Раждане в Майчин Дом 2014 (Цени,Услуги,След родилни стаи )

  • 147 628
  • 733
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 215
Момичета ще съм ви благодарна ако ме насочите към лекар който би наблюдавал жена с диабет. Необходимо е да планирам бременността си но не познавам никой от МД.

# 361
  • Мнения: 8
Да споделя и аз зараждането на дъщеря ми в Майчин дом - избрах болницата заради отремонтираните родилни зали, където жените раждат сами, а не по няколко, както и защото исках да даря стволови клетки от пъпната връв в националната банка за съхранение на стволови клетки. Не съм имала избор на екип и не съм плащала абсолютно нищо за раждането и престоя. Родилното отделение е на ниво, отношението на персонала беше много добро, с изключение на една персона, която за съжаление присъства от приемането до края на раждането, държеше се отвратително, но както и да е. После бях на 7-ми етаж 3 дни след раждането, където условията са както и очаквах - трагични, но абсолютно поносими. Радвам се най-вече, че в дежурния екип имаше специалист, който да вземе стволовите клетки от пъпната връв и дарението бе успешно. За неонатологичното отделение - не мога да кажа, че Майчин дом изпъква пред други болници - това ми е 3-то дете и съм доволна колкото и предишните пъти, но все пак добре, че при нас нямаше някакви усложнения и бебето беше здраво. Прави ми впечатление, че при раждането ми казаха, че плацентата била лоша - не стара или нещо от сорта (раждането бе 4 дни преди термин), а миришела особено. Назначиха ми антибиотик за всеки случай, но така и не бе направено изследване на плацентата да се види има ли нещо или не.

# 362
  • Мнения: 727
За неонатологичното отделение - не мога да кажа, че Майчин дом изпъква пред други болници - това ми е 3-то дете и съм доволна колкото и предишните пъти, но все пак добре, че при нас нямаше някакви усложнения и бебето беше здраво.
Нещо не стана ясно, бебето в неонатологията ли е било настанено или не? Защото в неонатологията се настаняват именно бебенца, при които е имало проблем при раждането, в т.ч. и недоносени.
Неонатологията на МД като условия наистина не изпъква (в момента правят ново отделение), но като специалисти мисля, че наистина там са най-добрите неонатолози. Неслучайно там пращат бебета от цялата страна.

# 363
  • Мнения: 768
И като апаратура също.

# 364
  • Мнения: 11
Здравейте!Искам да попитам някой знае ли дали в събота и неделя изписват от майчин дом?

# 365
  • Мнения: 8 961
Изписват всеки ден.

# 366
  • Мнения: 21
Здравейте, другата седмица ми предстои раждане в Майчин дом - секцио. Имате ли представа дали има нещо по-специфично, което да изискват при приема и има ли някакъв списък за бебето и за мама с необходими вещи? Както и каква е процедурата относно самостоятелните стаи на 12 етаж - къде и колко по-рано трябва да заявя, че предпочитам такава?

# 367
  • Мнения: 727
Мисля, че може да се резервира стая предварително, но не заам къде, защото аз раждах естествено. Обади се утре на информация и попитай. Или пък за по-сигурно питай лекаря ти. За бебето нищо не искат, освен памперси и мокри кърпички, но тях може да ти ги донесе някой след раждането, за да не ти заемат място в багажа.

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Момичета, искам да ви питам, след раждането в болницата иска ли се нотариално заверена декларация за припознаване на бащата или може той просто да иде и каже (без нея)?
Благодаря  bouquet

# 369
  • Мнения: 500
sunny91 , в Майчин дом в София искаха. Другаде как е не знам.

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Искаха нотариално заверена декларация като няма брак ли? Ясно Hug

Също така четох, че в МД карали секцио само за да си платиш.  Е ако се наложи спешно секцио, не се ли поема от касата, т.е. ако ти кажат,че е наложително? Аз засега мисля без избор на екип, тъй като отскоро съм в София и никой не познавам Hug

# 371
  • Мнения: 500
Да, когато нямате брак, искат нот.заверена декларация, с която бащата припознава детето като свое. Добре е да изчакаш да се роди детето и тогава да си направите декларацията, понеже трябва да е вписано къде,кога е родено то и какъв пол. Мисля в нашата бяха вписани и трите имена как ще се казва- това не знам дали е наложително, понеже се вписва и без това от жената, която идва в стаята ти в болницата и попълвате всичко  от- до за акта за раждане. Ако имате брак, не знам какво искат, може би нищо.
Не знам как стоят нещата със секцио по спешност. Аз бях също по спешност, но родих по ест.път в 32г.с.

# 372
  • Мнения: 768
Искаха нотариално заверена декларация като няма брак ли? Ясно Hug

Също така четох, че в МД карали секцио само за да си платиш.  Е ако се наложи спешно секцио, не се ли поема от касата, т.е. ако ти кажат,че е наложително? Аз засега мисля без избор на екип, тъй като отскоро съм в София и никой не познавам Hug

Глупости! Никой няма да ти сложи въже на врата да раждаш секцио.

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Благодаря ви Simple Smile

# 374
  • Мнения: 618
Момичета ще съм ви благодарна ако ме насочите към лекар който би наблюдавал жена с диабет. Необходимо е да планирам бременността си но не познавам никой от МД.

Др Дяволов е шеф на проблемна бременност в Майчин дом даже доколкото разбрах той с нормално протичащи бременности и раждания вообще не се занимава. Скоро спаси една позната и бебето и тя с много усложнения преди още да забременее и по време на износването и са му адски благодарни.
 Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт