Домашни любимци - декоративни зайчета 5

  • 57 238
  • 870
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 3 833
Скрит текст:
Съжалявам ако мнението ми е грубо и нападателно, но то е такова, каквото е.  Не знам колко време вече имате зайчета, но аз съм израснала с такива. На село отглеждаха и само аз си знам как съм ги крила от дядо като разберях, че ще колят някое Wink Но същевременно израснах и с програми като Discovery, Animal Planet , а в момента и Nat Geo Wild. За да твърдя, че хората обичат да приписват собствените си емоции на животните, значи съм сигурна в това (да не говорим, че и помежду си обичат да ги приписват) Wink Колкото за тормозенето на животинката - виждала съм агонията на твърде много животни и смятам , че хората трябва да знаят къде е границата между спасение и мъчение.

хадзапи   толкова много знайчета съм виждала само в зоомагазин. Да са ти живи и здрави най-вече Simple Smile

# 826
  • Мнения: X
Скрит текст:
OrleanAngel , лично аз разбирам и уважавам твоята позиция.  Тя си е част от твоя собствен опит и живот.  bouquet Просто всеки си има такава, тя си е за него, и да я приписваме на околните (защото и върху хората може да се припише  Peace) не е добре, според мен. Ето, аз пък се налага да ходя на психотерапия, и оттам зная, че грижейки се за нещо извън нас, напр. зайче, ние се грижим по специфичен начин за нашето "вътрешно зайче" - за някаква ранена част в нас, която е свързана със зайчето. Така че това е терапевтично за душата ни, по някакъв много индивидуален начин. Отделно има различни теории за животните, които акцентират на по-различни неща от Ейнимъл планет и т.н.
С което само искам да покажа, че всеки си има своите "източници" на познание, всички те съдържат истината, във някаква форма.

# 827
  • Мнения: 165
хадзапи, Прекрасни зайчета  Hug

# 828
  • София
  • Мнения: 3 833
Скрит текст:
OrleanAngel , лично аз разбирам и уважавам твоята позиция.  Тя си е част от твоя собствен опит и живот.  bouquet Просто всеки си има такава, тя си е за него, и да я приписваме на околните (защото и върху хората може да се припише  Peace) не е добре, според мен. Ето, аз пък се налага да ходя на психотерапия, и оттам зная, че грижейки се за нещо извън нас, напр. зайче, ние се грижим по специфичен начин за нашето "вътрешно зайче" - за някаква ранена част в нас, която е свързана със зайчето. Така че това е терапевтично за душата ни, по някакъв много индивидуален начин. Отделно има различни теории за животните, които акцентират на по-различни неща от Ейнимъл планет и т.н.
С което само искам да покажа, че всеки си има своите "източници" на познание, всички те съдържат истината, във някаква форма.

Скрит текст:
Нищо от това не отричам. Грижата за някой друг (зайче, куче, котка, хамстер, дете) е една много специфична грижа и за нас самите Wink И да, като всички истината е едно крайно относително понятие Wink

# 829
  • Мнения: 863
Благодаря за харесването на зайчетата  bouquet

Трите си дойдоха, всеки по реда си. Най-напред Зайко в тежък момент за мен, отидохме на Птичия пазар в София един ден да погледам птиците и мъжът ми ме извика да видя и зайчетата, преди да бях стигнала до тях. И се залепих, гледах, гледах, един човек беше изнесъл няколко различни вида, той си ги отглежда сам и... от чудене, резултата беше, че се прибрахме със Зайо, мъжът ми го избра да е сивичкото и то се оказа, че е порода холандско джудже, има си и рожден ден, когато е от човек, отглеждащ ги, обикновено си записват и кога са родени и наш Зайо Вася е на денят на София - 17.09.

Василиса я взехме по обява, че й се търси дом, да има компания Вася, мъжът ми искаше и още едно зайче - не ги смесваме обаче, да не ги ожениме и всеки си е отделно и пускан и в отделна си къща - и така и тя дойде у нас. Зайката Василиса беше на около 4 мес., когато я взехме, нежелана и зарязана. На жената, която й търсеше дом, буквално й я бяха тръшнали и избягали - тя продава на сергия и една баба пристигнала с думите при нея - "Казаха ми, че добре се грижиш за животни" и й оставила кашон със Зайката, жената казала, че не може и зайче да гледа, защото си има и кучета и котка, че и деца и заек вече става много, но бабата, уж да отидела да си купи нещо и за малко да останело зайчето при нея, жената се съгласила и бабата - фъсс - зарязала кашончето, стояло целия ден зайчето в кашона, жената му купува храна, взима временно клетка от познати за зайци и пуска обявата. Имаше и др. желаещи да я вземат, но съмнението й беше, че може да искат зайчето за змии хранене, бяха я предупреждавали. И избра нас, защото вече имахме Зайко, пратих й снимки да го види, разбрахме се и отидохме и си я взехме - така се появи у нас Василиса.
И... Василиса ни изкара нервна криза, наплашена, зле хранена при тази баба - а тя я купила за внучка й и в един момент вече не я искат у тях, жената, при която я бяха зарязали каза, че даже живяло било зайчето в малка клетка за хамстери. Постепенно Зайката се успокои, след нервната криза, но това си беше едно треперене и гледане в една посока с луд поглед, колко ли е била мъчена - постепенно се успокои и с месеците вече и тя е тартор - обича да си подрежда по своему Simple Smile Василиса ни е с две различни очички - синьо и черно - наричало се хетерохромия.

А Добуш се появи пак от Птичия пазар, отидохме да покажем пазара на наш познат от чужбина и... се прибрахме с нея, не можах да й устоя като я видях такава една мъничка, свитичка, с ококорени големи любопитни очи и едното уше напред, а другото назад изправено - и сега обича така да си ги държи често - побираше ми се в шепата запъртък. И сега си е дребничка, нищо, че е вече голяма мома - на 9 мес. И тя си има рожден ден - 10.01. Хората - пак имащи малки зайчета - даже мъжът ми чул, като я взехме да ни пожелават дано да оцелее - е, при нас оцеля и порасна - сега тя е наред да щъка из кухнята.

# 830
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Горката Василиска, милата тя. Можеш ли да купиш от Баховите есенции Витлеемска звезда и да й даваш във водата да попие за известно време? Те премахват шока след тежко изживяване.

Скрит текст:
Ако решиш да вземеш есенции ще ти кажа откъде са най-евтини

п.п. Никога не съм изчитала докрай толкова дълъг пост  Grinning

# 831
  • Мнения: 863
Котьо Тръмп, благодаря.

Във водичката и на трите слагаме по малко сребърна вода. А за успокоение - планинско набрана мащерка по малко.
Василиса се успокои вече, това с кризата отмина беше преди месеци, малко след като я взехме, тя е вече на 1 годинка и е много гальовна.

# 832
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
А защо слагате сребърна вода и в какви пропорции?

# 833
  • Мнения: 863
За профилактика - особено при кожни инфекции. няколко пъти си имаха опадала козинка, която при Вася един доктор само за изследвания дрънкаше едно от друго по-скъпи и все не казваше какво може да е и все му беше погледа в парите, и накрая се сетих за ветеринарната клиника към зооградината - София и го занесохме там. Видя си го доктора и веднага каза, че това е нещо между гъбички и бактерия и ни даде да го мажем, без никакво пиене вътрешно на всякакви антибиотици, без да има нужда, оттогава това лекарство за мазане винаги си го имаме подръка, доктора си го прави, резултат на над 30-г. му практика като само той и синът му си знаят рецептата за приготвяне. Е, вече си го купувам и появи ли се макар и малко обезкосмяване или пък нещо като малка раничка - мажем и то отминава бързо, без да има нужда от прилагане на тежки лекарства вътрешни и външни. На основата на йод нещо е с добавка на друго и действа като обгарящо по малко и бързо зарастват и израства нова козинка.

По няколко капки във водата - действа дезинфекциращо, също и за по-добро храносмилане, за червата и т.н.

Сребърна вода може да се слага на всички животни и птици във водата.

# 834
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Мерси за информацията, ще взема да капвам в поилките на плъхчето и канарчето. Crazy

# 835
  • Мнения: 863
За канарче и плъхче по съвсем малко - по 1-2 капки, не повече във водата. И да се разклаща шишето със среб. вода преди употреба.

Купувам от аптеките тази на Аркол 100 мл.

# 836
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277

# 837
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Виж ти...  Thinking
Нова полезна информация...

А нашия Аньо най-после се прояви и той като мъж... на крака на ММ. ММ е потресен...  Shocked Само неговия крак "качва", само сутрин, когато е бос... Но пък всяка сутрин от седмица насам.  Laughing
Аз себях притеснила, че му има нещо на животното. На 07.11. ще стане на годинка, а никога не беше проявявал някакви признаци, че е полово активен. Е, вече прояви... Имаме си тийнейджър...  bowuu

# 838
  • Мнения: 863
Честит тинейджър. Simple Smile
На вашия Аньо зайко може да му давате плюшена играчка, нашия си има кученце за тази дейност и като се замотае около мен - мен си е нарекъл за негова собственост - му сложа плюшката, но го придържам отначало за телцето отстрани, и после го оставям сам, е, след малко пак скача и зарязва плюшката и пак започва да се върти около мен и пак го прилъгвам с играчката.

Последна редакция: чт, 16 окт 2014, 20:40 от хадзапи

# 839
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Дадохме му една плюшена крава, но той не я отрази въобще. Не знаех, че трябва да му я държим първоначално...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт