За каква възраст е подходяща тази книга според вас?

  • 20 226
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 283
Девет приказки и две повече /  Карел Чапек - скоро го четохме, моят е на 8, харесаха му, но за мен е някаква минимална възраст това, даже оценявам, че му беше раничко и на него.

# 16
  • Мнения: 2 464
   Моренка,"Баба" е хубава книга,но много тежка.На малко момче загиват родителите,то отива да живее при възрастната си баба...Тя се разболя в един момент сериозно,книжката повдига въпроса за смърттта.Четох я на моя син,когато беше на около 7 годинки.За дъщеричката,мисля да я прескоча  Бих я запазила уви за момент,в който се налага да говорим за загубата на любими хора.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 7 167


Новите ми чуденки: Simple Smile

2. Необикновенните приключения на Карик и Валя / Ян Лари

6. Джуджетата и Мариша / Мария Конопницка






Тези двете ги е чел някъде към втори клас,като първата съм я чела и аз на малкия и му беше много интересна,значи става и за по-малки,направо си я почвайте  Peace
Джуджетата и Мариша му беше първата много много дебела книга,чак не вярвах тогава,че ще я прочете,но щом я прочете значи му е била интересна,обаче сега-три години по-късно го питах за нея и не можа да се сети подробности  Embarassed

# 18
  • Мнения: 14 506
Червените и сините приказки на игривия котарак аз лично съм я чела във втори клас, помня много добре, защото ми е любима, пазя си я досега и си я чета отвреме на време Embarassed

От педагог знам, че правилото е възрастта на героите в книгата да е същата като възрастта на детето.

Последна редакция: нд, 23 фев 2014, 19:38 от BEACHBUNNY

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Благодарна съм на всички ви!   bouquet
Отбелязвам си всички препоръки.

От педагог знам, че правилото е възрастта на героите в книгата да е същата като възрастта на детето.
Радвам се, че инстинктивно расъждавам по същия начин.  Много ти благодаря и за тази информация!  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 262
Запис.

# 21
  • Мнения: 2 464
Цитат
5. Автобиография /  Бранислав Нушич  
  Моренка,в 5 клас я изучават по литература.По-рано ми се струва,че не е подходящо да се предложи.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
много хубава тема, още има време за нас, но ще следя и записвам с интерес   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 715
Просто запис засега Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Ето ме пак мен, с питане. Simple Smile

1. Аничка, Дребосъчето и Сламения Хуберт / Витезслав Незвал
2. Приказки за страната Алабашия / Карл Сандбърг
3. Мили мой Мио / Астрид Линдгрен
4. Приказките на Осмиянко / Криста Бендова
5. Чипике - джуджето великан / Шандор Фодор
6. Невероятните приключения на Билянка-Разпилянка и Живко-Ленивко / Михаил Лъкатник

# 25
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Ето ме пак мен, с питане. Simple Smile

1. Аничка, Дребосъчето и Сламения Хуберт / Витезслав Незвал
2. Приказки за страната Алабашия / Карл Сандбърг
3. Мили мой Мио / Астрид Линдгрен
4. Приказките на Осмиянко / Криста Бендова
5. Чипике - джуджето великан / Шандор Фодор
6. Невероятните приключения на Билянка-Разпилянка и Живко-Ленивко / Михаил Лъкатник

Всичките големият си ги е чел сам-това означава,че е можел да чете и е било в периода 1-2-3 клас  Peace

4 и 6 съм чела на дребния миналата година-значи със сигурност стават за вас   Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 44 283
Приказки за страната Алабашия - на мен мама ми я беше чела от доста рано и ми беше страшно лябима, карах я да ми чете определени глави и дъълго след като можех и сама. Преди две години я купих с голяма радост за сина ми, пълнааа скука, май хареса само 1 или 2 глави... не знам дали е бил малък или просто не беше неговата книга, истината е, че сега и на мен не ми хареса така, както тогава.

Мили мой Мио / Астрид Линдгрен - пак около 6 годишен беше като му я четох, какво разбра, какво не разбра от нея не знам, но  страхотно я хареса, тя беше сред първите романи, които му четох и чакаше с нетърпение всяка следваща глава.

Чипике - джуджето великан / Шандор Фодор му я четох малко преди първи клас, хареса му, на мен на моменти, имаше някакви глупости в нея, но иначе ставаше като цяло, общо взето абсолятно за тази възраст си му беше.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 576
"Алфануи открива света" и  "Ласи" за каква възраст са според вас?
Благодаря!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
И аз очаквам отговорите с интерес. Simple Smile

И питам пак:  Grinning

1. Румцайс,   Вацлав Чтвъртек
2. Приключенията на Желъдчо в страната на щуротиите,  Витаутас Петкявичюс
3. Тисту – момчето със зелените пръстчета,  Морис Дрюон
4. Страната на хилядите желания,  Андре Мороа
5. Ани Манинен,   Мария-Лена Микола
6. Парцаланка и облачето,  София Прокофиева, 

# 29
  • у дома
  • Мнения: 7 167
[

1. Румцайс,   Вацлав Чтвъртек
2. Приключенията на Желъдчо в страната на щуротиите,  Витаутас Петкявичюс
3. Тисту – момчето със зелените пръстчета,  Морис Дрюон
4. Страната на хилядите желания,  Андре Мороа
5. Ани Манинен,   Мария-Лена Микола
6. Парцаланка и облачето,  София Прокофиева, 

Добре,че големият си е водил читателски дневници,защото чете доста и аз вече не помня кое кога,та погледнах в дневниците  Embarassed
1,2 и 5-след втори клас,но според мен стават и за по-рано,Румцайс съм го чела още преди година две на дребния,мерси за идеята за Желъдчо,-ще му я препоръчам...
3-след трети клас
4-след четвърти
5-не е четена.

Общи условия

Активация на акаунт