Избор на сушилня - 5

  • 463 310
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте,какво е мнението ви за тези сушилни  Praynigвсички ли могат да не се свързват към канализация  Rolling Eyesблагодаря предварително   bouquethttp://www.tehnomix.bg/bosch-wty-66200-by
http://www.tehnomix.bg/%D1%81%D1%83%D1%88%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D1%8 … -miele-tkb-550-wp
http://www.tehnomix.bg/siemens-wt-45-w-561-by
http://www.tehnomix.bg/bosch-wtw-85560-by

# 976
  • Мнения: 2 285
Цвети, щом можеш да си позволиш Миле, аз не бих се чудила. Славят се с много по-продължителен живот и висок стандарт.

От изброените мисля, че всичките са хубави. Бих ги подредила така: Миле, Сименс, Бош. Доколкото знам, Бош е малко по-евтиния вариант на Сименс, така че се очаква Сименс да е по-качествен. Ние от 1 мес. сме с  този Бош, и съм доволна. А твоите варианти са с повече програми, което за мен е голямо предимство.

Колкото до свързването, ние не сме свързали нашата с канал, но мисля че има такава възможност. Грижата е минимална, уверявам те. Просто има едно легенче с вода, което се излива в мивката след края на програмата, и това е.

# 977
  • Русе
  • Мнения: 5 359
Сименс и Бош със сигурност имат включване в канал на конденза, за Милето не вярвам също да няма. Обадо се да ги попиташ - отзивчиви са.
При мен Сименса дори върви с маркуч в комплекта.
Единствено не съм наясно как си почиства кондензатора, ако е включен към канал - по принцип от резервора дърпа вода за почистването.
Майсторите ми нещо се бавят, та още не съм свързала сушилнята с канал.
Беба струва ми се, че отдясно имаш микс програма, ама гадая по картинката.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 13:03 от Devil_Rose

# 978
  • Мнения: 1 633
Кой символ мислиш че се явява смесеното, за да проверя в упътването как го дават.

# 979
  • Русе
  • Мнения: 5 359
 Thinking Като гледам маркера за енергийна ефективност логично е първите три отдясно да са микс, а след тях памук. Имаш една правоъгълна стрелка - означава максималната ефективност на уреда и е срещу основната програма на уреда обикновено.
Само основната програма на машината е за 8кг, всичко друго е за 1/2 или по-малко количество. При мен синтетиката е 1кг, но тя е лека и съответно обемна.
Ластиците на долнищата и на сина ми остават влажни, по-набрано и плътно е, за това. Като са топли дрехите имаш усещане за влажност, като ги оставиш няколко мин вече са ок. Екстрасухо аз поне за дрехи не ползвам, за да не свия нещо и да са ок за сгъване.

# 980
  • София
  • Мнения: 803
Miele-то със сигурност има опция канал, вчера ходих да ги гледам в Парадайса. В цената е включен монтаж и инструкция на адреса. Ето и едно видео как се случват нещата.
https://www.youtube.com/watch?v=x6HmhtskdUg

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 21:37 от pitia

# 981
  • Мнения: 1 633
Thinking Като гледам маркера за енергийна ефективност логично е първите три отдясно да са микс, а след тях памук. Имаш една правоъгълна стрелка - означава максималната ефективност на уреда и е срещу основната програма на уреда обикновено.
Само основната програма на машината е за 8кг, всичко друго е за 1/2 или по-малко количество. При мен синтетиката е 1кг, но тя е лека и съответно обемна.
Ластиците на долнищата и на сина ми остават влажни, по-набрано и плътно е, за това. Като са топли дрехите имаш усещане за влажност, като ги оставиш няколко мин вече са ок. Екстрасухо аз поне за дрехи не ползвам, за да не свия нещо и да са ок за сгъване.

Аз вчера ползвах точно тази за енергийна ефективност, водят я стандартна и пише че е за памук. Над нея символите имат отстрани един знак като триъгълник с черта по средата, който в упътването пише, че е синтетика, за това предположих, че първото което е символ "за всеки ден"  може да  е синтетика и памук, следващите  две за синтетика съответно за гладене и за  гардероба, след това памук за гладене, енергийната ефективност за памук, памук плюс и памук екстра. Дали съм на прав път в разсъжденията?

