За мамите от ИБ, любовта голяма се казва БГ Мама!

  • 32 832
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • NE
  • Мнения: 11 001
ДупИ да ми е яко, че Вили има колики и той от вчера. Откъде намери сили да стои буден от 15:00 до 22:00ч. Давам вече Еспумизан и май има лек ефект.

# 706
  • Мнения: 1 490
Ау Мецо , това по повод сърденето ти,че не приспиваш Ема.От утре съм им казала ,че ще се приспиват по мъжки,пък ако ще да заспят сутринта  Twisted Evil и тъй като подозирам ,че ММ няма да се справи , направо пращай твоя към Горна , като тръшне Ема ,да затисне и Радо  Mr. Green Щом може да се справи с твойта дивачка,значи нищо няма да му се опре  hahaha Пък аз обещавам ,че ще извадя Горнооряховския суджук и дядовата ракийца и ще почерпя подобаващо  Mr. Green

# 707
  • София
  • Мнения: 8 131
Мец, говоря за случаите, когато бебето е с АБКМ или друг проблем примерно. Аз например по друг повод не бих сменила млякото. А тогава не бих се осмелила да действам сама.

# 708
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Добро утро  Hug
Браво на малката Кокоска - сладкото бузи Дени, да става все по-уверена  Hug
Относно приспиването - кърмя я, оставам и шишето с малко кисело мляко и тя си заспива сама, това е добре, но ранното будене в 5,30-6ч. не ми харесва, ако може да става малко по-късно ще съм много доволна  Mr. Green
Хубав петък ви пожелавам  Hug

# 709
  • Мнения: 39 717
Въййй Стелчо, ако Меца не се навие, аз идвам. Само приготви обещаното  Mr. Green

# 710
  • Северозапада
  • Мнения: 5 494
Веси, не съм съгласна. При положение, че бебето има кризи след всяко хранене, значи нещо не е наред. Най-лесно е да се смени млякото. Вярно, че метода проба-грешка може да има и негативни последици и да попаднеш на по-кофти мляко, но не можеш да знаеш предварително. Не си е работа обаче и да оставиш бебето да се мъчи. Също не смятам и че ЛЛ може да каже кое е точното мляко за твоето бебе.
Приспиването при нас е голяма мъка напоследък. Вечер я давам и на баща и да я приспи. Достатъчно я мъкна на ръце през деня. Тя се сърди отначало, но после се гушва и заспива. Искам да се научи сама да се приспива, но не знам как да стане. Не виждам да е скоро този момент.

# 711
  • Мнения: 2 802
За млякото какво да кажа ... сменяла съм го няколко пъти, без изобщо да уведомявам педи  Crazy От чутото на други майки и четенето взимах решение ... та от НАН, минахме през ХИП, Хумана и сега сме на Нестле  Mr. Green Общо взето съдя по детето си.

# 712
  • Мнения: 1 490
Сигме -пали колата душко,тъкмо като се натаралянкаме , няма да го чуем като се буди нощем и трезвените ще се оправят по единично...знаете ли ,в такива ммоменти ставам по-благосколонна към идеята за винена попара  newsm47 , обаче пък днес пак са ми метнали поспаливото дете -ей го на 9 часа ,а бебефона мълчи  Crazy ...доволна съм  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 7 118
добро утро Mr. Green

Божке, станах и аз почти като белите хора след почтииии 6 ч разпокъсан сън, но все пак са си почтиии 6 чАса Mr. Green Mr. Green Да кажем, че днес една идея по-леко ми се вие свят Joy Снощи си ревахме до 1.15 и в 1.16 просто се трупяса и заспа...нощна птица ще е, като майка си.  Crazy

Стелчо, моето дете е много кротко, душо, много ми е веселичка и усмихната, само да я отпусне коремчето леко и се хили като тиквичка Blush Няма да е от името това Joy

Не знам след колко време да очаквам (ако изобщо има) някаква промяна от смяната на АМ Thinking, но ми се струва, че е малко по-спокойна Rolling Eyes Praynig

