Туристическа виза за САЩ

  • 99 568
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 602
Ние бяхме лятото в САЩ с маршрут   Ню Йорк, Ниагара, Чикаго, ЛА, Лас Вегас, Гранд Каньон, Вашингтон, Филаделфия. Ще се радвам аок мога да бъда полезна. Знаете ли езика според мен е абсолютно излишно да ходите с организирана екскурзия.

# 766
  • Мнения: 292
Ако не шофирате, според мен не е лош вариант. Иначе не знам колко по-изгодно би излязла организирана ваканция.

# 767
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Благодаря за споделените мнения.
Тъкмо се чудех защо не откривам тема за екскурзии до САЩ и мисля, че си отговорих на въпроса. Самоорганизирането, откровено казано, малко ме притеснява. Rolling Eyes
Имам достатъчно време все пак, ще поровя, ще почета, ще го пообмисля и ще решим.

Имай предви, че рганизираната екскрзия не помага по нкакъв начин с визата. От агенциите те пращат сам да си се правяш с документите и интервюто /то те и да искат нямам как да помогнат/, така че си действайите сами Simple Smile

# 768
  • Мнения: 146

Обаче аз и друго не мога да разбера.Факт е, че има много имигранти, обаче с туристическа виза не става ли малко трудно.Бях го писал и в друга тема, но ще го кажа и тук.Имам приятели, които останаха нелегални след студентска бригада и, въпреки че имат така нареченото social security им е супер трудно да си намерят работа и работят буквално каквото им попадне, без право на грам избор, и също така доста често сменят роботите, защото когато ги наемат някъде им искат още някакъв документ (не помня как се казваше), освен този social security и им дават някакво време в рамките на 1-2 месеца да им го представят.Те обаче няма как да се сдобият с този документ и съответно напускат и така постоянно.Какво остава, ако останеш там с туристическа виза.Ще ти е 5 пъти по-трудно, тъй като нямаш абсолютни никакви документи за работа.Плюс това и тези, които са били на бригада се ползват с привиегията, че познават поне някой работодател.
В същото време чувам, че на студентчета, и то първи курс, масово им се дават визии, а именно те са най-потенциалните имигранти.
В тази връзка аз също съм бил студент и, ако съм искал да ставам имигрант, съм щял да отида на студентска бригада, дали е добре да го кажа на интервюто.

Точно обратното- студентите първи курс получават лесно визи, защото идеята на програмата, в която участват, е културен обмен (друг е въпросът, че повечето я ползват като средство за изкарване на пари). Освен това точно те са толерирани от консулите да заминават, защото 1ви курс рискът да останеш нелегален е най-нисък поради ред причини (предстоят ти още няколко години обучение, не познаваш никого по тяхната логика, нямаш предишно участие в програмата и не си установил връзки). Точно обратното се случва с по-горните курсове, съответно и магистри, още повече ако са се записали да участват в програмата за първи път на този етап от образованието си.
Относно въпросния Social security number- той си важи до живот, цифрите не се променят, но според статута на пребиваването се променят някои особености на самия документ. Това е причината J1 студенти да не могат да си намерят работа след изтичане на визата им, въпреки че го имат.

# 769
  • Мнения: 146
Добре, аз наистина се обърквам вече.В крайна сметка какво тогава ти проучват щом имота и банковата сметка не са важни.Това дали осигуровките ти са високи или дали евентуално имаш бизнес, така ли?И естествено сигурно и възрастта играе същото голяма роля, ако си над 40 имаш по-голям шанс.
Истината е, че всъщност, няма да ходя на екскурзия, искам да остана за по-дълго.Затова толкова живо се интересувам. (надявам се от посолството поне не следят форума и не могат да ме издирят чрез IP-то ми Grinning)


Идеята ти да оставаш с туристическа виза е повече от лоша. Ако ти се наложи на напуснеш страната след това извън статут, определено повече няма да се върнеш.

Добре, тогава да разбирам ли, че реално се решава дали ще ти дадът виза още преди да си отишъл на самото интервю, тъй като преди това са те проучили обстойно и дефекто тези "2 минути интервю" са просто ей така.Почвам да губя надежда и се замислям дали наистина да си губя времето.

Почти винаги решението за резултата е взето предварително. Това е нормално, предвид че понякога на ден през Консулството минават стотици хора. Няма как да се очаква от консулите да разглеждат документите по време на интервюто и да вземат обективно решение за двете минутки, с които разполагате. Смисълът на формуляр ДС160 е обемната информация за кандидата да е качена на сървъра им още преди физическата среща, за да имат време да я разгледат.

Мислех си наистина да спра да пиша по темата, тъй като я отклоних доста, ама пишете големи глупости, съжалявам, че го казвам.
Моите приятели са от няма и година там (юни 2017) и в момента имат около 20 хил. долара спестени.За този почти година не са се спряли, ама грам - ходиха до Сан Диего, Питсбърг, до Маями два пъти.Като млади хора също не се ограничават с излизания и т.н., а и са си платили хаузинга до юни вкл.Без работа не са оставали и за седмица, освен като се местиха от Нантъкет в Палм бийч, тъй като в Нантъкет зимата няма сезон, обаче от сега им званят работодателите да ги питат дали ще се връщат.Да, кофти е това местене всяко лято и зима, ама пълно щастие няма и си заслужава.Така, че не ми говорете колко било зле за нелегални.Техни приятели македонци, също останали нелегални в Чикаго за няколко години успяха да си купят два тира и сега си правят доста стабилни пари, един даже вече се е оженил.
За млад и сам човек, без деца и семейство, с труд и упоритост се оправяш.Не се оправят там келешите, които ги мързи и си мислят, че като от България отидат в Америка и ще ги чакат с червен килим.На мен ми е ясно, че ако отида първите няколко години, докато се уредя ще трябва да си дам зор на 120%, мен това не ме плаши, няма как нещо да ми падне от небето даром.За да спечелиш, първо трябва да загубиш.


От страни всичко изглежда много розово, но не е така. Ако твоите хора са извън статут ми е много интересно как ще пътуват между Калифорния и Флорида, след като отскоро всички щати един по един приемат единствено паспорт за чекиране по летищата (за разлика от преди, когато всички пътуваха с ID). Т.е. освен ако не са страхотни авантюристи и не тръгнат на риск с кола да прекосяват Северна Америка, не ми се вижда окей. Нещата са доста по-затегнати от преди и освен ако не учиш там или не сключиш брак с американски гражданин, не виждам особен смисъл. А и двете са доста скъпи, освен ако второто не е по любов Wink (рядко срещано животно)

# 770
  • Мнения: 19
От страни всичко изглежда много розово, но не е така. Ако твоите хора са извън статут ми е много интересно как ще пътуват между Калифорния и Флорида, след като отскоро всички щати един по един приемат единствено паспорт за чекиране по летищата (за разлика от преди, когато всички пътуваха с ID). Т.е. освен ако не са страхотни авантюристи и не тръгнат на риск с кола да прекосяват Северна Америка, не ми се вижда окей. Нещата са доста по-затегнати от преди и освен ако не учиш там или не сключиш брак с американски гражданин, не виждам особен смисъл. А и двете са доста скъпи, освен ако второто не е по любов Wink (рядко срещано животно)

Зависи от щата в който си.Във Вегас вървят по 30-40k като даже не ги плащаш наведнъж,а в продължение на няколко години,  ако си в някой по-забутан щат и по-малко.Като същинската част се плаща най-накрая, ако вземеш гражданството.Това са поне 2-3 години, в които да си напънеш г*за и да ги изкараш тези пари.Вече двама приятели са женени с такава цел и ми абсолютно ясно как стават нещата.
Не мога да разбера какво е това огромно желание да ме убедите колко е зле там за имигранти.Ако беше така нямаше да е пълно.Кой нормален ще живее като имигрант в чужда страна, ако е толкова зле, вместо да се прибере.Плюс това, за да се реша на тази стъпка съм проучил нещата от няколко източника, нямащи нищо общо по между си.Влезеш ли вътре и кротуваш ли си, няма да имаш проблеми.Въпросът е самото влизане.

# 771
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Ти подаде ли документи за виза?

# 772
  • Мнения: 25 757
Плюс това, за да се реша на тази стъпка съм проучил нещата от няколко източника, нямащи нищо общо по между си.Влезеш ли вътре и кротуваш ли си, няма да имаш проблеми.Въпросът е самото влизане.
Пиши след като влезеш, да не те мислим.

# 773
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
Не мога да разбера какво е това огромно желание да ме убедите колко е зле там за имигранти.

По - скоро се опитваме да ти обясним, че не е толкова розово, колкото на теб ти изглежда. Но пък щом си проучил , ще чакаме да разказваш после Wink И да не те мислим, както казва So Lucky*

# 774
  • Down south
  • Мнения: 7 692
Цитат
Влезеш ли вътре и кротуваш ли си, няма да имаш проблеми.Въпросът е самото влизане.
Така беше, но преди години, хората живееха сравнително спокойно, имаха къщи, коли. И сега си ги имат, но непрекъснато са на тръни.
А, ти щом си решил, действай, но мисля, че влизането в страната ще бъде един от най-малките ти проблеми.
Дано да греша, но едва ли. Ти чуваш, това, което искаш да чуеш, а пък аз виждам, какво се случва наяве  ooooh!

# 775
  • Мнения: 292
Информацията за нуждата от паспорт при пътуване в рамките на страната е невярна. Някои от щатите работят върху критериите си за издаване на шофьорски книжки, но паспорт категорично не е нужен за пътуване. 

За престъпното сключване на фалшиви бракове въобще не ми се и мисли като знам какви са стъпките от брак до гражданство. Доказателства за съжителство, общи финансови дела и какво ли не с непознат човек? Безумен риск според мен.

# 776
  • Мнения: 25 757
Той човека е проучил, ние тука акъл ще му даваме. Tired  Да се хвърля, щом е млад и не му пука...какво има да губи? Пари и черен печат, залога не е висок...действай си по плана... пък после да се похвалиш.

# 777
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Информацията за нуждата от паспорт при пътуване в рамките на страната е невярна. Някои от щатите работят върху критериите си за издаване на шофьорски книжки, но паспорт категорично не е нужен за пътуване. 
Дъщеря ми е със студентска виза и при всяко пътуване със самолет в страната и искат паспорт.

# 778
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Поредният баламурник дето се връзва на приказките, че кацне един път в САЩ и разбираш ли всичко ще е ок. Ама не го разубеждавайте, нека ходи и той сам ще се убеди. Пък знаете ли, може Тръмп да му опъне червеният килим  Joy Joy Joy

# 779
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
На мен пък ми е интересно как ще му се получат нещата (или пък няма да му се получат). Нека опита и да сподели, може да е полезен на някой от първо лице.

Общи условия

Активация на акаунт