от квартала не знаят.  Mr. Green

И двете сдружения - и Шилер и Луис Карол - избират непредпочитани, със западащи функции училища в квартала. В такива училища има място за техните паралелки. Примерно 125-то училище не може да поеме собствените си паралеки, камо ли да приюти и такива на сдруженията. 145-то училище, където се помещава Шилер също беше "западнало квартално училище" преди сдружението да се нанесе там.  В момента има само паралелки на сдружението - толкова атрактивно е било като училище. Била съм и в двете училища и не видях някаква кой знае каква разлика в материалната база. Да, 145-то има басейн, а в 10-то няма. Иначе и двете училища са общински и се нуждаят от ремонт. Сутрин децата са ученици в училището в което са записани. Подбора на преподавателите, които водят паралеките на сдруженията - и на двете места - се прави съвместно със сдруженията. Сутрин са на училище в общинското училище, следобяд на езикова занималня.
Цитат
0276, точно така занималнята и езикът са само притурка към цялата обстановка в една училищна среда.  Wink
Това е така и в Шилер и в Луис Карол и в новоизлюпените Дикенс - сдруженията са "притурка". Ако не бяха притурки към държавните училища, щяха да са частни и таксите да съвсем други.

Сравнение на класата, усета и опита на преподавателите не мога да правя, понеже съм запозната с работата само на едните - в часност тези, които се занимават с моето дете. Нямам забележки. Детето ходи на училище с голямо желание. Досега не беше ходило на езикова школа. Сега учи английски и руски. Справя се без проблем.

Пожелавам на всички дечицата да бъдат приети там, където мама и татко искат и това да е най-доброто и подходящо място за тях.

И малко умереност с окачествяването и класифицирането няма да навреди. Аргументирайте се. Аз аргументи не видях. Видях само оплюване на едното сдружение за сметка на другото.

# 59
  • Мнения: 253
magina аз нямам впечатления от нито едното, нито от другото училище. Опитвам се да събера мнения и за 10 СОУ и за 145 ОУ. До сега не прочетох положителни мнения от 10-то СОУ и това е притесни. Всеки трябва да степенува нещата, които търси. При мен това са:
1. Добър преподавател до 4-ти клас, който да им изгради '"пирамидални" знания, а не хаотична представа.
2. Целодневно обучение до 4-ти клас. Нямам баба или дядо, които да могат да вземат детето при поискване.
3. Обучение по език без да се налага да излизам от работа за да водя детето на уроци.

Общи условия

Активация на акаунт