Синтетиката ми я дават до 4 кг.  Всеки ден и ризи по 1.5 кг, и деликатни 2 кг.


Дрехите мокри ли се теглят или сухи? Сега обмислям да насъбера халатите за баня и кърпи и да ги врътна да видя как ще се получи, но преди да ги заредя в пералнята ли да ги претегля или мокри?

# 982
  • Русе
  • Мнения: 5 359
Мериш ги сухи, кърпите можеш да пуснеш на памук екстрасухо без проблем.
етох едно упътване на Беко - в него пише, че Синтетика програмата може да се ползва и за дрехи с смесен състав Синтетика+Лек памук. Имаш ли някакво копче да намаляваш температурата на сушене? - можеш да го ползваш на програма Памук и да слагаш смесените материи евентуално.

# 983
  • София
  • Мнения: 1 691
С нашето Беко суша всичко на екстра сухо, до сега нищо не ми се е свивало, дори и пуловерите, така че споко.
Нашата центрофуга е макс 800 оборота, за това ги суши за над два часа и половина.

# 984
  • Русе
  • Мнения: 5 359
vitaminka при теб има над 60% остатъчна влажност с тези 800 оборота  Naughty

# 985
  • София
  • Мнения: 1 691
За това нямам проблем на екстра сухо или за това върти толкова време?
Иначе пералнята е на хазяите, няма смисъл да я сменяме още, поне докато не си купим собствено жилище.
За сега само пускам две центрофуги една след друга, но честно казано не виждам ефект във времето на сушене.

# 986
  • Русе
  • Мнения: 5 359
За това нямаш проблем с дрехите сушени на Екстра сухо, а времето е максималното за програмата на сушилнята ти вероятно, независимо от количеството. Двойната центрофуга май не помага особено - не ми се е налагало. Моята пералня е с 1 200оборота, искам нова с 1 400. Дори Беко в инструкциите си имат таблица с процентна влажност според тъканите и време на сушене - в началото на книжката.
По принцип за ефективно сушене се препоръчва пералня с не по-малко от  1 000 оборота. Като си купувах сушилнята ме питаха пералнята с какви възможности е, за да не остана недоволна от покупката и да се размине с очакванията ми.
Ако ви е сговорчива хазяйката може и да си вземе нейната работеща пералня/"работеща" е вълшебна дума, като си на квартира Simple Smile/, а ти да си вземеш нова. Но това е в случай на възможност и желание, личен избор.

# 987
  • София
  • Мнения: 1 691
Дааа и аз искам възможно най-много обороти, но решихме да изтърпим още малко, защото скоро ще се местим  Praynig А ако им кажем да си я вземат ще почнат едни разправии за монтажи/демонтажи, пък къде ще я сложат и т.н.  Joy

# 988
  • Мнения: 1 633
Моята пералня е 500 оборота, вчера ги врътнах 2 пъти на центрофугата, и после ми бяха сухи за 1 час. Наистина очаквах над 2 часа да ги суши, но Бекото ме изненада.

# 989
  • Мнения: 5 663
Явно памука си иска по  дълга програма, но пък ако сложа екстра сухо няма ли да се увреди синтетиката в дрехите? Всъщност кое е по удачно да суша памук на програма за синтетика или синтетика на програма за памук?
Второто. Суша на програми за гардероб, смесените материи - на програмата за синтетика. Ако има влажен ластик или бие, го пускам за още 10-20 минути в сушилнята. Дрехите излизат леко влажни и след 5 минути са опръхнали и сухи.
От картинката - вдясно отгоре ти е синтетиката - деликатни, за гладене и за гардероб, отдолу - памука - за гладене, за гардероб и две степени на екстра сухо. Колбичката е знакът за синтетика, стръкчето памук - за памука.

Общи условия

Активация на акаунт