Имате ли отзиви от сдружение Луис Карол ( Послушковци )

  • 128 243
  • 832
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 547
Карате ли се нещо тук?

Базата на 10-то не е по-западнала от базата на повечето квартални училища. Нормално квартално училище с едно огромно преимущество- все още не е пренаселено. От четвърти клас нагоре има само по една паралелка от набор, учи се на едносменен режим, и само, които не е пращал второкласник цяла учебна година само следобед на училище, не ще оцени преимуществата.

Това че са ученици на общинското училище е само на книга. Реално преподавателите им са избрани на 100% от самите Сдружения.
Всъщност  Шилер, ЛК, а сега и ЧД са частни училища, които обаче са предпочели да ползват базата на държавни такива. Защо? Това не зная. Но така само в 10 СОУ има средно около 300 ученика на Сдружението Л. Карол.


Мои мнения за Л. Карол може да прочетете в темата за училищата в Младост. Писала съм подробно.

# 61
  • София
  • Мнения: 940
Карате ли се нещо тук?
Каси, не се карам. Подразних се от неаргументираното еднопосочно оплюване на сдружение Луис Карол. Това за преподавателите и аз го писах.

magina аз нямам впечатления от нито едното, нито от другото училище. Опитвам се да събера мнения и за 10 СОУ и за 145 ОУ. До сега не прочетох положителни мнения от 10-то СОУ и това е притесни. Всеки трябва да степенува нещата, които търси. При мен това са:
1. Добър преподавател до 4-ти клас, който да им изгради '"пирамидални" знания, а не хаотична представа.
2. Целодневно обучение до 4-ти клас. Нямам баба или дядо, които да могат да вземат детето при поискване.
3. Обучение по език без да се налага да излизам от работа за да водя детето на уроци.

И в трите сдружения:

1. Преподавателите се подбират и одобряват от сдруженията.
2. Обучението е целодневно. Сутрин по програмата на министерството за съответния клас, а следобяд езиково обучение по програмата на сдружението.
3. Всеки ден в следобедните часове децата се делят на две групи - едната група е на езикова школа, другата работи с класната. После се разменят.

# 62
  • Мнения: 10 547
magina, шегувам се.

Не зная за вас, но аз имам база за сравнение между две училища- едно елитно и Л.Карол. Не 10-то, а Л. Карол, защото моето дете не учи в 10-то, а в Сдружението. Та, мога да кажа, че подобен род обучение има своите невероятни предимства. Аз съм особено запленена от цялостната работа и визия и на учителите, и на управата на Сдружението. Но виждам резултатите у детето си. А това е най-важното.

# 63
  • София, Младост
  • Мнения: 37
По колко деца са в една паралелка в ЛК?

# 64
  • София
  • Мнения: 940
Нашия клас е от 20 деца.

# 65
  • Мнения: 253
Карате ли се нещо тук?
Каси, не се карам. Подразних се от неаргументираното еднопосочно оплюване на сдружение Луис Карол. Това за преподавателите и аз го писах.

magina аз нямам впечатления от нито едното, нито от другото училище. Опитвам се да събера мнения и за 10 СОУ и за 145 ОУ. До сега не прочетох положителни мнения от 10-то СОУ и това е притесни. Всеки трябва да степенува нещата, които търси. При мен това са:
1. Добър преподавател до 4-ти клас, който да им изгради '"пирамидални" знания, а не хаотична представа.
2. Целодневно обучение до 4-ти клас. Нямам баба или дядо, които да могат да вземат детето при поискване.
3. Обучение по език без да се налага да излизам от работа за да водя детето на уроци.

И в трите сдружения:

1. Преподавателите се подбират и одобряват от сдруженията.
2. Обучението е целодневно. Сутрин по програмата на министерството за съответния клас, а следобяд езиково обучение по програмата на сдружението.
3. Всеки ден в следобедните часове децата се делят на две групи - едната група е на езикова школа, другата работи с класната. После се разменят.

Благодаря за отговора  bouquet Мъжът ми е предубеждения към British Council Sad, аз пък съм луд фен на немския/аз съм немски възпитаник/

# 66
  • Мнения: 124
magina, сега разбирам, че си родител на дете в сдружението Simple Smile и съответно бих се радвала ако можеш да ни отговориш(на чакащите мами във форума) на няколко въпроса:
1. Как ти се струва като цяло нивото на обучение по основните предмети, не питам за английския? Това, което ме притени,е че видях класиране на училищата по резултатите от матурите след 4-ти клас за 2013г. и 10 СОУ беше на 120-то място от 167 училища, което дори е доста след средата. Та горе-долу можеш ли да кажеш нещо за подготовката по основните предмети? Как са учителите- стараят ли се, амбицират ли децата?
2. Сега вече въпроса ми е отнсоно английския, там как е нивото? По принцип сруженията от този тип си поставят за цел в каря на 4-ти клас учениците да се яваят на изпит и да покриват еди-кое си ниво на езика? Има ли такова нещо и в Луис Карол, явяват ли се децата на подобен изпит и съответо интересно е какви са резултатите- успяват ли повечето да покрият знанията за съответното ниво? Предполагам, че детенцето ти е още в началните класове и може да не знаеш, но дали не си чувала от родители на по-големи деца нещо по въпроса....
3. Как е положението с ангажираността на родителите- достатъчно амбицирани ли са да съдействат при евентулано възникнали проблеми в училището/ сдружението? Питам, защото за Шилер родители ми разказваха, че доста ангажирано участвали, съдейтсвали всичко да е наред.
4.  Сега вече не толкова сериозен въпрос- от извънкласните занимания има ли достатъчен избор от спортове? Защото от сайта на сдружението разбирам, че имат разни ателиета по приложни изкуства, тетър... А мен ме интересуват спортовете.
 Стана малко дълъг пост, за което се извинявам, но определено имам доста въпроси и не ми е все едно къде и в каква среда ще попадне детето ми... Simple Smile

# 67
  • Мнения: 10 547
1. Няма паралелка на ЛК в 10-то, която да е по-голяма от трети клас, който сега, на есен ще бъде 4-ти. Т.е. няма клас на Сдружението бил на ВО след 4-ти клас. Първият такъв ще бъде догодина. Това е класът на моето дете. Нивото на децата е повече от високо. Показва го и до доказва представянето им на различни състезания. За себе си нужда от убеждение къде се намират тези деца на общия фон, нямам.

2. Децата са на различно ниво по език. Има такава, които ходят и на допълнителни курсове. Виж касирането на Олимпиадата на Оксиния и децата от 10-то по класове къде попадат, т.е. в кои нива.

3. Участва, който иска. Така е навсякъде. Всеки е свободен да си остави детето в училище и да си тръгне.


4. Има спортове, но те не са към Сдружението. Има футбол, танци и ... май това. В клуба на Сдружението, предлагат разни видове приложни и пр. изкуства.

Последна редакция: пн, 19 май 2014, 11:30 от Касита

# 68
  • Мнения: 253
А децата имат ли униформи?

# 69
  • София
  • Мнения: 940
С Касита сме писали заедно  Peace

Нямат униформи.

Детето ми завършва предучилищен клас.

1. В предучилищен клас при сдруженията е малко трудно да се говори нивото на обучение по основните въпроси, ЗАЩОТО всички дечица са класиране на база ниво на подготвеност за първи клас. В нашия клас повечето дечица можеха да четат и да смятат, да правят звуков анализ. Та това което би трябвало да се научи в предучилищна група си го знаеха.
Сдружението е в 10-то училище от 2 години май. Тъй че няма как да повлияе на резултатите от матурите. Мисля, че още нямат четвъртокласници в 10-то.

2. Има задължително външно оценяване на учениците от 2-ри, 3-ти и 4-ти клас. Не знам какви резултати постигат. Това може да каже родител с дете в по-горен клас.

3. Досега сдружението не искало съдействие по даден въпрос, поне при нас. Но желание за съдействие не липсва при родителите.

4. За спортовете доколкото знам в самото училище има футбол, таекундо, йога, тенис. Може и още нещо да има не съм сигурна. На децата от сдружението, които искат да плуват е организиран транспорт през съответните дни.

# 70
  • Мнения: 124
Касита, magina, благодаря ви много за отговорите  Hug
Вероятно ще питам и още  Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 308
На част от тези въпроси (на мен лично) ми отговориха в кабинета на сдружението при записването за изпита. Не знам защо повечето от вас я нямат тази информация. Също така в темите за училищата в Младост Касита, наистина много добре е описала всичко за впечатленията има от там. Честно казано след нейните коментари го записах за изпит Laughing Благодаря  bouquet
Базата на 10-то на мен лично ми направи много по-добро впечатление от 145-то.

# 72
  • Мнения: 124
А учителката, която е с децата в ПГ, същата ли е и после в 1,2,3 и 4 клас. Или една е в ПГ и след това в класовете е друг учител?

# 73
  • Мнения: 253
Аз не съм ходила до училищата. Мъжът ми се зае с бойната задача, а мъжката гледна точка е малко по-различна от женската.

# 74
  • София
  • Мнения: 940
А учителката, която е с децата в ПГ, същата ли е и после в 1,2,3 и 4 клас. Или една е в ПГ и след това в класовете е друг учител?
Предучилищните класове се водят от преподавател за предучилищна подготовка, а после ги поема преподавател за начален курс.

Общи условия

Активация на акаунт