За каква възраст е подходяща тази книга според вас?

  • 20 225
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 464
  За каква възраст е "Ким",на Ръдиард Киплинг?

# 76
  • София
  • Мнения: 1 901
Отговори на стари постове:
101 далматинци-  за възраст от 5 до 105 Simple Smile Любима книжка от детството, която до момента, е препрочитана поне 3 пъти от малкия.
Оскар Уайлд- приказки чета, откакто младежът беше на 6, но си подбирам. Тежки са и предизвикват доста въпроси, но са ми любими Simple Smile

 "Приказка без край" , според вас удачна ли е за момче на 8-9?

# 77
  • Мнения: 2 464
  "Приказка без край" е от списъка за лятно четене ,след 5 клас.Изучава се в 6-ти.Рано ми се струва за 8-9г.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Благодаря за вниманието, molive!  Hug
Далматинците я дадох сега, за края на уч. година.

Да кажа и тук  - аз също се интересувам за "Приказка без край", както и отговора на питането на Ру ще ми е полезен.

И питам за:

1. Малкият моряк,   Хектор Мало
2. Малката Пиерета,   Хектор Мало
3. Мога да прескачам локви,    Алън Маршал
4. Билбо Бегинс или до там и обратно,  Дж.Р.Р.Толкин

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Малката Пиерета,   Хектор Мало - имаха я за прочит в 4ти клас. Младежът отказа да я прочете. Откъса, който са взели в у-ще бил тъжен и не искал да чете сега такива книги - това беше оправданието. Момичетата са я харесали. Ако се водим по това - става за 10 годишни.

Билбо Бегинс или до там и обратно,  Дж.Р.Р.Толкин - чете я на 9-10г., но според мен е по-добре да се почака малко с нея т.е. 11,12+.

# 80
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Благодаря за вниманието, molive!  Hug
Далматинците я дадох сега, за края на уч. година.

Да кажа и тук  - аз също се интересувам за "Приказка без край", както и отговора на питането на Ру ще ми е полезен.

И питам за:

1. Малкият моряк,   Хектор Мало
2. Малката Пиерета,   Хектор Мало
3. Мога да прескачам локви,    Алън Маршал
4. Билбо Бегинс или до там и обратно,  Дж.Р.Р.Толкин


Първите две-през учебната година на 4 клас....
Третата не знам дали я имаме и дали е четена.
Четвъртата-четвърти за пети клас-значи на 11-12 години,дребен е започва тази огдина-на 10 е,ама я остави и не я дочете-по натам ще се пробва пак.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 906
"Подвижният замък на Хоул" -Д. Уейн подходяща ли е за 8 годишни? Този път е отзад-напред ( първо филма гледа)

# 82
  • Sf
  • Мнения: 978
"Подвижният замък на Хоул" -Д. Уейн подходяща ли е за 8 годишни? Този път е отзад-напред ( първо филма гледа)

По-скоро е за по-големи, към тийн възрастта. Четох я на малката, която е на същата възраст, на средата се отказа - повествованието е доста оплетено и й беше трудно да го следи. Но пък аз си я дочетох с кеф. Simple Smile

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Благодаря, Солар, СветлеHug
Информацията за замъка на Хоул ми е полезна и на мен, благодаря!  bouquet

# 84
  • Варна
  • Мнения: 906
Благодаря, Morna, ще изчакаме тогава.

# 85
  • Мнения: 1 146
Здравейте, ако някой си спомня - препоръчайте нещо за 3 годишните? Много почнахме да препрочитаме старите, а искам да разнообразяваме.

# 86
  • София
  • Мнения: 318
Привет.
Питането ми е за каква възраст е "Мистър Фини и светът надолу с главата".
Малко е дребен шрифта за дъщеря ми (на 7) и не съм предлагала за четене, но се опасявам да не я израсте...

# 87
  • София
  • Мнения: 44 283
Моят я чете на 8 и му хареса много.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Здравейте, ако някой си спомня - препоръчайте нещо за 3 годишните? Много почнахме да препрочитаме старите, а искам да разнообразяваме.
Има тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=593765
zina_, аз съм я чела на моята някъде на около 6г.  и също много се хареса на двете ни. Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 318
Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт