Избор на сушилня - 5

  • 462 732
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 487
Оффф аз все още се чудя......между Електролукс клас А,Панасоник клас А и Миеле клас В newsm78
Електролукса ми хареса като цена,Панасоник има вички екстри,а половинката ме навива Миеле да вземем.....но този клас В с повече разход на енергия ме притеснява,а и цената му от 1560 лв  също не ми харесва след като ще е такъв клас.....

За мен е безумно да вземеш клас Б и даже да дадеш повече пари от клас А...Клас А си е инвестиция, имаше изчисление по сайтовете- май за 1-2 години се изплащаше от спестяването за ток. За 1500 лв има клас А++ с всякакви екстри. Не си заслужава само заради името на марката според мен. Ние сме с Електролукс клас А и е доста добро съотношение цена-качество-разход на ток.
За мен обаче не е безумно. Много разумно си е даже. Защото като ти се развали Електролукса, ако ще пет пъти А да е, понякога ти отива на кино цялата инвестиция. Имаше тук такъв пример точно със съдомиялна Електролукс. А  Миеле несъм чувала да се развали или пък ако случайно нещо такова стане имат адекватен сервиз. Просто концепцията на марката е такава - минимум за 15 години напред правят уредите, не за пет-шест като другите марки. Да не говорим, че в химическото до нас има една сушилня Миеле втора употреба (поне 20 годишна) за домашно ползване и там се ползва за промишлени нужди, тоест товари се десет пъти повече от обикновена домашна сушилня.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 23 679
Ако Миеле клас Б е 1600лв (цитираната цена, не съм проверявала колко са), а една АЕГ с термопомпа клас А++ е 1000 лв, разликата от 600лв при редовно ползване ще си я избиеш за една година. Това е моят опит. Пускам по две сушилни на нощ.

# 62
  • Мнения: 159
Ами не е разумно и за мен (особено при цитираните цени). И да ми се счупи Електролукса след 5 г., ще си купя нова машина пак клас А+, а от разликата в тока може и да ми останат пари! Айде 15 г. с една машина - мерси! Най-малкото пластмасите по нея пожълтяват...

# 63
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз мисля, че не си струва да се купува техника за след 15-20 г. Да, и майка ми имаше пералня на 32-3 г АЕГ, работеше, но като я смени дори със Самсунг, не е кой знае какво, но каза, че пере по-добре, по-икономична е, има по-хубави програми, кратки, ... Технологиите се развиват прекалено бързо. За мен трябва да се търси оптималното цена качество. Сега съм с Беко за 800 лв, мисля, че след 6-7-8 г ще мога да си купя пак някоя в същия ценови диапазон с по-нови технологии, по-икономична и т.н.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Какъв е смисълът да се купува сушилня за 15-20г. след като новите технологии се менят така бързо? Преди 5-6 г. (ориентировъчно) например нямаше термопомпи. Ако съм с желязна Миеле ще си карам така, вместо да си купя по-добро технологично решение  newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 2 296
Ако Миеле клас Б е 1600лв (цитираната цена, не съм проверявала колко са), а една АЕГ с термопомпа клас А++ е 1000 лв, разликата от 600лв при редовно ползване ще си я избиеш за една година. Това е моят опит. Пускам по две сушилни на нощ.
Математиката не ми е сила, но в София се снабдяваме от ЧЕЗ и цените са около 10 ст Кв/ч дневна и около 4 ст Кв/ч нощна тарифа. Моето АЕГ е ++ и на цикъл средно консумира 2 Кв. Когато го купувах, обърнах внимание, че тези без термопомпа харчат близо 4 Кв на цикъл. Това значи, че на мен грубо едно сушене през деня ми е 20-30 ст, а при по-неикономичните ще е към 40-50 ст. За да избия 600 лв, ще трябва да направя ... към 2000 цикъла, ако не греша в сметките.

Няма спор обаче, че е най-добре да съчетаеш нова технология с уважавана марка, която не се разваля на първия месец след гаранцията (оставам настрана, че силно зависи и от късмета).

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 23 679
Значи 20-30 ст разлика на цикъл, при мен по две на ден, 150-200лв - разликата се избива за 2-3 години. Според зависи дали пускаш дневна, нощна и т.н.

