Fragrancex.com - аромати и доставки- 12 тема

  • 50 996
  • 421
  •   1
Отговори
# 15
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
И пак зависи на какви митничари ще попаднеш. Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
   Добре, момичета, и аз искам да питам нещо,  Simple Smile - ако направя поръчка за 100 лв., например, и я изпратя директно до българския си адрес, ще трябва да заплатя 20 лв. ДДС + 3.50 лв. такса, нали така? А да не пренебрегваме и факта, че е възможно от сайта да са написали по-малка стойност на кашончето и в крайна сметка да заплатя далеч по-скромна сума.

   Интересува ме, ако същата тази поръчка от 100 лв. е изпратена до адрес в UK и не успее да отърве митническите такси, на колко ще възлизат те, предвид дадената сума на поръчката?

     bouquet

# 17
  • Козлодуй
  • Мнения: 691
Lunen_sun,за първата такава пратка и аз  получих известие от митница Пловдив.уведомяваха ме,че имам пратка,която трябва да отида  лично да освободя.Намерих  телефонния номер  на въпросната митница и им позвъних,обясних за какво  разтояние става въпрос ,и че в крайна сметка не получавам контейнер от въпросната стока а просто един флакон или една опаковка добавки.Разбрахме се и след този случай всичко си получавам в пощата с придружаващите го митнически документи.
Това е. Simple Smile

Питах митничарката онзи ден има ли такъв вариант,но тя беше категорична,че не може да стане.

Black Cat 13,някъде бях срещала линк за изчисляване на евентуалните такси през DHL,но сега не намирам.Ако се върнеш назад по случая на Белла,май ще се окаже,че ще ти излезе по-скъпо.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 936
Lunen_sun, имах преди време поръчка до Монтана, която беше задържана на митницата във Видин (или Враца, не си спомням).
В Монтана беше дошло известие, че поръчката трябва да бъде освободена във Видин/Враца.
И аз тогава се обадих и помолих да ми изчислят ДДС-то и да пратят кашончето в Монтана. Съгласиха се, аз изпратих на мейла им потвърждението за плащането ми, те изчислиха таксите и кашончето беше получено в пощата в Монтана, където платихме и таксите. Така че пробвай.

# 19
  • Козлодуй
  • Мнения: 691
Скоро не смятам да поръчвам пак от Ягодка,но ако се случи,ще се пробвам непременно Grinning

Ето,намерих,цитирам от предната тема:
Ами те Габко са го написали :
 21. Калкулатор за митнически такси. Пратки извън европейски съюз, други държави като Китай или САЩ?
 21а. Над каква стойност на пратката ми, тя ще бъде задържана за плащане на такси?
- Пратки със стойност над 27 паунда (включва и доставката) биват задържани на митница.
 21б. Как се калкулира митническата такса, която ще заплатя при получаване
на пратка от държава извън ЕС?
- Има голям брой категории пратки, като таксата се определя от това в
 коя категория попада пратката Ви.
- Можете да проверите таксите за конкретна пратка от ТУК:
http://www.dutycalculator.com/new-import-duty-and-tax-calculation/

За парфюм 70 долара изчислих 9 лири, че ще ми е данъка. А тук само декларацията е 18 лв, пътят ми до митницата- 10 лв, ДДС-20 лв, такса - 6 лв ли беше, забравих. Абе не ми излизат сметките никак до тук да пращам. Stop.


# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Доста отдавна и аз получих в пощата на моя град, където няма митница и си платих там ДДС-то. Но щом идват с DHL надали в пощата ще получите.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
   Много благодаря за информацията!   bouquet

   EDIT: Само да вметна, че по направените от мен изчисления, стойността на таксите е горе-долу същата - само чакането ще е повече, ако се поръча до английски адрес.  Peace

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 15:14 от Black Cat 13

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
   Имам и един финален въпрос, преди да се наканя да пусна поръчка,  Crazy - нали можеше по всяко време безпроблемно да сменяш shipping адреса си, list-нат в акаунта? Т.е. мога да пусна една поръчка до UK, а после, ако искам следващата да е до BG, просто сменям адреса на доставка с български и всичко е 6?  Hug

# 23
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
  Имам и един финален въпрос, преди да се наканя да пусна поръчка,  Crazy - нали можеше по всяко време безпроблемно да сменяш shipping адреса си, list-нат в акаунта? Т.е. мога да пусна една поръчка до UK, а после, ако искам следващата да е до BG, просто сменям адреса на доставка с български и всичко е 6?  Hug

Това може. Поне за тази промяна не плащаме ДДС! Joy

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 15 512
  Имам и един финален въпрос, преди да се наканя да пусна поръчка,  Crazy - нали можеше по всяко време безпроблемно да сменяш shipping адреса си, list-нат в акаунта? Т.е. мога да пусна една поръчка до UK, а после, ако искам следващата да е до BG, просто сменям адреса на доставка с български и всичко е 6?  Hug

Това може. Поне за тази промяна не плащаме ДДС! Joy

    hahaha  Mr. Green  Hug

# 25
  • Козлодуй
  • Мнения: 691
Не помня дали споменах,че последната пратка вместо с DHL, са ми пратили с USPS.Гледам тракинга и от 12.02 си седи някъде в Лондон,а в сайта на Габко не излиза.Писах им вчера да питам какво става и ти да видиш:

Здравейте,
Пратката е задържана на митница UK и до адреса ни е изпратено писмо
с дължима сума и начин на плащане
.

Та сега чакам да видя как точно ще стане работата,нямам идея ако платя онлайн дължимите 11,45 паунда,ще им занесат ли пратката в склада,или да чакам Royal Mail да я върнат обратно и фр.екс да си ми върнат парите... ooooh!

# 26
  • Мнения: 874
Не помня дали споменах,че последната пратка вместо с DHL, са ми пратили с USPS.Гледам тракинга и от 12.02 си седи някъде в Лондон,а в сайта на Габко не излиза.Писах им вчера да питам какво става и ти да видиш:

Здравейте,
Пратката е задържана на митница UK и до адреса ни е изпратено писмо
с дължима сума и начин на плащане
.

Та сега чакам да видя как точно ще стане работата,нямам идея ако платя онлайн дължимите 11,45 паунда,ще им занесат ли пратката в склада,или да чакам Royal Mail да я върнат обратно и фр.екс да си ми върнат парите... ooooh!

 УжасТ,дано не искат сега и лично да я освободиш  ooooh!

# 27
  • Козлодуй
  • Мнения: 691
Надявам се да може да стане онлайн,но ще ви информирам за развитието Hug

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Надявам се да може да стане онлайн,но ще ви информирам за развитието Hug
Оф, както са казали хората винаги има първи път. Sad Лоша новина. А на каква стойност беше поръчката ти?

# 29
  • Козлодуй
  • Мнения: 691
113лв.,но не знам доколко това е от значение newsm78 Всъщност не е ясно какво са писали на кашона.

Общи условия

Активация на акаунт