Любители на котки - тема 82

  • 40 990
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
 Grinning Съвсем прясна нова темичка,ще ви следя и тук.  Peace

# 31
  • Мнения: 1 064
Кристи, шапка ти свалям.  Peace

# 32
  • Мнения: 100
Включвам се отново в темата, Бях писала в предната - котката ми на 13 години се оказа с карцином на млечните жлези, за съжаление злокачествен. Това в следствие на терапия с Ноновулин/хапчета против разгонване/. Бях много притеснена предния път като писах и питах за мнения тъй като ни предстоеше операция по кастриране и се колебаех дали да изрежем и топчетата. Е изрязахме ги миналата пролет. Тази есен се появи отново - пак операция, пак ги изрязахме. за три месеца - ново образувание. По пътя към клиниката милата ми тя почна да се задъхва - помислих си че е уплашена. Като влязохме и доктора като я видя - поклати глава и каза, че положението е много зле. Докато я сложим на масата вече не мърдаше. Не е била уплашена, ами се е борила за въздух милата. Доктора каза, че ги удря в белите дробове. Бихме и инжекция - да не се мъчи поне. Беше ми много гадно, защото сме си я отгледали от бебе и се чувствам ужасно виновна задето не сме я кастрирали когато е било време. Успокоява ме единствено факта, че все пак направихме каквото можахме. Милата ми тя, колко много я обичах, а умря пред очите ми без да мога да направя нещо. Чувствам се ужасно. Вече мина почти месец, но все така ми е тъжно и празно без нея.
Споделих си, олекна ми...малко

# 33
  • пак там
  • Мнения: 2 885
МарсинкаHug съчувствам ти и много добре те разбирам - същото преживяхме преди две години с моето коте... Същата диагноза, същата възраст...

# 34
  • Мнения: 1 064
Много ми стана мъчно.  Hug
Така ми се иска тези двата поста да ги заковем най-отпред в темата, да ги четат съфорумките, които периодично се появяват с вечния въпрос - да кастрирам ли, искам да роди един път, аз само малко ще давам хапчета и т.н.
Преди не е имало достатъчно информация, нито така отговорно отношение към животните, обясни ми го нашия вет, така че е било нормално да стават такива неща, но днес?!!!

# 35
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Бланка, знаеш ли, че съм си сложила нейна снимка на десктопа, за да ми напомня колко безотговорно е да решаваш проблемите краткосрочно, без да обмисляш последствията. Все ме беше страх да поема отговорност за тези последствия, а те се стовариха върху мен като парен чук. И още по-тежко ми е, че аз бях виновна за това. Все едно аз я убих. Със собственото си безхаберие.

Тринайсет години това коте беше най-близкото ми същество. В петте най-гадни и самотни години от живота ми тя ме посрещаше всяка вечер и правеше живота ми поносим. Сиамка, която никога не ми посегна, никога не се разсърди, че я оставям сама, която ближеше сълзите ми, която гледаше детето ми като котенце.





# 36
  • Faberlandia
  • Мнения: 2
Рися, постът ти ме разплака. И аз съм минала през това, бях още дете и майка ми даваше на котето ни от теи хапчета против разгонване. Дори не бяхме чували за кастрация, колкото и игнорантно да звучи. Моето коте тогава си отиде, изживяло само половин живот, и болката ме държеше дълги години и никога няма да изчезне напълно.
Добре, че сега имам моите две хубостници - обичливи, игриви и кастрирани.

# 37
  • Мнения: 356
Здравейте!
Искам следния проблем:на моята котка ужасно много и падат космите.Не е болна,това е на 100%.Не се получават разни голи петна или прочие-просто и пада всеки Божи ден,и то по много.Все едно тя си я  сменя всеки ден,нещо такова.Моля дайте идеи как да се справя с това.Т.е.който е имал същия проблем да напише как го е решил било с еди каква си храна,или шампоан и прочие...Пак повтарям не е болна за да ми напише някой-"води я на ветеринар".Искам просто мнение от някой който се е сблъскал с този проблем.

# 38
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 979
milenka333, причината за падането на козината може да не е външно заболяване, а вътрешно. Казвам ти го от съвсем пресен опит. Преди няколко дни, след продължителни и внезапно избухващи проблеми с обилното падане на козина, се установи че котаракът ми развива автоимунна алергия, която вече е увредила и бъбреците му и е и с бъбречна недостатъчност.

