Избор на сушилня - 5

  • 462 386
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 574
И аз уж се бях спряла на Беко с термопомпа, но в магазина решихме да е друга. Така или иначе ги имахме парите, решихме да вземем по-скъпата и по- енергоспестяваща, Panasonic NH-P80, не мога в момента да дам линк , от таблета пиша и не знам как се копира. От Технополис е. Пуснахме я вече два пъти, доволна съм, кърпите са толкова мекички, дрехите също, дънките изгладени. Сега започвам да пера и суша всичко за новото бебе, че не остана време. Кажете някой трик как да миришат дрехите по- добре, за сега малко гадно миришат, може би защото е нова, повече омекотител на края на пералнята ли да слагам?

# 46
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
И аз уж се бях спряла на Беко с термопомпа, но в магазина решихме да е друга. Така или иначе ги имахме парите, решихме да вземем по-скъпата и по- енергоспестяваща, Panasonic NH-P80, не мога в момента да дам линк , от таблета пиша и не знам как се копира. От Технополис е. Пуснахме я вече два пъти, доволна съм, кърпите са толкова мекички, дрехите също, дънките изгладени. Сега започвам да пера и суша всичко за новото бебе, че не остана време. Кажете някой трик как да миришат дрехите по- добре, за сега малко гадно миришат, може би защото е нова, повече омекотител на края на пералнята ли да слагам?

Здрасти и честита покупка Simple Smile

И аз се интересувам за аромата, нова съм още със сушилнята  Laughing

За бебето на кой режим ще сушиш? Моята няма специален режим бебе и се чудя кое е най-подходящо- може би Cotton extra dry? (т.е. най-силната програма)

# 47
  • София
  • Мнения: 2 296
Бебешките дрешки са мънички и тънки като цяло, така че няма смисъл да използвате Екстра сухо - опитайте първо нещо като За прибиране в гардероб, ако имате, че на другата програма ще ги препържи, ще се намачкат, а някои дори може и да се свият. (когато сушите ваши дрехи, които са големи и много, такава опасност няма Simple Smile )
Относно аромата - след сушене и при мен не остава много аромат от омекотителя и праха, но все пак се усеща. Опитайте с максимална доза омекотител или сменете с някой по-силно миришещ.
Гадна миризма не съм имала дори при чисто нова сушилня. От такава се оплакваха в една тема за комбинирани перални и сушилни - миришело като на изгоряла гума месеци наред.

Да си ползвате помощниците със здраве!

# 48
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз не съм имала проблем с гадно миришеща, с Беко с термопомпа съм, даже след сушилня сякаш е по-хубав аромата на прането. Бебешко, детско, почти всичко суша на екстра сухо памук, но да най-малките може да са се свият малко, зависи и от материята.

# 49
  • София
  • Мнения: 358
Честито зa новите придобивки. дa си ги ползвaте дълго и безaвaрийно.
Aз съм  с Беко с термопомпa и не съм имaлa лошa миризмa дори и кaто съвсем новa. Дрехите дори миришaт още по-хубaво. Не слaгaм омекотител. При вaс дaно е временно. Зa бебешките дрешки имaм също прогрaмa, но никогa не съм я ползвaлa. Сушa дрехите нa 2 годишно дете нa прогрaмa екстрa сухо и не съм имaлa свити дрехи.

# 50
  • Мнения: 2 005
Аз пера в момента с Ариел, не слагам омекотител. След сушилнята дрехите миришат много силно на Ариела. Даже твърде много ми миришат. До скоро перях с Dixan и не миришеха толкова след сушенето. Явно си е до препарат(поне при мен).

# 51
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Аз си мислех за Екстра сухо за бебе уж с цел дезинфекция- понеже не смятам да гладя и четох, че сушилнята е достатъчна за целта. (поне от нашите дрехи съм доволна- откривам косми по филтрите след като дрехите са били прани на пералня, т.е. сушилнята ги чисти допълнително). И по мойта логика най-висока темп е на този режим, та затова. То и малко тъпо как за 3-4 бебешки дрехи ще пускаме отделна пералня и сушилня,дано намеря режим 1/2 (не знам дали имам, ние бързо ги пълним засега)

# 52
  • У дома !
  • Мнения: 700
Оффф аз все още се чудя......между Електролукс клас А,Панасоник клас А и Миеле клас В newsm78
Електролукса ми хареса като цена,Панасоник има вички екстри,а половинката ме навива Миеле да вземем.....но този клас В с повече разход на енергия ме притеснява,а и цената му от 1560 лв  също не ми харесва след като ще е такъв клас.....

# 53
  • Мнения: 53
Tifoni, ние бяхме в същата ситуация. Накрая взехме Миеле Т 7944 С - 1300 лв. Изобщо не съжалявам и въпреки че е клас Б, при положение че не я щадя изобщо - около 12-13 сушилни седмично - сметката за ток се покачи с около 15 лв. Просто дреха, носена веднъж се пере задължително. Една позната има Горение (клас Б) и ми се оплаква, че чаршафите й излизали на хармоника и й мачкала дрехите, затова я ползвала рядко, а уж използвала вярно програмите. Въпрос на индивидуалност е, но мисля, че няма да съжалявате, ако вземете Миеле - пък щом и мъжото настоява Simple Smile

# 54
  • У дома !
  • Мнения: 700
  bouquet за съвета

# 55
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Оффф аз все още се чудя......между Електролукс клас А,Панасоник клас А и Миеле клас В newsm78
Електролукса ми хареса като цена,Панасоник има вички екстри,а половинката ме навива Миеле да вземем.....но този клас В с повече разход на енергия ме притеснява,а и цената му от 1560 лв  също не ми харесва след като ще е такъв клас.....

За мен е безумно да вземеш клас Б и даже да дадеш повече пари от клас А...Клас А си е инвестиция, имаше изчисление по сайтовете- май за 1-2 години се изплащаше от спестяването за ток. За 1500 лв има клас А++ с всякакви екстри. Не си заслужава само заради името на марката според мен. Ние сме с Електролукс клас А и е доста добро съотношение цена-качество-разход на ток.

# 56
  • Мнения: 4 934
Бубабу, термопомпа и парогенератор са 2 различни неща. Термопомпата е система за утилизиране на топлината, така, че разхода на енергия да се намали. Парогенератора е допълнително устройство за спрейване на гореща пара в казана на сушилнята по време на програмата за парно гладене.И изисква допълнителен контейнер за дистелирана вода. В моята това е част от кондензирания дестилат по време на сушене. В сушилните с парогенератор можеш да си поставиш съвсем сухи дрехи или извадени от гардероба за освежаване с пара или "изглаждане с пара. Те обикновено нямат термопомпа и са клас Б като енерго разход. Термопомпенста сушилня е като инверторния климатик, семпло казано. Вршат зададената работа при по-нисък енергоразход, заради системата за оптимизираното й изразходване.
кои сушилни са с парогенератор?
И каква е разликата межу конденз и конденз с термопомпа...по-простичко, ако може Praynig

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Тия с термопомпа харчат по-малко ток.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 296
И сушат на по-ниска температура, затова пък цикълът е по-дълъг.
Технологията е по-нова. Само че са по-скъпи. Избиването на разликата в цената с обикновените е доста години.

# 59
  • София
  • Мнения: 358
Един приятел си купил електролукс за 1800лв без термопомпа (не знам дали има такава въобще) и днес като го питах защо е дал толкова пари за нея, ми отговори, че не искал да си дава парите за климатик, той климатик нямало да си купува  Joy #Crazy Joy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт