КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС С РИСУВАНЕ

  • 144 630
  • 1 483
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Не, и едва ли ще я разгадая. Оцениха я спрямо първото й желание. Не знам колко би била, ако бяхме писали друго.

# 1 471
  • София
  • Мнения: 14 661
Не, и едва ли ще я разгадая. Оцениха я спрямо първото й желание. Не знам колко би била, ако бяхме писали друго.
Мерси, ще се види в петък.  Laughing

# 1 472
  • софия
  • Мнения: 4 985
Без да васявам паника, информативно споделям, че тази година кандидатстващите в НУИИ ( художествената на попа) са доста повече. Ако през 2014 са били 120, от които реално 90 са се борили за 52 места, то тази година бройката е стигнала 180 и теоърва има още време за записване...
Предполагам, че и в другите училища ще е така :/
Въпреки това, не се шашкайте, нека децата запазят спокойствие и ги посъветвайте просто да си рисуват, ако могат да прескочат елемента със сравняването си с другите ще е най-добре!
Пожелавам на всички УСПЕХ!

# 1 473
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Амели, на нас основното желание ни е Приложното, НУИИ ни е резервен вариант.
Предполагам, че децата, кандидатстващи с рисуване се целят в някое от тези две училища + фотографското и е нормално да се явят на изпитите за всяко.
Дано всеки си намери "мястото"  Hug

# 1 474
  • софия
  • Мнения: 4 985
Да, Vesi, въртележката е ясна, то затова накрая нервите са опънати на макс Simple Smile
Така като гледам, всяко дете заложило на подготовка си намира мястото!
  Тази година на мои приятели детенцето ще кандидатства и покрай тях и аз го изживявам. Детето си е харесало компютърна анимация във фотографското. Нищо не зная за тази специалност. Понеже съм чувала, че не се учи много рисуване после в училището, ми се струва, че специалноста звучи повече  "уау" отколкото да е наистина качествена...
незнам, много ми се иска някой да ме опровергае!
Аз си споделих моето  мнение с тях, че ще е по-добре детето да се насочи към приложната или изящната ( според мен има данни за успех) ама  в крайна сметка решават те! Аз съм и пристрастна де, моята голяма дъщеря учи в изящната..
Тази година за първи път приемът в изящната ще е само с натюрморт. За едни добре, за други кофти...ще следя с интерес ( много е лесно да гледам отстрани, но си спомням какво чудо изживях и аз преди години)
Пожелавам успех от сърце на всички!

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 22:12 от Амели

# 1 475
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
И аз за Фотографското нямам добри впечатления, които се потвърдиха от записването и явяването на изпита, че после и мотаенето с резултатите и това, че такова у-ще изнася оценките само на вратата си, не на сайта (сега не знам, може да са напреднали). Пълна смешка са, пък какво учат после, не знам.
С това, което се учи в Приложното, спокойно после може да си стане аниматор. Скъсват ги от рисуване, отделно от това са и на компютрите.

# 1 476
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Фотографското изобщо не ни е в списъка, заради няколко фактора: неудобно за нас местоположение, по-късни изпити и не на последно място - впечатленията на кандидатстващите минали години, споделени тук в темата.
От личен опит -  лоша организация по прием води до лоша организация по принцип.

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 10:35 от vesi1

# 1 477
  • Мнения: 87
Здравейте,
Има ли къде да погледна предишни години с какви оценки от изпита са приети децата в 8 клас за различните специалности в НГПИ?

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 14:16 от ЯТМ

# 1 478
  • софия
  • Мнения: 4 985
И аз за Фотографското нямам добри впечатления, които се потвърдиха от записването и явяването на изпита, че после и мотаенето с резултатите и това, че такова у-ще изнася оценките само на вратата си, не на сайта (сега не знам, може да са напреднали). Пълна смешка са, пък какво учат после, не знам.
С това, което се учи в Приложното, спокойно после може да си стане аниматор. Скъсват ги от рисуване, отделно от това са и на компютрите.

Гита, помниш ли оценките на детето си от различните места? С голямата ми дъщеря коментираме изпитните страсти, при тях в момента е пълно с кандидат зайци и учениците от горните класове логично са любопитни, та се врат където не им е работа (учителите накрая са им скръцнали и са затворили 2 етаж само за кандидат-гимназистите). Сред децата вирее мнението, че 4 в изящното е 6 във фотографското.... За това те питам, ти би трябвало да имаш преки наблюдения, може ли да споделиш опит?!

# 1 479
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Не помня със сигурност, но това беше първия изпит, на който въобще се яви и сама не беше доволна от себе си, моливите били кофти, не знам си какво. Над 5 беше, ама точно колко, не помня. Помня също, че и ми звъняха, че е приета, а това беше вече след като я бяхме записали в Приложното, където изпитът беше дни след техния.

# 1 480
  • Мнения: 35 960
Моля, някой да пусне нова тема.

# 1 481
  • софия
  • Мнения: 4 985
Благодаря, Гита! Стискам ви палци за годишните изпити сега Simple Smile

Ако трябва да се пусне нова тема, то честта трябва да е на Ина, благодарение на нея много хора получават ценна иинформация...

Днес май е изпита в приложното, никой не се е включил да сподели настроения, как сте майки, как се чустват децата ви?!

Стискам много палци за успех!

# 1 482
  • София
  • Мнения: 14 661
Как да сме - едва преглъщам от нерви, дано децата са по-спокойни от нас.  Mr. Green Директорката каза, че 250 човека са се записали за изпит.

На Ина й се пада честта, настолна ми беше темата цяла година, изкълвах я няколко пъти.  Mr. Green

# 1 483
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Ето ви Нова тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=982578.new#new

Ина не се е включвала доста отдавна

Общи условия

Активация на акаунт