Ако вече сте проверили при ветеринар за някакви такива скрити заболявания и след направени изследвания е ясно, че котката ти е здрава, значи не и достигат котешки витамини и по-точно биотин. Намери си хубави таблетки за поддържане на козината ("Петнил") или можеш да даваш бирена мая на таблетки. Вчера моят ветеринар ме посъветва това, но понеже не съм сигурна че моят мац ще се съгласи да ги хапва доброволно, не се заслушах каква дневна доза трябва да приема. Peace

При всички случаи първо трябва да разбереш причината за този интензивен космопад.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 147
Здравейте!
Искам следния проблем:на моята котка ужасно много и падат космите.Не е болна,това е на 100%.Не се получават разни голи петна или прочие-просто и пада всеки Божи ден,и то по много.Все едно тя си я  сменя всеки ден,нещо такова.Моля дайте идеи как да се справя с това.Т.е.който е имал същия проблем да напише как го е решил било с еди каква си храна,или шампоан и прочие...Пак повтарям не е болна за да ми напише някой-"води я на ветеринар".Искам просто мнение от някой който се е сблъскал с този проблем.

Пролет е, макар и подранила. Сменят зимния кожух с по-тънък. Grinning И Мъро се скубе доста напоследък. Разрешението - Фурминатор. Wink Преди няколко години в темата бяха препоръчали някакви витамини за лъскава и гъста козина, но лично аз не можах да ги дам нито на Мацо, нито на Мъро. Уж бяха овкусени, но не ги харесаха. А дозата беше да се пият няколко хапчета на ден.  ooooh! Така си остаряха в опаковката без да са употребени. Няма как да ги оценя доколко са ефективни.  Grinning

Марсинка, Рися, съжалявам за случилото се. И все пак са доживели до прилична възраст и са били обгрижвани с много любов. Не се укорявайте.  Hug

# 40
  • Мнения: 1 064
Марсинка, Рися, съжалявам за случилото се. И все пак са доживели до прилична възраст и са били обгрижвани с много любов. Не се укорявайте.  Hug

Абсолютно  Hug Hug Hug Hug

# 41
  • Мнения: 100
Марсинка, Рися, съжалявам за случилото се. И все пак са доживели до прилична възраст и са били обгрижвани с много любов. Не се укорявайте.  Hug

Абсолютно  Hug Hug Hug Hug

не мога да не се укорявам, защото се чувствам пряко виновна за това, което и се случи. Трябва хората да са по-информирани и по-отговорни към домашните си любимци. Измъчвам се от факта, че е имало какво да се направи, а никой нищо не предприе. Едва когато стана прекалено късно тогава помислихме за кастрация. Трябва информационна кампания, за да се знае до какво води некастрирането. Миналата година заведох и котката на сестра ми на кастрация, ама и тя е оила от тези хапчета. Ще поживеем и ще видим дали ще я сполети същата събда - надявам се не.

# 42
  • Мнения: 356
profi_1,много ти благодаря за помощта!
Ветеринаря поне каза ли ти защо му се е  получил този симптом?Надявам се вече котето ти е добре.
Ще потърся биотин още днес.Благодаря  Hug

# 43
  • Мнения: 1 883
Да благодаря още веднъж за инфото за котешката тоалетна от DM. Хубава е, става на топчета. За сега ще останем на нея. Когато открият новият магазин в Младост ,ще взема и ароматизираната.

Децата и аз много се забавлявахме с котешките клипчета. Joy

Нашето коте Монк, вече няма проблеми с изхождането, пропи и водичка.Но продължава от време на време да се  пишка където свари. Мисля си ,че за това донякъде са виновни децата. Не го оставят на мира.Ето например снощи се изпишка в детската стая до вратата, а през нощта си е ходил до тоалетната. Сутринта детето си играеше с него и той се шмугна зад една саксия и се изпишка там.
Не знам как да се справя с този проблем. Говоря на децата много.
От вчера се пробвам да му давам суха храна на РК, но упорито я отказва.
Когато ни го дадоха беше на 2 месеца и тежеше 0,700 гр. Сега е на 3 мес. и една седмица и тежи 1,350 гр. Laughing

# 44
  • Мнения: 9 991

vela, радвам се че ти е харесала ДМ -ската тоалетна. Твоя котьо , мой "човек " Hug, щом не ще гранули .

Котетата са е на каквото го свикнеш да ядат май . Моите ако ги оставя само на гранули , ще огласят блока .  Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт