За децата ни и кучетата

  • 12 355
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да де,ама си е имало козина.
Като го подстрижеш късо, си е равносилно да излезеш чисто гола на 10 градуса температура и да седиш 1ч. така. Ще настинеш, нали?!
И аз преценявам кога да я обличам и кога не. В случая, тази зима съм я обличала само два пъти и то с пуловерче, не с яке. Просто имаше яко сняг навън (в продължение на два дни, след това започна да се топи), през останалото време я извеждам без дрешка.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 036
Да, но тяхното излизане е за максимум час, а през останалото време живеят на около 26-28 градуса температура. И само се чуди къде да полегне, за да се разхлади. Отделно, че якетата им са много дебели, с кожени яки, непромокаеми. И не на последно място - постоянно се движат. Кокера сме го засичали с GPS, 26 км/ч, търчи като избит електрон.
Така или иначе си стои с козината де, сигурно мъжът ми ще чака да се стопи снега в края на април, за да го подстрижем.

# 32
  • Мнения: 62
ние имаме мини шнауцер, страхотен домашен любимец -хем не е голямо куче, хем не пуска косми ,страхотен домашен любимец !!имаме бебче на 7 месеца , а кученцето го имаме една година и нещо, обучихме го предварително и то си знае аз съм с количката и то си се разхожда с мен без проблем -детенце вече му се радва и още със ставането го търси къде е .Е разбира се след раходка ще му измия лапичките, и както с него така и без него се чисти в къщи . Аз мисля че малките породи не всички са опасни и джавкащи ,зависи си от стопанина как го е обучил.

# 33
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
За едно дете е задължително да има животно в къщи - има приятел за игрите, научава се на отговорност и любов.
Ще повторя какво разказах в кучешката тема:
"Предишният ми кокер беше с една година по-голям от щерката.
Когато тя поотрасна малко и стана говорещо човече ме беше питала: ти защо първо си родила Чарли, а чак после мене   Joy "
Сега е вече тийн, имаме друго куче (пак кокер), отношенията между тях са на друго ниво, но се търсят за игри, учат и разхвърлят заедно.

# 34
  • Мнения: 193
И нашето куче е точно една година по-голямо от детето. Порода- хъски, косми- навсякъде! Ресана, чистене, фурминатори, нищо  не помага в периодите на смяна. По месец-два, два пъти в годината косми си имаме и в супата. .Simple Smile Иначе като порода мога да кажа обожава деца. Малкият до скоро много го тормозеше, скубеше, дърпаше, а той пак само при него седеше. Сега вече си играят много на нещо като гоненица, но отстрани прилича на туземски танц:)

# 35
  • Мнения: 800
Никога не съм гледала куче, независимо, че много ги харесвам. Преди месец се навих под натиска на тримата в къщи и си взехме бебе-акита. Косми не пуска бебето, но размерите му са отчайващи - то си е голямо колкото сина ми (на 7) и още ще расте. Първата седмица беше много трудна - децата много го обичат, той също много ги харесва, но ако той не си събореше купата с вода, някое от децата влизаше в нея и аз имам чувството, че 10 дена бях денонощно с парцал в ръката. Сега е по-различно - ходим на разходка, но още не смея да пратя децата с него сами, че той не е много послушен все още, започна да схваща, че той е Макс, но .... "ела тук" все още си го казвам повече на себе си, отколкото на него. Веселбата е непрекъсната в къщи. Но няма по-хубаво нещо от безрезервното доверие и радост, която кученцето ти засвидетелства непрекъснато....

# 36
  • Мнения: 1 786
Никога не съм гледала куче, независимо, че много ги харесвам. Преди месец се навих под натиска на тримата в къщи и си взехме бебе-акита. Косми не пуска бебето, но размерите му са отчайващи - то си е голямо колкото сина ми (на 7) и още ще расте. Първата седмица беше много трудна - децата много го обичат, той също много ги харесва, но ако той не си събореше купата с вода, някое от децата влизаше в нея и аз имам чувството, че 10 дена бях денонощно с парцал в ръката. Сега е по-различно - ходим на разходка, но още не смея да пратя децата с него сами, че той не е много послушен все още, започна да схваща, че той е Макс, но .... "ела тук" все още си го казвам повече на себе си, отколкото на него. Веселбата е непрекъсната в къщи. Но няма по-хубаво нещо от безрезервното доверие и радост, която кученцето ти засвидетелства непрекъснато....

А вие преди да го вземете не бяхте ли прочели колко големи стават, не се поинтересувахте за особеностите на породата ?

Аз да си кажа, когато дъщеря ми дойде да живее при мен беше на 4 и имах 4 годишен женски мелез между лабрадор и кокер . Двете бяха неразделни и се шегувахме ,че са сестрички. Миналата година след дълго боледуване се наложи да я приспим и детето много плака за нея, както и аз . Сега има Кавалерче, двамата ходят на разходки из квартала, гледат заедно телевизия . Тя го храни сутрин преди да отиде на училище, голяма любов са . Той е изключително послушен и добричък. Дори когато му се скарам нещо и го перна по дупето, идва да ми ближе ръката .Изключително подходяща порода за деца, нито твърде малък и крехък, нито твърде голям и силен .

# 37
  • Мнения: 800
Всъщност той бе подарък-изненада и затова четох постфактум Confused

# 38
  • Мнения: 1 786
Всъщност той бе подарък-изненада и затова четох постфактум Confused

За такива подаръци е редно да се иска разрешение от родителите си мисля аз  newsm78

# 39
  • Мнения: 182
Започнаха кърлежите и бълхите, та да попитам какво правите по въпроса, какво е подходящо да се ръси или може би каишка, то моя бебок още няма да го пипа, но аз да си знам. За сега се чудя да му взема една каишка ?

# 40
  • Мнения: 1 786
Започнаха кърлежите и бълхите, та да попитам какво правите по въпроса, какво е подходящо да се ръси или може би каишка, то моя бебок още няма да го пипа, но аз да си знам. За сега се чудя да му взема една каишка ?

Зависи какво е кучето . Освен това има кучета, на които капките не им понасят и правят алергични реакции, има и такива, които са алергични към каишките против паразити . Ако до сега не сте пробвали с нищо, няма друг начин освен метода "проба-грешка" .

# 41
  • Мнения: 15 379
Вариантите са няколко, аз лично бих капнала Фронтлайн или неговия аналог - Фипрекс, може и Адвантикс. Ампулата се купува, предвид теглото на кучето.
Фронтлайн и Адвантикс съм капала на моето момче, не е пипвал бълхи и кърлежи.
Има пудра Тапилан, тя успешно защитава от бълхи.
Каишките са слаба история, пазят не повече от 2 седмици и не бих разчитала като основно средство.

# 42
  • София
  • Мнения: 8 036
Чувала съм, че каишките алергизират доста повече от капките. За градско куче, което търчи повече по асфалта, като че ли капките са по-работещият вариант.
Аз не разбрах кое е бебока - кучето или детето?

# 43
  • Мнения: 182
Кучето е голямо вече Simple Smile , а бебок ще имаме скоро. Еми аз сега купих каишка пък ще видим колко ще пази, ветеринаря ме обеди, че това е най- добрия вариант та ще пробваме.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 036
Тогава няма за какво да се притесняваш. Интерес към кучето ще започне да проявява чак към 7-8 месец. Около годинката и нагоре комуникацията ще зачести и ще се наложи да се намесваш, за да опазваш кучето. Моите се крият като диверсанти по цял ден, докато дребният е буден. Изпълзяват от укриятията, чак когато заспи.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт