Проточен бойлер или с водосъдържател?

  • 8 947
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 525
Във вътрешните бани на кооперациите, които съм ползвала, няма проблем с вентилацията, нито с мухъла, за разлика от отоплявана баня на външна стена в къща. Втората беше мухлясала целогодишно, въпреки че едната й стена е заета от лира точно от парно с водна риза.
Била съм и в къщи с неотоплявана баня+тоалетна на външна стена.
Определено предпочитам изцяло вътрешна баня.
Въпрос на предпочитание определено. Но естествената вентилация при всички случаи е по-добра. Аз нямам никакъв мухъл и в двете ми бани. То всъщност няма значение дали са вътрешни или външни, а дали се отопляват и съответно вентилират или не. Също така може да се появи мухъл от теч от външната стена в банята, но пък в една къща винаги има външни стени - дали на стаите или на баните е все тая. Просто адекватно отопление си трябва. За да не съм съвсем оф от темата - аз си предпочитам бойлер с водосъдържател.

# 16
  • Мнения: 341
Аз нали това казвам, най-зле беше банята, която е отоплявана и вентилирана. Конденз на ниво теч по стените, ъглите и таванът - черни. И каква изолация се слага на такава баня? Ако нямат пари да направят външна изолация, правят вътрешна - с банята какво се случва?

# 17
  • Мнения: 19 525
Аз нали това казвам, най-зле беше банята, която е отоплявана и вентилирана. Конденз на ниво теч по стените, ъглите и таванът - черни. И каква изолация се слага на такава баня? Ако нямат пари да направят външна изолация, правят вътрешна - с банята какво се случва?
Аз имам външна изолация и не особено добра дограма /алуминиева е все пак/. По въпросът който задаваш трябва специалист да се изкаже, аз съм само потребител. Но зная, че мазаха баните  ни с някаква специална боя или мазилка за влажни помещения. Още веднъж казвам, че ако има теч по външна стена дали е баня или друга стая е еднакво неприятно. Даже в спалнята и дневната е в пъти по-зле.

# 18
  • Мнения: 2 314
Момичета може ли тези които имат с водосъдържател да кажат горе-долу за колко време се стопля водата, стига ли спокойно да се изкъпеш и т.н. В магазина който и да посоча веднага консултанта ми казва, че е перфектния избор, едва ли не за секунди топли и водата е безкрайна, засипва ме с едни технически характеристики от които нищо не разбирам.  Embarassed
А за проточния дали загрява водата достатъчно, особено ако я пусна силно както ми е навик Simple Smile.
И ако може да ми кажете ако сте се сблъсквали с някакви проблеми какви са.  newsm78

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 11:47 от viki_kati

# 19
  • Мнения: 19 525
Момичета може ли тези които имат с водосъдържател да кажат горе-долу за колко време се стопля водата, стига ли спокойно да се изкъпеш и т.н. В магазина който и да посоча веднага консултанта ми казва, че е перфектния избор, едва ли не за секунди топли и е безкрайна, засипва ме с едни технически характеристики от които нищо не разбирам.  Embarassed
А за проточния дали загрява водата достатъчно, особено ако я пусна силно както ми е навик Simple Smile.
И ако може да ми кажете ако сте се сблъсквали с някакви проблеми какви са.  newsm78
Аз съм имала проточен, обаче беше преди много години и се съмнявам, че беше някакво менте. Накратко - много слабо трябва да тече водата, за да ти е добра температурата за къпане. Но това за моя модел, дето вече не зная какъв беше. Сегашните може и да са добри - не съм събрала смелост да ги ползвам още. Пуснах тук преди време тема за термопомпен бойлер с цел икономия на ток, те са по около 200 литра, но никой не ми отговори, вероятно все още са екзотика.

# 20
  • Мнения: 341
Бойлерът ни е настроен на максимума (90 градуса). Аз хабя доста топла вода и със силна струя, винаги гледам да ме полива цялата, не да само да капе. 10-годишен бойлер ми стопля за половин час достатъчно вода за 10 мин къпане. По-новите трябва да са още по-добре. Иначе моят изключва (т.е. стопля цялата вода) за около час и 15 мин. Ако се къпете за кратко, с един бойлер могат да се изкъпят трима души. Ако го оставите включен - 4-5 човека.
Ако обаче сте като баща ми, никакъв бойлер няма да ви свърши желаната работа - той и зиме, и лете изхабява цялата вода Grinning

# 21
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Има значение и вместимостта ... с 80 л./стандартен/ се къпят спокойно двама души, водата се топли за около час и половина.Ако спре тока - няма проблем или ако няма ток в момента, бойлера си държи топла водата и влизаш и се къпеш без проблем.  Peace
Ако ще пълниш вана или джакузи - тогава имаш сериозен проблем с какъвто и да е бойлер  Wink или поне 150 литров или не знам ...  Laughing

# 22
  • Мнения: 19 525
Да не казвам, че имаме бързонагряващ 50 литров и успешно се къпем трима души лятото. Загрява се водата до температура за къпане за около 15 минути. Много сме доволни - стои си винаги включен и никога не сме оставали без топла вода.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Ще кажа , че коментарийте ми ще са достатъчно професионални и достоверни - инженер със  34 г.стаж и фирма която се занимава точно с такива работи.Голяма вана с джакузи или силна струя топла вода която да облива напълно е НЕВЪЗМОЖНО  да се получи от монофазен 7 -9 -12 кв. проточен бойлер.Дебита (струята) е толкова малка , че водата във ваната изстива докато се пълни ваната и особено в градове със по студена вода във водопровода.Това може да стане само със много мощен трифазен бойлер или с обемен бойлер със водосадържател над 150 л. , а също и с газов проточен бойлер и то качествен от типа на Радиант от над 1 000 лв - евтините по 200-300-400 лв. само църцорят.Друг  проблем със проточните ел.бойлери , дори обикновените от по 9 Кв. изискват захранване с дебели 6 кв.мм. кабели които обикновенно няма в никои апартамент или къща и трябва да се изтегля отделна линия.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Има значение и вместимостта ... с 80 л./стандартен/ се къпят спокойно двама души,




Двама души може ама на жена ми все не и стигаше.
Сменихме го със 120  л.   hahaha hahaha hahaha #2gunfire Joy Joy

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, дори обикновените от по 9 Кв. изискват захранване с дебели 6 кв.мм. кабели които обикновенно няма в никои апартамент или къща и трябва да се изтегля отделна линия.

това е задължително.


viki_kati - Обърни се към климатичните специалисти и попитай за системите въздух-вода!!!
Ако си в София, ще те насоча.

Имам 4ти бойлер с водосъдържател, тъй като предните 3 гръмнаха. Единия посред нощ и съседката дойде и ни каза  Shocked
Но не бих го заменила с проточен. Някак не ми вдъхват нужната безопастност.

Имам 80л. обикновен (не е бъзронагряващ, нарочно) бойлер. Стига за 1 човек, тъй като аз се къпя с поне 35-38 градусова Т на водата.
Ако се къпят мъжете и е лято, може да стане и за 2мцата. Но те се къпят с хладка (за моите разбирания) вода.
Щерката също го употребява целия. То ако не сме с бойлер, тя няма да излиза от банята.
Загрява за поне 1час и малко.

# 26
  • Мнения: 9 490
Ще кажа , че коментарийте ми ще са достатъчно професионални и достоверни - инженер със  34 г.стаж и фирма която се занимава точно с такива работи.Голяма вана с джакузи или силна струя топла вода която да облива напълно е НЕВЪЗМОЖНО  да се получи от монофазен 7 -9 -12 кв. проточен бойлер.Дебита (струята) е толкова малка , че водата във ваната изстива докато се пълни ваната и особено в градове със по студена вода във водопровода.Това може да стане само със много мощен трифазен бойлер или с обемен бойлер със водосадържател над 150 л. , а също и с газов проточен бойлер и то качествен от типа на Радиант от над 1 000 лв - евтините по 200-300-400 лв. само църцорят.Друг  проблем със проточните ел.бойлери , дори обикновените от по 9 Кв. изискват захранване с дебели 6 кв.мм. кабели които обикновенно няма в никои апартамент или къща и трябва да се изтегля отделна линия.

 Joy

Ами да ви дам адрес, и да дойдете да видите на живо? Mr. Green
Щото аз съм в блок, с монофазен ток, и немам грижи...нито с Т, нито с налягането.
Бойлера ми е проточен- Стибел елтрон. Преди него, сме ползвали проточни на Фламина.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Ами да ви дам адрес, и да дойдете да видите на живо? Mr. Green
Щото аз съм в блок, с монофазен ток, и немам грижи...нито с Т, нито с налягането.
Бойлера ми е проточен- Стибел елтрон. Преди него, сме ползвали проточни на Фламина.



Aбсурд е да се твърди , че проточните бойлери не вършат работа- хиляди хора ги ползват.Определено не стават за пълнене на вана или за обилно плицикане с гореща вода.А и от писанията по горе се вижда , че има случаи един бойлер да стига за трима или да не стига за един  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 341
Joy

Ами да ви дам адрес, и да дойдете да видите на живо? Mr. Green
Щото аз съм в блок, с монофазен ток, и немам грижи...нито с Т, нито с налягането.
Бойлера ми е проточен- Стибел елтрон. Преди него, сме ползвали проточни на Фламина.

По-добре дай снимка на чучура на този твой невероятен бойлер, да видим дали има Ф 2 см като обикновен чучур. или е стандартна тръбичка с Ф под сантиметър.

# 29
  • Мнения: 1 685
Ние сме с проточен бойлер от около 15 години. Малък е (прибрали сме го в шкафа в банята), има 2 режима на работа (които сменяме лято и зима), сметката за ток ни падна в момента в който сменихме обикновения бойлер, топла вода имаме до безкрай (с 3 деца сме, ваната се пълни почти ежедневно(бойлера се захранва с трифазен ток)). Никога не сме имали проблеми с бойлера за разлика от стария, който на всичко отгоре така беше свързан от майсторите, че вървеше ток даже по смесителя на мивката.

Последна редакция: пт, 28 фев 2014, 18:57 от карамелена

Общи условия

Активация на акаунт