ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 47 тема

  • 45 539
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Фея, много тъжно. Прегръдки от нас.

Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 15:58 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 8 163
Хора, не се натъжавайте от станалото! Беро наистина се чувства добре в новата си "глутница". Въпреки, че той липсва на всички ни, душата ми е спокойна - знам, че направих най-доброто за всички страни. След като излъсках къщата (даже професионално почистиха подовете ни), мъжът ми не пие повече хапчета. Беро е абсолютно обожаван и обгрижван, а новото му семейство е на седмото небе. Казват, че никога не са си представяли, че може да има толкова послушно и добро куче - той сам си спазва същите правила, на които съм го учила. Дори прага на кухнята не прекрачва в новия си дом, а седи и гледа търпеливо. Не се качва и на втория етаж, та човекът се беше притеснил първоначално Laughing Явно Беро просто е пренесъл ограниченията от нашата в новата си къща. Предполагам, че се е ориентирал както по подобните миризми, така и по сходния вид на помещенията. Умно животно!

# 32
  • Мнения: 406
Хора, не се натъжавайте от станалото! Беро наистина се чувства добре в новата си "глутница". Въпреки, че той липсва на всички ни, душата ми е спокойна - знам, че направих най-доброто за всички страни. След като излъсках къщата (даже професионално почистиха подовете ни), мъжът ми не пие повече хапчета. Беро е абсолютно обожаван и обгрижван, а новото му семейство е на седмото небе. Казват, че никога не са си представяли, че може да има толкова послушно и добро куче - той сам си спазва същите правила, на които съм го учила. Дори прага на кухнята не прекрачва в новия си дом, а седи и гледа търпеливо. Не се качва и на втория етаж, та човекът се беше притеснил първоначално Laughing Явно Беро просто е пренесъл ограниченията от нашата в новата си къща. Предполагам, че се е ориентирал както по подобните миризми, така и по сходния вид на помещенията. Умно животно!
Радвам се, че си намерила такива хора за Берко  Hug

# 33
  • Мнения: 622
Оооооо, Фейче, сърцето ми се сви..Слава богу, че кучо се чувства добре и е при хора, които го обичат! Но дано ти не тъгуваш много, само при мисълта, че трябва да се разделя завинаги с моите мецани и направо ми се вгорчава вкуса в устата..

# 34
  • Мнения: 21 282
Фея  Hug

добре,че Беро се чувства добре и на място  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 9 850
Фея  Hug
Лисичке, при вас нещата как са? Някакви изгледи да се съберете с Бела?

# 36
  • Мнения: 8 163
Слава богу, че кучо се чувства добре и е при хора, които го обичат!

Аз иначе не бих го дала, Маша. Всички "кандидат-осиновители" бяха внимателно и обстойно проверени: разговори с ветеринари, с препоръчители и съседи, попълване на документи, проверка за обвинение в посегателство/жестокост/небрежност към дом. любимци, интервюиране на кандидатите...

Освен това получавам поне по 4-5 снимки на Беро седмично, плюс разкази за това какво прави и как е. Аз си признах: душата ми е спокойна.

# 37
  • Мнения: 1 251
Не знам историята на Беро и Фея,но се радвам за тях и за това,че там,където живеят е имало шанс кучо да намери добри стопани. Heart Eyes
Защото тук нямаше да е така,вчера гледах по новините,че щели да разширяват приюта в София. И едно изказване ме порази,как хората гледали като изоставят или изхвърлят куче от близките села и градове,да го правели софиянецццццц! #Crazy
А аз искам да попитам,щом моето диване изпитва страх и ужас от други кучета,не знам защо е така, да спра ли да го запознавам с такива и да оставя нещата сами да се случат ако той реши или трябва да настоявам да се престраши поне да се подуши с някое мъниче, за да свиква. Хората дори и да ги изръмжи,после ги подуши и миряса, но с кучетата полудява от страх и това си е..... Tired

# 38
  • Мнения: X
Нашия също беше страхлив и предпочиташе хора пред кучета. Сега някой път пак се плаши, но много рядко. Явно при нас беше въпрос на време. (сега е на 1год и половина)
Преди няколко месеца се дърпаше от другите кучета, свиваше се и не искаше, да общува. Аз го отдавах на това, че когато беше малък, го разхождах самичък и чак след време се усетих, да го събирам с други кученца на една градинка.
Поощрявах го, да си играе, показвах му, че няма нищо страшно и т.н. При по - малките от него се отпускаше, но при по - големи и по - агресивните от към игра се плашеше. Не го тормозих и като виждах, че се тревожи го прибирах вкъщи. И така лека по лека започна, да свиква. Доста време трябваше, но в момента не се бои и гони кучовци, лае, играе си.
Ако плашливостта не е причинена, поради някаква случка на уплаха от куче, като бебе, то просто си е въпрос на характер и темперамент. Събирай го с животинки, но нека да чувства и твоята подкрепа, а не както някои ме съветваха, да го оставям, да го боричкат и хапят, а той да скимти и да се свива.  Hug

# 39
  • Мнения: 268
Момичета и момчета, моля помагайте https://www.facebook.com/photo.php?fbid=602125303202937&set= … ype=1&theater. За съжаление не мога да задържа кучето повече и съм принудена да му търся нов дом. От днес го предлагам за осиновяване, разбира се очаквам стопаните му да се обадят, и ако това се случи ще им го върна с удоволствие.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 789
Фея, много се радвам за Беро - пак да случи на страхотни стопани си е невероятен късмет  Hug

˙·٠●Bed●●of●●Roses●٠·˙, моята също беше много дръпната в началото, свиваше ми се в краката и скимтеше като видеше куче. Отпусна се като по-голяма - 8-9 месеца, при това бягаше от дребосите, а искаше да си играе с огромните песове  Crazy Ще видим Лиска как ще се държи навън  Simple Smile

# 41
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Още осмислям една случка от вчера в парка и реших да я споделя.

Баща и 7г момче ритат топка на алея.
Героят в ситуацията е "огромно и страшно" йорки, запленено от топката.
Отскубва се от повода и търчи на проучи търкалящото се нещо, стопанката му след него.
Бащата побеснял грабва топката и започва да я кълне, че детето го било страх от кучета, че в друга държава вече да са застреляли и нея и кучето....
Докато тя седи безмълвна, а бащата се пеняви .... детето му гали кучето.

Защо тези хора сами насаждат страх в децата  Thinking

# 42
  • Мнения: 21 282
Рапуцел ,не мога да разбера и аз това с насаждането на страх ...

# 43
  • София
  • Мнения: 3 789
Йоркито си е голямо и страшно куче  Mr. Green Аз съм чувала същото и за моята, дето беше кило и двеста  ooooh!

Вчера в зоомагазина жената ми сподели друго безумно наблюдение. Много майки, влизайки за храна, карат децата или да остават навън пред магазина или да влизат със затиснат нос, защото миришело, защото можели да прихванат нещо от животните (които не се пипат) или от затворената в баките храна! И как съм била едва ли не вторият човек, който спокойно си е пуснал детето вътре да разглежда (за протокола - моят хубавец се залепи за един крокодил и не мръдна оттам 20 минути  ooooh!).

# 44
  • Мнения: 21 282
И аз влизам с моята спокойно ,даже тя й избира разни лакомства ...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт