Въпрос за антидепресант...

  • 16 858
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 903
........но се страхуват, че кой знае какво ще се случи ако пият едно успокоително.
 

много лоши неща могат да се случат, видяла съм съм го с очите си и не ти го пожелавам да се сблъскаш с него Peace И  моля те говори за пиенето на успокоителни сравнявайки го все едно, че пиеш витамини това са сериозни медикаменти с много сериозни последствия точно върху мозъка.

# 16
  • Мнения: 4 770
Благодаря за мненията и съветите!
Четох, мислих и накрая се спрях на Седатиф ПС, Неуропан сироп при нужда и билкови чайове. Ще допълня със спорт, развлекателни четива и пр. Смятам да наблегна и на храни, богати на триптофан, който мозъка преобразува в серотонин, вместо да пия инхибитори на обратното му захващане.
Явно като ти опрат ножа / в сл. антидепресанта/ до кокала изведнъж се сещаш, че има 1000 други начина... Simple Smile  Ще споделям какъв е ефекта...

# 17
  • Мнения: 1 801
Депресията не е физиологично състояние, че да се "лекува" с лекарства. Нищо общо няма с болка и настинка.
Всъщност е свързана с нарушение в обмяната на серотонина.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 878
Свързана е с душата, а на нея вещества и обменни процеси не ѝ влияят.

# 19
  • Мнения: 648
Благодаря за мненията и съветите!
Четох, мислих и накрая се спрях на Седатиф ПС, Неуропан сироп при нужда и билкови чайове. Ще допълня със спорт, развлекателни четива и пр. Смятам да наблегна и на храни, богати на триптофан, който мозъка преобразува в серотонин, вместо да пия инхибитори на обратното му захващане.
Явно като ти опрат ножа / в сл. антидепресанта/ до кокала изведнъж се сещаш, че има 1000 други начина... Simple Smile  Ще споделям какъв е ефекта...

Браво, само така  Hug

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
От антидепресанти се пълнее и действат разрушително на психиката.

Не пишете глупости така категорично, само на база личен опит.

Петенце Цветенце, явно не си толкова зле, ако имаше много сериозни физически симптоми нямаше да се чудиш да започваш ли АД, което е чудесно. Опитай това, което си намислила и успех  Simple Smile.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 878
От антидепресанти се пълнее и действат разрушително на психиката.

Не пишете глупости така категорично, само на база личен опит.

За щастие, не е на база личен опит. Никога не бих се тровила с антидепресанти.

# 22
  • София
  • Мнения: 418
Ще ме прощавате, но нито биполярни разстройства, нито големи депресивни разстройства се лекуват с цветотерапия, медитация или спорт, нито със самовнушение. За съжаление диагностиката е доста субективна, т.к. няма лабораторни тестове за обективно определяне и се правят заключения на базата на наблюдения и въпроси. Естествено, че никога не бих препоръчала на авторката на темата да пие антидепресанти вместо бонбонки за преди сън или витамин Ц, но има положения, при които това е неизбежно. Да, те лекуват симптомите, а не причините, даже не лекуват, а само потискат симптомите, но има случаи, в които това е задължително. Точно заради това посъветвах Цветенце да потърси второ, даже и трето мнение, и то на специалист; то е ясно, че тук, във форума, всички сме специалисти, но нека все пак се обръщаме към истински такива, когато се касае до личното и на околните ни здраве.

Цветенце, нямам намерение да те стряскам, просто има и друга страна, за която не е добре да си затваряме очите. Пожелавам ти всичко това да е временно състояние на духа и да не се стига изобщо до медикаментозно лечение, но моят съвет е да се потърси компетентно мнение. Hug

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
От антидепресанти се пълнее и действат разрушително на психиката.

Не пишете глупости така категорично, само на база личен опит.

За щастие, не е на база личен опит. Никога не бих се тровила с антидепресанти.

Тогава още по-малко имаш право да пишеш, това което си писала.

# 24
  • Мнения: 11 903
Не разбирам защо продължавате да си чешите езиците, момичето поиска съвет - изказахме се всеки с опита си. Тя ми звучи достатъчно интелигентно за да може да отсее информацията, а и вече взе своето решение и го заяви така, че спора за мен е безмислен.

# 25
  • Мнения: 1 801
Не разбирам защо продължавате да си чешите езиците, момичето поиска съвет - изказахме се всеки с опита си. Тя ми звучи достатъчно интелигентно за да може да отсее информацията, а и вече взе своето решение и го заяви така, че спора за мен е безмислен.


Мисля, че тук идеята беше да подкрепим жената да започне лечение, назначено от специалист, а не да препоръчваме бабини илачи. Идеята при тези лекарства е човек да почне, да види как се чувства, а лекарят да следи състоянието му и при нужда да промени лечението. Това е принципа, няма панацея. Пила съм антидепресанти и те ми помогнаха. И сега пия деанксит, помага ми да преминавам по-леко през симптомите на критическата. Пила съм и Атаракс. Чела съм най-подробно листовките на лекарствата и достатъчно за депресията. Така, че имам и знания и опит с този вид лекарства.

# 26
  • Мнения: 11 903
Ти си мислиш, че идеята е била такава аз никъде не прочетох такова нещо в първия й пост. Бабините илачи както ти ги наричаш са помогнали на много хора колкото и да не ти се вярва.
Аз също имам опит с подобни и лекарства не си пиша ей така и моето мнение е по-различно от твоето, даже и за уж безобидния Деанксит дето го изписват под път и над път. И понеже съм достатъчно мислещ човек да осъзнавам, че има психически състояния които изискват медикаменти, но конкретно за авторката ние не може да преценим колко е тежко нейното състояние. И ако прочетеш първия ми пост, ще видиш че аз не й казвам категорично да не ги пие, а препоръчвам да пробва първо по-безобидни неща (ами ако те помогнат, нужно ли е да се трови) а ако види, че не става винаги може да посегне към хапчетата.

П.П. имам приятелка на антидепресанти от 8г обиколила е 3-ма  специалсти - не се е излекувала, нито ги е спряла, но е с 16кг отгоре , което я депресира още повече...

Спирам по темата, спорът наистина за мен е безмислен, всеки си има мнение по въпроса и прави с живота си каквото намери за добре.

Пожелавам на всички добро психично здраве  Hug

# 27
  • Мнения: 1 801
Аз не споря с никого. И аз имам много близък човек, който от 3 години е на лекарства с диагноза депресия. Детето на най-близката ми приятелка. Само веднъж се опита да ги спре за две седмици и състоянието му се влоши. Когато е зле, не може да излиза от дома си. Антидепресантите, които пие му помагат да води нормален живот и да ходи на училище. Варно е, че имат странични ефекти - примерно спи повече, но кое лекарство няма странични ефекти. Така, че ако се сложи на кантар ползата и вредата, ще се види, че вредата е по-малката. Вярно е, че антидепресантите не лекуват причините, а само потискат симптомите на депресията. Но това помага, човек да се справя с това състояние.
Апропо авторката, вероятно не страда от клинична депресия, а е развила симптомите на невроза. Неврозата ще отшуми, ако направи усилия да реши проблемите си.

# 28
  • Мнения: 4 770
Здравейте отново!
Наистина при мен проблема е в душата и никакви лекарства няма да подредят обърканите ми мисли и да ми кажат какво искам наистина. Или да ме научат да си живея живота без да се притеснявам. Иначе имам желание за различни дейности и вече изпитвам отново удоволствие от някои дребни неща. Само вечер нещо се разхлабвам и ме избива малко на рев, но забелязах, че като не му обърнеш внимание, отминава.
Прави сте, разбира се, че лекарствата няма да избягат и винаги може да се посегне към тях.
mibobo, много ми харесва как мислиш и мерси за комплимента!
morphea, ще направя усилие да разгранича двете състояния. Силно се надявам да си права и това да отшуми, макар че не всеки проблем може да се разреши при липса на възможности...
Благодаря на всички за мненията и съветите!

# 29
  • Мнения: X
Аз не споря с никого. И аз имам много близък човек, който от 3 години е на лекарства с диагноза депресия. Детето на най-близката ми приятелка. Само веднъж се опита да ги спре за две седмици и състоянието му се влоши. Когато е зле, не може да излиза от дома си. Антидепресантите, които пие му помагат да води нормален живот и да ходи на училище. Варно е, че имат странични ефекти - примерно спи повече, но кое лекарство няма странични ефекти. Така, че ако се сложи на кантар ползата и вредата, ще се види, че вредата е по-малката. Вярно е, че антидепресантите не лекуват причините, а само потискат симптомите на депресията. Но това помага, човек да се справя с това състояние.
Апропо авторката, вероятно не страда от клинична депресия, а е развила симптомите на невроза. Неврозата ще отшуми, ако направи усилия да реши проблемите си.

Самият факт, че детето е спряло за малко антидепресантите и се е влошило, е доказателство, че те не помагат. Това дете явно има сериозен психологически проблем, защо не потърсят психолог или психотерапевт? Нима цял живот така ще живее, на антидепресанти? При подобни душевни състояния е задължително да се търси и отстрани причината, а не да се притъпяват рецепторите с лекарства. Ако започнем от деца да се тъпчем с антидепресанти, как ли ще се справяме със сериозните житейски проблеми и отговорности по-нататък в живота...

Общи условия

Активация на акаунт