Избор на сушилня - 5

  • 463 032
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 93
Мисля моята сушилня да е в шкаф, но дочувам, че не било добре да е в затворено прстранство. Може ли някой да даде съвет. Simple Smile
Моята е с нагревател. Като си я взех ме предупредиха, че трябва вентилация при работа на уреда. Тоест сложи си я в шкаф, но ако сушиш, трябва да отваряш шкафа, за да влиза въздух.
Благодаря! А има ли без нагревател, не мисля Simple Smile

# 961
  • Мнения: 19 525
Мисля моята сушилня да е в шкаф, но дочувам, че не било добре да е в затворено прстранство. Може ли някой да даде съвет. Simple Smile
Моята е с нагревател. Като си я взех ме предупредиха, че трябва вентилация при работа на уреда. Тоест сложи си я в шкаф, но ако сушиш, трябва да отваряш шкафа, за да влиза въздух.
Благодаря! А има ли без нагревател, не мисля Simple Smile
В смисъл е без термопомпа, от старите технологии.....Ама е Миле и докато я заменя бая време ще мине  Simple Smile

# 962
  • Мнения: 1 632
Аз нямах възможност да закупя по-скъпа, затова вече поръчах Бекото, което бях харесала.  Четох много, наясно съм с минусите на липсата на термопомпа, но...за сега положението е такова и трябваше да се съобразя с бюджета, дано някой ден да имам възможност да я сменя с по-хубава.

Горе долу се ориентирах в основните принципи, разбира се после ще изникнат куп въпроси, но за сега се чудя едно: как е по удачно да се използва, да пера дрехите на нощна, да ги оставям във вода до сутринта, след което да ги пускам на центрофуга и после да пускам сушилнята, или да си ги изпера, вечерта да ги изцентрофугирам и да ги заредя в сушилнята на отложен старт за да са готови сутринта като стана  да ги сгъвам топли  newsm78

# 963
  • Мнения: 5 646
Честита машинка! Да ти служи дълго и вярно!

Горе долу се ориентирах в основните принципи, разбира се после ще изникнат куп въпроси, но за сега се чудя едно: как е по удачно да се използва, да пера дрехите на нощна, да ги оставям във вода до сутринта, след което да ги пускам на центрофуга и после да пускам сушилнята, или да си ги изпера, вечерта да ги изцентрофугирам и да ги заредя в сушилнята на отложен старт за да са готови сутринта като стана  да ги сгъвам топли  newsm78


Определено второто. Не бих оставила дрехите цяла нощ във вода. Ние често перем вечер и пускаме сушилнята без отложен старт - сутринта само ги вадя и прибирам /говоря за немачкаеми материи - пуловери и т.н./.

# 964
  • Мнения: 93
Мисля моята сушилня да е в шкаф, но дочувам, че не било добре да е в затворено прстранство. Може ли някой да даде съвет. Simple Smile
Моята е с нагревател. Като си я взех ме предупредиха, че трябва вентилация при работа на уреда. Тоест сложи си я в шкаф, но ако сушиш, трябва да отваряш шкафа, за да влиза въздух.
Благодаря! А има ли без нагревател, не мисля Simple Smile
Миеле са висш пилотаж, така че си късметлийка! А за кондензните мнение? Simple Smile
В смисъл е без термопомпа, от старите технологии.....Ама е Миле и докато я заменя бая време ще мине  Simple Smile

# 965
  • Мнения: 1 632
Моята машинка пристигна  Party

Сега разучавам упътването и веднага се появяват въпроси. На самата машина примерно и в упътването имам символи на екрана, примерно центруфугиране има го и в упътването  това какво означава, че ги центруфугира ли?  Зблудила съм се има го само в упътването, а то е само за един модел  Thinking

Има в упътването и програма за време. Интервали от 10,20,40 мин за изсушаване на ниска температура. Това за какво се ползва?

Топки са сушилня само от чуждите сайтове ли могат да се намерят или и в бг ги има? Ако се предлагат някъде моля, да споделите къде.

Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 13:58 от беба28

# 966
  • София
  • Мнения: 803
И аз с едно питане  newsm78  не че ми е наложително, по-скоро от глезотия се оглеждам активно да сменя пералнята и сушилнята .
Та по въпроса - каква е разликата в качеството на сушене, времетраене и т.н. между коминна сушилня и кондензната с термопомпа? Т.е. какво да очаквам като резултат?
В момента съм с Korting вярно ми служи , малко ми е шумна, но пък нямам забележки след 90минути при 1200 оборота предварително ценруфугирани ги вади свежо изсъхнали изтупвам и прибирам.
Сега съм в много голям размисъл за  сушилня с термопомпа Miele T7744C и пералня 1400 оборота Miele W1734 втора употреба или нова AEG Okocombi пералня със сушилня - 1600 оборота, термопомпа, пара за гладене и пара за освежаване.
Ключовата дума навсякъде е термопомпа, ако някой има база за сравнение просто да ми светне лампите така да се каже  Embarassed

# 967
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 738
Беба28,
Имам символа с центрофуга и от бутончето се настройва на колко оборота е центрофугирано прането, от това зависи донякъде времетраенето на сушенето.  Това с минутите го ползвам да досуша нещо или за сушене на много деликатно пране. Топки има и в бг , но са доста скъпи към 25 лв.

# 968
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Като начало новата ти пералня може да е 1 400 оборота центрофуга и така сушенето ще е различно.
За времетраенето е относително какви програми на сушене ще ползваш - стандартните за памук и смесено пране са около час и половина с опция за намаляване, ако машината засече, че са изсъхнали по-рано според количеството.
Термопомпените са по-щадящи за тъканите поради по-ниската температура на сушене. Наблюдавах моята сушилня, че загрява дрехите съвсем в края на цикъла t e mexdu 45-50C на микс и памук, кърпи. На синтетика суши с много по-ниски градуси и дори опцията за увеличаване на температура на сушене не позволява да се достигне до горецитираните стойности заради вида на тъканите. Общо взето много е умна машината, в което аз се съмнявах Simple Smile. Сега проверих, че най-дългата програма при мен е 3 часа и 15 мин, но само за програма възглавници основно, защото са многослойни.
AEG като марка имат основно предимство, че някои от сегашните модели са с некапсулован барабан, ако се наложи някой ден смяна на лагери и предлагат центрофуга до 1 600 оборота, на която освен чаршафи аз друго не бих пуснала.
От това, което аз четох комбинираните уреди страдат от износване на гумените уплътнения пру функция сушене и от там неприятна миризма - основно италианските марки, но комбото и то там е сглобено, гледах го в Технополис.
беба28 за топките - има и в Продавалника за по 4лв/бр обаче се съсипват бързо и миришат лошо след 2-3 месеца, гумата не е особено качествена. Приятелка си купи от Джъмбо топки за 1,50лв/бр, които пишело, че са за масаж, но изглеждат като тези за сушилня  Rolling Eyes На мен не ми се рискува с такива и още не съм купила. DM имат на тяхната марка топки за сушилня, но не знам дали се предлагат в BG.

# 969
  • София
  • Мнения: 803
Devil_Rose
Благодаря за бързия и обстоен отговор  Hug

# 970
  • Мнения: 13 206
Топки са сушилня само от чуждите сайтове ли могат да се намерят или и в бг ги има? Ако се предлагат някъде моля, да споделите къде.
В немските магазини гледах преди няколко седмици и бяха 5-6 лв. двечки. В Юск също съм виждала.

# 971
  • Мнения: 19 525
Аз да попитам - две топки за сушилня достатъчни ли са, или трябва поне четири и нагоре да слагам?

# 972
  • София
  • Мнения: 2 296
За яке 2 стигат. Но за завивка например си трябват 3-4 бр.

# 973
  • Мнения: 1 632
Така...снощи я сефтосах Simple Smile

Първо се захванах да проверя етикетите на дрехите които бях изпрала, нали ви казах че смесено пера и не разделям по материи. Ами имаше само 2 дрехи 100% памук, всичко останало беше памук и синтетика комбинирано в различни %.  Дълго се зачудих на каква програма да ги пускам в такъв случай, нямам комбинирана, освен може би една което се води спортни дрехи, за която не е описано какви да са материите. Понеже на самите дрехи по голямата част беше с по висок % на памука пуснах на памук за гардероба. Тя е за 130 мин. Машината изключи на 60 мин. Дрехите бяха сухи, но ми се видяха някак влажни, всъщност  по-скоро топли, и се замислих като ги нагънах дали ако се прибират така в гардероба няма да мухлясват. Ако са за гардероб на закачалка съм убедена, че няма да има проблем, за сгънатите се чудя newsm78  Едно долнище ангунг на детето което е 100% памук беше влажно на ластика на кръста и го метнах да се доизсушава на един стол. Явно памука си иска по  дълга програма, но пък ако сложа екстра сухо няма ли да се увреди синтетиката в дрехите? Всъщност кое е по удачно да суша памук на програма за синтетика или синтетика на програма за памук?

От това което вкарах, нищо не ми се сви, всичко си е същото като размер дори чорапите.

След малко се снимам и самата сушилня, че нещо се затруднявам със символите, а може и в упътването да са объркали инструкциите. 

# 974
  • Мнения: 1 632



Ето така е програматора  В ляво всичко, което се вижда е ясно, но от дясно малко се затруднявам, до къде е синтетика от къде е памук  newsm78 Най-логично ми се вижда двете последни в дясно плюс и екстра със символ закачалка да са за памук, а горните доколкото размирам също май са памук, макар и не със символа памук отстрани???


Тази първата с тениска и чорапче я водят ежедневни дрехи, но пък дават максимум 1,5 кг дали е така или бъркат нещо? Малко вижда при капацитет  8 кг на машината  Thinking

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 10:34 от беба28

Общи условия

Активация на акаунт