до мамите в Англия

  • 45 646
  • 301
  •   1
Отговори
# 120
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Галенце, я признай за маята LaughingПо принцип за количество се гледа дозата на брашното и тогава се преценява маята.Но си зависи от рецептата.Прясната мая е на хладилните витрини при маслото.Точно до бутер тестото и наредена в черна тарелка опакована в плик.Пише на нея прясна мая, продават я в огромни дози по около 150гр.Ако искаш като я купиш ще обяснявам на лични как се разтваря, че тук ще им надуем главите на другите с нашите козунаци Heart Eyes

# 121
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
САКЪН не  казвам ни6то за маята.........(освен 4е турих съ6тия грамаж като сухата) smile3514

ще потърся прясна и тогава 6те викам на помощ !!!  bouquet


# 122
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Dobro utro  Mr. Green
Леле Билянке, ти какво ли вече не си открила в магазините Wink Аз прясна мая въобще и не знаех, че има тук!
Ние от снощи не сме пълнили пампата. Сега правя планове за диетичното меню днес.
Времето при нас е лошо, а мъж ми пак взе колата Sad Миналата седмица на тренировка по футбол паднал и сега го боляли ребрата, не можел да ходи. Затова тази седмица, баш когато и баткото е в къщи сме без кола  Rolling Eyes а работата му е на 20 мин пеша от къщи!

# 123
  • Мнения: 884
Пфу,днес времето е отвратително ,а смятах да излизаме в парка  Sad
За мамите който ще правят козунаци Бравос!! А за по-непохватните или мързеливички като мен-въпрос. От кои купешки сте доволни? Аз съм вземала от италианските ,които са в картонени кутии като купа(и в Бг май ги има) и хич не ни харесаха.
За срещата: предлагам както Алиса каза на Ковънт гардън(площадчето наистина е страхотно там),кафе НЕРО в Събота 22 Април 12.30 ще ходим тази събота с мама там на балет и ще разуча къде е това кафе НЕРО или нещо подобно на него.
чакам да пише всеки ,който има желание да дойде и да се видим(може да си разменим моб.тел. на лични)
Който ще е извън града може винаги да се срещнем още веднъж!
Лек ден на всички и успех с козунаците !  bouquet

# 124
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
macoball, на мен италианските ми харесват  Thinking Също ми допадат козунаците в Sainsbury и ASDA, направили са ги като плитки, само козуначено тесто, без никакви ядки или стафиди. В Tesco също имат, но не ми харесват.
Аз задължително купувам един, защото моите не стават  Embarassed

# 125
  • Мнения: 884
То от маята и от въздуха бе Мери ! Сигурна съм ,че в Бг ти стават супер козунаците  Hug!
Преди 10тина години аз какви козунаци въртях ,ставаха едни такива на конци,на конци ,но явно съм имала енергия да меся здраво  Joy отдавнаа мина това време на мераци за готвене  Grinning

# 126
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
МОМИ4ЕТА аз ви оставям за няколко дена.....и затова само искам да ви пожелая " весело и приятно изкарване на Великден(макар и  чуждия),ние с муцето отиваме на гости в шотландия...и в понеделник като си доидем живот и здраве 6те разправям...джеба има ли чудовище на Лох нес или нема....... newsm78........аиде да си по4инете добре за тези които по принцип работят а за другите каде си гледкат дечицата да се нарадват на межете си ако по4иват тия дни....
поздрави на вси4ки....  bouquet  bouquet  bouquet
и умната с козунаците еи ooooh! ooooh!

# 127
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Galence, блазя ти! Отърва се ти от домакинската работа по празниците Wink
Аз намерих боите за яйца в Морисонс Mr. Green Купих hot cross buns и малки шоколадови яйца, които ще крия в събота вечер  Crazy Само дано на сутринта си спомня къде съм ги скрила  Laughing
Днес времето тук беше прекрасно! Даже и вятър нямаше. Ходихме в центъра на Бристол. Мъжете отидоха да гледат филм в стерео киното, а ние с госпожицата гонихме гълъбите на един площад и се мотахме в парка. Направих снимки с изгледи от Бристол, обаче нещо съм пипала в телефона и снимките излязоха с някакъв странен ефект  newsm78 Махнах го вече, но късно Sad Много ме е яд. Ето тук може да видите част от снимките. Албума го нарекох пишман фотограф  Crazy

# 128
  • Мнения: 884
А в нашия Morissons боя няма  Outta Joint и ще останем без яйца този Великден! Даже не са и получавали?!Тука само шоколадови яйца ли имат на Великден  #Crazy А и майка ми е тук и е възмутена ,че няма да боядисва яйца-за първи път.
Мери, снимките са много хубави даже и с нежелания ''ефект''  Grinning. А госпожицата явно си е прекарала супер като гледам как сладко подремва на чист въздух.

# 129
  • UK
  • Мнения: 1 334
Къде се загубихте? Галенце, Неси да не те схруска  Grinning
Ще се срещаме ли тази седмица?

Мери, аз бях в Бристол в събота, но непредвидено, а бих ти се обадила за по кафе. Голямо строителство кипи при вас. Ние се забихме на кораба на Брунел, добре е направено, но общо взето като си се качвал веднъж на такъв следващите ти се виждат по-малко интересни.
Аз май се отказах от козунакомесенето.

# 130
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Добро утро Simple Smile Пооправих къщата малко, след Великденската ваканция и сега седнах с кафето за почивка  Flutter Нали съм сама с малката, голям рай е  Whistling
maimunka, и аз в събота се мотах по центъра, само със сина. Да ти кажа малко забележителности съм видяла в Бристол  Embarassed Повече Лондон съм разглеждала. В Бристол обичам да се мотая по улиците, което много рядко ми се отдава  Confused Иначе за строителството, наистина е  Crazy Бутнаха много неща в центъра за да правят още един шопинг център и паркинги. Автобусната спирка, в центъра от доста време я правят, заедно с прилежащия паркинг към нея. Вече се виждат резултатите, но още много работа има. Да беше дошла да гледаш с нас филм в стерео киното. Може би щеше повече да ти хареса Wink Синът искаше и на лодка да се качим, 40 мин е тура, обаче аз му отказах. Той беше много разочарован  Rolling Eyes

# 131
  • UK
  • Мнения: 1 334
ааа аз не казвам, че не ми е харесало, харесаха ми фонтанчетата в центъра и едни сгради боядисани в различни ярки цветове. Видях и много хора с колелета, явно около тоя кораб има хубав парк или нещо на реката, ама ние като ходим неподготвени и не знаем. Мери, Бристол горе-долу колкото Бирмингам ли е? мен ми се видя доста голям град.

# 132
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
А не доста по-малък е  Thinking Нали преди живеехме до Бирмингам и там сме шетали много, но аз не смеех с колата да ходя в центъра, а тук се пускам Wink Трябва да погледнем в нета какво му е населението, но е "малко градче", както четох в един американски сайт  Laughing

# 133
# 134
  • Мнения: 884
Ами аз предложих да се срещнем в събота 22април,но никой нищо не писа.
Казвайте който иска да се виждаме ,удобно ли ви е събота или през седмицата е по-добре? Аз съм свободна по всяко време  Mr. Green.  maimunka ще ти пиша на лични .
Алиса не се е обадила още дали ще идва или е заета  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт