За мамите от ИБ, любовта голяма се казва БГ Мама!

  • 32 827
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 307
..Никой не може да ме убеди, че това дето ти влиза в корема ще ти повлияе на нивата на пролактина, че да произведе повече кърма.Единственото нещо, което може да увеличи кърмата е стимулацията.....

Е, с това не съм съгласна. Сминдуха, както и магарешкия бодил на капсули се препоръчват от всички ЛЛЛ консултанти за увеличаване на кърмата. Аз прочетох за него в пост на Бу. Лично видях и ефекта за няма и 24 часа, при условие че Калина вече през деня суче само 2 пъти за приспиване.
Естествено, че стимулацията е най-важна, но не е единственото нещо  Peace
Иначе с всичко останало съм съгласна  Mr. Green

# 721
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Еми Вавче, не съм запозната със сминдуха и маг.бодил, че отдавна съм Милка и не ми е трябвало да се запознавам  Laughing Освен да действат на хормонално ниво, тогава може и да действат  Peace Аз имах в предвид житото, чайовете, бадемите и тея ми ти глупости Wink 

# 722
  • София
  • Мнения: 8 131
Веси, не съм съгласна. При положение, че бебето има кризи след всяко хранене, значи нещо не е наред. Най-лесно е да се смени млякото. Вярно, че метода проба-грешка може да има и негативни последици и да попаднеш на по-кофти мляко, но не можеш да знаеш предварително. Не си е работа обаче и да оставиш бебето да се мъчи. Също не смятам и че ЛЛ може да каже кое е точното мляко за твоето бебе.

Стели, точно това имам предвид. Не можем/не е редно да пробваме всички млека на пазара. Иначе, да, ок. И това е нещо, което би могло да се напправи. И поне да си мислим, че облекчаваме бебо по някакъв начин.
Зузе, и аз не знам. 5 месеца си минаха почти. Някои лекари и по-рано правят...

# 723
  • София
  • Мнения: 10 704
Цитона е добре да се прави 6 месеца след раждане и при дошъл вече цикъл.

# 724
  • София
  • Мнения: 8 131
Магнитче, имам цикъл от самото начало.

# 725
  • Мнения: 2 358
Мен много ме е срам да си кажа, но аз не си направих цитонамазка. Цикълът ми дойде декември месец (10 м след раждането) и от тогава се каня и все питам ММ кога ще може да закъснее за работа за да поеме Влади, но така и не остана време. Знам че е ужасно безотговорно от моя страна, но така се получи. Най-лошото е че от доста време не съм правила, правих примерно около година преди да забременея, когат забременях отказах да ми правят и то стана ужасно много време. Сега по-вероятно ако искат да вземат материал няма да откажа  Rolling Eyes

# 726
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Стелчо веднага го изстрелвам, обаче ако не си съгласна, преди Ради да заспи,  2 часа да ръмжат, да правят разни акробатични техники и да чуваш детски кикот, да знайш, че няма да дойде .. ММ има невероятна техника с децата - досега не се е намерило дете, което да не го хареса и да не му търси вниманието .. по едно време даже децата от блока само като ме видят и питат къде е той, че да си играят заедно Crazy имам чувството, че ММ в едно кътче в главата си има копче и като се доближи до дете, натиска това копче и се връща на възрастта, на която е детето, само че съзнанието на възрастен остава .. просто толкова примери имам, че сигурно цялата хартия на света няма да ми стигне ..

п.с. Стели само замени ракията с бира, че ММ не пие твърд алкохол Mr. Green Mr. Green

Ренди от що па та е срам, бе душко?! аз кат ходих, че кво .. казаха ми пак да ида, че сега не било ясно дали резултата бил коректен ..