Я кажете кога трявбва да стана Милка в действие след започването на сминдуха newsm78 От вчера го пия и имам чувството, че кърмата намаля, вместо да се увеличава Rolling Eyes

Весенце, според мен този резултат се дължи на прекалено ранната цито след раждане. Цито се пуска минимум 6 месеца след раждане, а моя док ме вика чак есента. Не се тревожи Hug

# 714
  • Северозапада
  • Мнения: 5 494
Зузе, да не те разочаровам, ама аз Милка така и не станах. Пиех първо бирена мая и чай. После включих и сминдуха, после овесени ядки за закуска, жито за през деня, рицинус и нъцки. Да не говорим, че нощем цедях поне 2 пъти. Поувеличи се може би количеството, но бях далече от Милка и си дохранвах със 100-150 мл. дневно.

# 715
  • Мнения: 7 118
Мраве, аз съм се примирила, просто реших да пробвам и това за собствено удовлетворение, че съм направила всичко възможно. Ако дохранвам със 150 мл, ще си ударя Д-то в тавана Laughing Аз успявам 2-3 пъти да нахраня с кърма, останалото е АМ Twisted Evil

# 716
  • Северозапада
  • Мнения: 5 494
Сещам се, че съм чела, че почивката действа добре на лактацията, а ти доста будуваш. При мен добре влияеше разходката. След разходка винаги имах достатъчно мляко.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 307
Зузе, сминдуха действа веднага, при мен от сутринта до вечерта иамше ефект. Но ако няма стимулация, т.е. често сукане Милка няма да станеш, каквото и да пиеш  Hug

# 718
  • Мнения: 7 118
Вавче, аз цедя на около 3 чАса, Радина отдавна не суче..тя от самото начало не сучеше ефективно, а мляскаше и заспиваше Crazy.

# 719
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Деси, Честити ходещи крачета на Дени, да става все по-стабилна и уверена  Hug
 
Стелиhahaha hahaha hahaha

Съгласна съм с Мравето, че АМ се сменя докато се уцели най-точното, а също и за това, че много малко лекари са в час с "кое АМ, какво, как" и в повечето случаи са като коне с капаци, едно си баба знае, едно си бае - НАН и Фризолак и това е.  Crazy
Колко пъти съм търсила Хумана 3 по аптеките и ме гледат като тъби, въобще не знаят че има такова мляко, а в Карфур винаги го има на най-ниска цена в цял град.

Зузе, всеки си е минал през своята лактационна криза, обикновенно между 1-3 месец.Аз също в това число, тогава съм изпробвала всичките глупости за ядене и пиене, и то без никакъв резултат.Никой не може да ме убеди, че това дето ти влиза в корема ще ти повлияе на нивата на пролактина, че да произведе повече кърма.Единственото нещо, което може да увеличи кърмата е стимулацията.Взимаш си хубава помпа и помпиш яко през час, час и половина - времетраене на едно изцеждане - около 40 мин. Повечето цедят само 5-10 мин. и викат "еми успях да изцедя само 20 мл.".Еми за това време токова.За 40 мин. милилитрите ще са 100  Simple Smile. Изцедената кърма си я събираш в хладилника и с нея дохранваш.Резултат от всичко това ще чакаш най-рано след 3 дни.
И ако приемеш още един съвет за коликите - Ако коликите започват след вечерното хранене след баня, може ако си успяла да събереш кърма за едно хранене, да даваш кърма вместо АМ.При кърмата коликите са много по-слаби и минават по-бързо.Кърмата се усвоява от организма за 90 мин., а АМ за 3 часа.Също така, Ради ще се буди за цокане през нощта, когато кърмата е най-много, а това е допълнителна стимулация за увеличаване.
ПП.Да се допълня - ако цицата е пълна да имамкакво да и пуска, Ради няма да мляска само, ами тогава ще суче ефективно и постепенно ще се мотивира.Нищо не е загубено, имате шанс да си минете изцяло на гърда.Слагай я по-често на гърда, дори да не е време за хранене.Ей-така да си се лигави там, пък ако не си сигурна че се е наяла, тогава си давай АМ.

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 10:22 от pettesa

Общи условия

Активация на акаунт