Домашни любимци - декоративни зайчета 5

  • 57 233
  • 870
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 494
Дадохме му една плюшена крава, но той не я отрази въобще. Не знаех, че трябва да му я държим първоначално...  newsm78
Може и да не я хареса, пипо така пробвахме с няколко плюшки, но не. Балон, средно надут му е приятелката  Twisted Evil

# 841
  • София
  • Мнения: 3 833
 newsm78 Моя си няма приятелка пък #Crazy

# 842
  • Мнения: 2 494
Момичета, дайте малко снимки да се порадваме, напоследък не сме се "виждали"  Twisted Evil
Ето няколко и от нас от вчера:




ю

# 843
  • Sofia
  • Мнения: 1 061
Много сте хубави.
Това е нашият Алек.

# 844
  • Мнения: 863
Хубав/а е. Мини рекс?

# 845
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Ох, тези нацупени устенца ме пощуряват Grinning

# 846
  • Мнения: 10
Здравейте , надявам се че тук е мястото да споделя за един проблем , сполетял моята зайка Буба.От известно време забелязвам , че на вратлето и има нещо като голо петно.По самата козина има и някакви точици , които си мисля , че са от сеното което и давам.Също така забелязвам , че доста често се чисти и чеше.Решиш първо да се посъветвам с вас , защото вече изгубих една животинка заради ветеринарска грешка и от тогава им нямам никакво доверие ! Simple Smile


П.С.Не е толкова голямо колкото изглежда.

# 847
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Малките точки по козината вероятно са космояди - много упорити гадинки! Нашият Роджи се беше сдобил с тях заради заразен талаш. Спомням си, че обезпаразитихме и него, и клетката с Неостомозан. Консултирай се с ветеринар задължително.

# 848
  • Мнения: 863
Това е нещо средно между гъбички и бактерии. Взимайте мерки веднага, иначе остави ли се така, още повече, че вече се е появило и възпалението, разраства се и може зайчето и да си отиде от това. На нашите и на Зайко и на малката ни зайка - нали са ни 3 - такива проблеми вее си ги знаем и веднага мазане с едно лекарство, което го прави главния ветеринар на Зоопарка в София, купуваме си го от него, шишенцето е по 5 лв. и се маже, течно е, по 2-3 пъти на ден. Днес купихме на една съфорумка и утре ще го пращаме по Еконт за нейното зайче. Прочетете ми постовете малко по-назад и ако не сте от София, ще Ви купим и на Вас и ще Ви го изпратим да започнете да го мажете.

Иначе и на ветеринар го заведете, но да не започват вътрешно с разни антибиотици тежки и лекарства, които да му навредят нещо, трябва си ветеринари, които разбират от зайчета мини, и да не Ви искат скъпоструващи изследвания да правите, че нас така ни мота един ветеринар и добре, че се сетих и за ветерин. клиника към зоопарка и там го заведохме нашиия и с един поглед каза доктора какво му е.

# 849
  • Мнения: 863
Копирам малко от това, което вчера писах на лични на съфорумката със зайчето, на която утре ще изпратим Дермасол - така се казва течността за мазане при такива кожни проблеми, за да не го пиша отново.

Шишенцето досега ни е струвало по 5 лв.
Това е течност, която се маже с клечките за уши с памучето на нея. Правено е на основа на йод течност, това е йодна течност, която и поета вътрешно, няма опастност за живота на животинките (нали се и ближат), тя се използва и за хора. Този вид йод е доста скъп и се разрежда с нещо, което си знае само доктора, резултат е на над 30 г. му практика. Този препарат го има в Зоопарка ветеринарната лечебница и в частния му кабинет.
С това нещо на малката зайка и на Зайко, те са от една порода - холандски джуджета, цяло лято явно си бяха предали един на друг нещо, защото докато беше малка Зайката през деня я слагах в по-голямата заюва къща, докато тя поотрасна и й купихме вече голямата и явно от пребиваването там си бяха прехвърлили. Тази порода зайчета се оказва, че са доста крехки. Другата ни, вчера разбрах, че е порода Минирекс, тя е издръжлива много повече и бойна натура - и с това мазило си ги мазах упорита да им мине, на зайко все му се появяваше или около вратлето или на гръбчето, докато на зайката малка й беше по крачетата.
Кожните проблеми при зайчетата, както и възможното раздрискване или запичане - запичането е особено когато си сменят козинката, защото като се ближат и поемат вътрешно и се запичат от козината - са основните проблеми при зайчетата.
Запичането се решава като в дупето им се сложи вазелин с помощта на термометър и се наблюдават, докато не започнат да се изхождат. Ние сами си прилагаме с мъжа ми този начин на лечение - пак същия доктор ни го каза - забелязва се запичането, когато зайчето започне да си влачи дупето и да си го търка и се мъчи да се изходи. Вазелина може и да е обикновен и боров, както и прополисов - и с трите сме го правили, какъвто имаме в даден момент под ръка, както и с меден вазелин, все пак обикновения вазелин е най-добре - главния вет. на зоопарка тук. Както и ноктите сама им ги режа с нокторезачка, купили сме с по-голямо разтваряне и се справяме сами.

Преди употреба шишенцето с йодното лекарство трябва да се разклаща.

Дано да Ви помага това и ако има нужда пак бих Ви взела да си имате. Ние гледаме вече постоянно да има от него.

Първо както Ви писах по 2-3 пъти на ден и когато вече се покаже новата козинка, по 1 път профилактично още известно време се маже, докато не покара съвсем новата козинка.


Господине, на Вашата зайка, също във водичката за пиене започнете обезателно да капете по 2-3 капки сребърна водичка, продава се в аптеките, ние купуваме "Аркол" от 100 мл. Купувам я около 2,70 до 3 лв. шишенцето, да не е на спрей обаче, а обикновено шише. Сребърната вода е за дезинфекция, при кожни инфекции, антимикотично, антивирусно и др. На нашите зайчета  - 3 са ни - постоянно им слагаме среб. вода във водата за пиене.

# 850
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Хадзапи, много са ти хубави зайковците!
Цяла къща със зайковци, сигурно е голям кеф Hug

Песа, на нашата зайка байка и беше станало така зад ушите преди време.
Водихме я на доктор, взеха и проба за някакви бактерии и там лишей, различни болести.....
оказа се, че няма нищо, просто козинката и там пада по събрано на едно място, когато си я сменя .
Не може хубаво да се види на снимката пък и аз мисля, че е най добре да си го заведеш зайкото лекар да каже.

Уххххх много е трудно с тия лекари, аз в нашия съм толкова сигурна, толкова доволна, не се съмнявам в нищо което казва, благодарна съм , че го намерих случайно в нета , пишеше, че в София там е един от лекарите който ги раз, ира нещата с гризачите(специализирал е гризачи) и си викам този ще е! Направо си го заплюх!
Онзи ден бяхме за профилактичния ни преглед, гушка го и му говори като все едно ние го правим.
Пу пу похвалих го, Котьо знае за какво говоря. Wink

# 851
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Онзи ден бяхме за профилактичния ни преглед, гушка го и му говори като все едно ние го правим.
Пу пу похвалих го, Котьо знае за какво говоря. Wink
Да знаеш, че ми стана хем тъжно, хем мило. Той наистина е много внимателен и коректен доктор. С добро го помня и съм му благодарна. Като се видите го поздрави от мен.

# 852
  • Мнения: 863
vallleria, радват ни, на смени са навън по стаята да тичат. И всяко е с различен характер.

# 853
  • Мнения: 151
Ето го и моят Тропчоо  Grinning

https://www.dropbox.com/sc/imgjdeux0c1q8em/AAB6R4xhvuM_Nlb-qfs22CWDa
На одеалото е най-добре  Mr. Green
https://www.dropbox.com/sc/vpavbtb5vf89eti/AABUBXcMCz7Y5MWqmIsu9q6Ya
Въпреки че има килим, предпочитаме на плочките да се излегнем  Rolling Eyes  Simple Smile

Козинката ни бая опада, но вече си расте отново Heart Eyes
Зайковците ви са мнооооооого сладки  Hug Hug Hug

# 854
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Снимките са заключени Sad
Козинката ни бая опада, но вече си расте отново Heart Eyes
С четка за коса минавай навсякъде, за да подпомогнеш почистването на падналите косми; имам чувството, че ги сърби - моят зайко много се кефеше на ресането.
Сега е сезонът за зимната премяна.

Общи условия

Активация на акаунт