# 67
  • София
  • Мнения: 38
Моята сушилня е тази: https://www.technopolis.bg/b2c/details/687371/P11100201/Sushilny … OLUX-EDH-3386-PDW
Много съм доволна, направо се родих. Беше ми омръзнало всяка зима да суша дрехите на сушилника в стая - то влага ли не беше, то нерви ли не бяха, особено спалното бельо докато го наглася да не говорим, знаете как е....Навън зимата не простирам  Naughty - дрехите първо не съхнат, второ се отмирисват-само дето давам пари за омекотители, а най-лошото е че понякога миришат на пушек (от комините).
По повод на ароматизирането на дрехи в сушилня (някъде напред се коментираше) мога да споделя моя опит. Само да кажа, че аз съм от хората, които много държат на тези неща, направо съм си маниачка  Mr. Green. Та най съм доволна от омекотителя на Сано - СИНИЯ. Той най ми остава като аромат след сушене - дрехите ухаят на много чисто и свежо. Иначе съм фен на Коколино и Юмуш - СИНИ  Mr. Green. Ползвала съм и два вида кърпички за сушилня, които се слагат в барабана на сушилнята, но не останах доволна  Naughty. Ако и вие сте намерили идеалния начин на ароматизиране, ще се радвам да споделите, аз обичам да експериментирам  Heart Eyes.
Само да добавя, че моята сушилня не е с парогенератор, но със сигурност дрехите излизат много по-изгладени отколкото само от пералнята. А относно разхода на ток - не съм забелязала някаква разлика, все пак преди включвах някакъв уред специално на дрехите  да изсъхнат и не мисля, че ми е било по-евтино.
Надявам се да съм била полезна с нещо, а за тези които се чудят дали си заслужава инвестицията, мога да кажа, че това е една от най-успешните ми покупки  hang

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 23 679
Сано имат един ароматизатор за сушилня на спрей. Не съм го виждала от много време обаче.

# 69
  • Мнения: 135
Здравейте ,
от скоро имам Миеле - втора употреба. За сега сьм използвала само 3 програми , екстра сухо , за гардероб и за гладене . Но излизат много намачкани .Аз ли бьркам някьде  или не сьм открила правилната програма .Моля , тези които имат старо МИеле , да кажат на коя програма сушите ?
Изобщо всякакви сьвети са ми от полза .
Благодаря !!!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 23 679
Слагай по-малко дрехи. И ги вади веднага след като програмата е приключила.

# 71
  • Мнения: 19 487
Здравейте ,
от скоро имам Миеле - втора употреба. За сега сьм използвала само 3 програми , екстра сухо , за гардероб и за гладене . Но излизат много намачкани .Аз ли бьркам някьде  или не сьм открила правилната програма .Моля , тези които имат старо МИеле , да кажат на коя програма сушите ?
Изобщо всякакви сьвети са ми от полза .
Благодаря !!!
Аз имам нова сушилня с тази марка и суша или на памук със степен за гладене или за гардероб, или автоматик.....Това най-често. Иначе имам отделно за джинси, за ризи....там ги вадя и няма нужда да се глади въобще. Но наистина не трябва да препълваш. И забрави степента екстра сухо. Не можеш да ги изгладиш после никак. Не знам въобще защо я има тая функция на сушилните.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 3 711
E, как защо? Аз само на нея почти суша, а не съм гладила забравих от колко години. Само на децата ризки за повод гладя, за ежедневни - не. Включила съм функцията да превърта сушилнята от време на време, ако ме няма и не я извадя веднага. Но дори и да ги оставя повече време не е страшно положението.

# 73
  • Мнения: 19 487
E, как защо? Аз само на нея почти суша, а не съм гладила забравих от колко години. Само на децата ризки за повод гладя, за ежедневни - не. Включила съм функцията да превърта сушилнята от време на време, ако ме няма и не я извадя веднага. Но дори и да ги оставя повече време не е страшно положението.
Аз имах предвид специално функцията екстра сухо, че е излишна и дрехите се пресушават на нея.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз за нея говоря. Ако не ги пусна на екстра сухо е възможно да остане някой ластик, ръкав или нещо такова влажно. А с екстра сухото си е сухо, меко, топло и ароматно Simple Smile.
За мен изобщо не е излишна функция, напротив.

Общи условия

Активация на акаунт