# 727
  • Мнения: 2 843
Ох, и аз още не съм правила цито, профилактичен, ужас  Crazy
Ето я едва проходилата буба, като започне сама да марширува ще считам за проходила, сега само срещу мен се пуска  Mr. Green
Скрит текст:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201857492014087&set=vb.1086638275&type=2&theater
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201857481933835&set=vb.1086638275&type=2&theater
П.П. Фейтун, аз тренирах вече два пъти с пита, много добре ми се получи  Mr. Green
Скрит текст:
п.п.п. Ох, Вави, много гаден тоя джинджифилов чай  Crazy Разбирам що се губи апетит  Joy

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 11:14 от desitkad

# 728
  • Мнения: 1 096
Браво на сладкото кокосче за зъбките и за прохождането Simple Smile

Зузе,най-добре наистина да я слагаш през 2 часа на гърда(аз имам чувството,че целодневно я кърмя,понеже стои на гърдите ми по 40-50 мин,1 час почивка и айде пак),пий 3*3 сминдух,яж жито и овесени ядки.Аз си взех и шуслерови соли 3 и 8.Засега успявам без дохранване-за 24 часа изяждаме от гърда 550-570 гр,което в мл е около 600.От другатра седмица обаче тр да увеличаваме количеството на 90 мл на ядене и не знам как ще се справяме,но ако видим зор ще додавам,няма начин.

Я кажете чайчето против колики как го давате - преди или след ядене и по колко.Капките против колики преди всяко ядене ли давате,че на мен инфакола ми замина за 3 дни Whistling

Нашата педка ни каза ако се наложи да вземем Аптамил,някакви отзиви Thinking

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 11:26 от magyg

# 729
  • Мнения: 1 490
Меци , не ме разбра,ракията е за теб и мен , а МТ и ММ ще са трезвеници и ще люлеят Радослав по нощите  Joy

# 730
  • Мнения: 7 118
Петеска, Радина заспиваше и дъвчеше гърдата, въпреки че в нея имаше кърма. 23 дни се мъчихме така и ревяхме от глад и накрая започнах да цедя и да давам и да дохранвам. Помпата ми е медела суинг (електрическа). Цедя по около час и в наааай-добрия случай изцеждам по 60-70 г. Просто когато не става - не става, ако ще и Господ да слезе  Rolling Eyes Пробвах с Рицинус, топлене, чай за лактация, жито, мито и всЕкви дивотии..еми не стана пък. Слагах Радина през половин час на гърда, не спях по цели дни и нощи...не виждам какво друго мога да направя.   Rolling Eyes

# 731
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Стели давай адреса Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 732
  • София
  • Мнения: 10 704
magyg, Жорко пиеше само Аптамил и то до сравнително скоро.
Зузе, с ел.помпа е по-тегаво,особено когато кърмата е по-малко,поне при мен беше така,когато родих дребния, с ръчната на авент цедях повече отколкото с електрическата на авент.

# 733
  • NE
  • Мнения: 11 001
КокосчеБраво на малкото Кокосче. Сега все повече стъпки и повече зъбчета.
Зузи Важното е че има ефект от новата храна. Все пак важното е Радинка да е добре. Hug
А кърмата не можеш да я контролираш. Аз само от едно притеснение не успях да изцедя повече от 20 мл при положение, че вадя обикновенно повече от 60 мл само от гърда.
Маги Една от неонатоложките в болницата каза, че Аптамила не го препоръчвала зареди това че бил висококалоричен. С какво АМ храниха Дари в родилното? Ние бяхме на НАН и ако недай се боже почна да давам АМ ще продължа с него.

Днес не ме огря среща с хирурга. Чак в сряда, поне ме увериха с хапчетата няма да правя кризи. Срещнах се и с моя АГ и той ме посъветва да действам дори и с лапароскопска операция. Ей всичко си има цена, но да ми е живо и здраво детенцето, другото ще преживея.

# 734
  • София
  • Мнения: 10 704
НАН не е ли на Нестле...

а аптамил....според мен са митове , че е калоричен, младежа ми е доста фин, сестра му е свинкя/само на кърма/ в сравнение с него на тази възраст,тогава той беше на кърма и аптамил...
по принцип за мерцедеси при адаптираните дават милумил, лактана и аптамил.

Общи условия

Активация на акаунт