Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 254

  • 39 348
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 293
И трето - питах те да ми посочиш нещо стойностно, мнение, анализ, което да прочета...Освен "Ах" и "Ох"...Аз си ахкам само по Енгин, все пак съм жена...но това не ми пречи, когато видя нещо красиво, да се израдвам...Случвало ми се е...[/b]

Стойностно за един е едно, за друг друго. Как да уцеля нечий критерий за стойностно, като днес се пише едно, утре друго?  Wink  hahaha  Joy
Откакто видах, че Туба ще е новата портньорка на Енгин се поразтърсих. Интересен ми беше откъсът от интервюто на Мурат Йълдъръм и най-безпристрастно го преведох. Тия неща говорят много. Не мислиш ли? Ей за такива материали ти говоря или за мнения на съфорумки...И за да ти докажа, че съм абсолютно добронамерена, сега чакам някакво интервю поне да излезе  на английски с Туба. Просто съм любопитна, искам да я харесам...

# 736
  • Мнения: 13 302
...И за да ти докажа, че съм абсолютно добронамерена, сега чакам някакво интервю поне да излезе с на английски Туба. Просто съм любопитна, искам да я харесам...

Вчера като ти четох коментара за Туба (там за стайлинга и пр.) не забелязах да си добронамерена, но щом казваш.  Peace

# 737
  • Мнения: 599

 newsm51
Вчера Миранда написа, че от темата лъха „негативизъм”. Не съм съгласна. Я се замислете: колко материали, посветени на филмите на Енгин Акюрек  бяха поместени? И от тях лъхаше само позитивизъм, както е модерно да се казва. На ударното му завръщане на екран смятам, че ние също отговаряме ударно и подобаващо.  Посочете ми една тема, в която да има анализи, да се слага всичко, излязло в турските медии за патрона им. Енгин Акюрек стана повод да видим как пишат турските журналисти – някои ни подразниха с незнанието си,  но най-сетне видяхме оценки, провокации. И най-вече „аплодисменти” за актьора Енгин Акюрек! Нима трябва да не се радваме? Да крием щастието си под сурдинка само и само да не засегнем чувствата на някои фенове?
Може би, защото в статиите се споменават и други актьори. Къде положително, къде не дотам, мнението си е на авторите, а не мое. Аз превеждам това, което пише, без да налагам лична цензура. Или да правя подбор. Това е недопустимо, преводът е морал…Моят принцип е: „Вярно с оригинала”…
Колкото до личното ми мнение и съмнения за някои други актьори…какво да правя, то е такова, каквото е. Създадено на базата на опит и лична критична преценка. На базата на съпоставка. Извинете много, че все още не мога да се прехласна и да ахкам по новата партньорка на Енгин-  Туба. Търся да се хвана за нещо, но…няма. Казах вече – образ се прави и от един кадър. Не видях такъв досега. Е, какво съм виновна? Просто написах какво мисля – ами оборете ме! Дайте доказателства за противното. Аз няма да се разсърдя – напротив! Винаги си признавам, когато не съм права.
Вярно е, че за критерий ми служи Енгин Акюрек. Но не само. Турските актьори ги сравнявам с него – неизбежно е, а него – със самия Енгин Акюрек. Не ми е необходимо да го оприличавам на световни величини – звучи нелепо. И несериозно. Той е плод на своята действителност, традиции, културна среда и носи предците си до девето коляно… Няма как да се измерва с други култури. Поне засега. Керем Дерен е единственият, който излезе от регионалното и от „копи/пейста, създаде една творба с универсално звучене… Дано го последват и други, за да има с кого да се сравнява Енгин Акюрек вътре, а дай Боже и извън пределите на Турция…
Но за мен, пак засега, е единствен…уникален, само той може да ми даде онази естетическа наслада, от която сърцето ми изтръпва, а душата ми се стопля…Пак ще кажа, Енгин е КРАСОТА…И външна, но и вътрешна…
Марта писа: „Аз пък ще си гледам сериала, който каквото ще да казва”. Чудесно.
И аз ще го гледам, Мартичка. Който каквото ще да казва, включително и аз самата. Но не искам да го гледам само заради Енгин Акюрек…
И понеже е ден за Прошка: простете ми, аз отдавна съм ви простила…

Както винаги:  txtloves

Любов  newsm51

Изказването ми не е било към някого конкретно. Наистина има много позитивни неща, но аз лично не съм постоянно в темата и често чета само по две-три странички с цел да си създам хубаво настроение. И когато на тези страници има съмнения относно сценария или пък играта на Туба, или пък относно показаната бедност в трейлърите - ами направо ми става криво! Ето днес в темата беше страхотно за мен, защото на страничките, които прочетох имаше много хубави думи. Иска ми се на всички страници от темата да е така. Тук влизам, за да се забавлявам, така че ако някого съм обидила - не е било нарочно! Нека да купонясваме в темата, момичета!

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 34 199


Схванах. За болднатото. Да бяхте го сложили в кавички. Така се слагат цитати.  Peace


пп - Обаче така хубаво като ми го обяснихте разбрах, че все пак ходите на други места да четете.  Wink Grinning

Това е и обратен процес. Затова често отскачам за подпори.

# 739
  • Мнения: 2 293
...И за да ти докажа, че съм абсолютно добронамерена, сега чакам някакво интервю поне да излезе с на английски Туба. Просто съм любопитна, искам да я харесам...

Вчера като ти четох коментара за Туба (там за стайлинга и пр.) не забелязах да си добронамерена, но щом казваш.  Peace
О, значи ме четеш... Да, хубаво, но аз така си пиша и не от вчера, а от години и не специално за темата или за Туба, за много други. Уверявам те, не изпитвам и капчица злоба... Напротив, радвам се на всеки успех. Но...мнението ми е такова...Съжалявам... Убеди ме в обратното, а не ме нападай, че имам мнение...Дай ми отговор на въпроса каква актриса е Туба, но обоснован и само не спирай дотам, че е "красива"...Оттам нататък започват нещата, за които говоря...

# 740
  • Мнения: 3 243
Какво да направя като ми правят впечатление разни противоречия? newsm78  Laughing Сега и разрешение ли трябва да искам за да пиша?  Wink Аз поне пиша.  Peace Някои тук се разписват къде само със снимка, къде с "добър ден".  Joy Joy Joy

Други пък съвсем не пишат.  Simple Smile Уморени от битките с противоречия, заслепления, шербет и "позитивно" отхвърляне.  Sad

За изглаждане на противоречията, предлагам и друг подход, дано ви хареса (за Марта съм сигурна  Simple Smile)
Скрит текст:


И тъй като отдавна съм захвърлила розовите очила, ще попитам, не ви ли се струва странно, че Керем Чатай лишава предстоящия си проект "Черни пари, любов", от реклама. Не само че е малко като количество, но и неудовлетворителна като качество.
Дори ми минават едни такива черни мисли, да не би да е охладнял към този си сериал, или не е сигурен, че ще продължи дълго.  newsm78

# 741
  • Мнения: 1 007
...И за да ти докажа, че съм абсолютно добронамерена, сега чакам някакво интервю поне да излезе с на английски Туба. Просто съм любопитна, искам да я харесам...

Вчера като ти четох коментара за Туба (там за стайлинга и пр.) не забелязах да си добронамерена, но щом казваш.  Peace

 Smile Всички сме добронамерени, selfie.
Чети по-внимателно и ще забелязваш.

# 742
  • Мнения: 13 302
Smile Всички сме добронамерени, selfie.
Чети по-внимателно и ще забелязваш.

Забелязах!  Wink Особено за Берен и Туба сте изключително добронамерени.  tooth tooth tooth

# 743
  • Мнения: 4 966
Ами изказваме мнение за всеки така, както го виждаме и усещаме. Когато ни направят добро впечатление, казваме си, хвалим, възхищаваме се. Когато видим, че не изглеждат убедително, пак си го казваме. Да се приема, че само хубави неща трябва да се казват за всички е смешно и не отговарящо на действителните ни усещания за това, което сме гледали.
Единственият, който до сега не ни е разочаровал с играта си в нито един момент, това е Енгин. И точно затова сме негови почитатели и следим неговите филми.

# 744
  • Мнения: 136
Всеки може да превежда и всеки може да реши какво да гледа. Избор, нищо лично.[/b]

Категорично не. В огромна заблуда си. Гугъл преводач не те прави преводач.
За да си преводач, първо трябва да знаеш родния си език, защото преводът не е обикновено заместване на думи от един език с думи от друг. А след това и езикът, от който превеждаш.
Масовата заблуда обаче, че всеки може да превежда е все едно аз да претендирам, че разбирам от ядрена физика, например. Демек, всяка жаба да си знае гьола.  Peace

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 34 199
Всеки може да превежда и всеки може да реши какво да гледа. Избор, нищо лично.[/b]

Категорично не. В огромна заблуда си. Гугъл преводач не те прави преводач.
За да си преводач, първо трябва да знаеш родния си език, защото преводът не е обикновено заместване на думи от един език с думи от друг. А след това и езикът, от който превеждаш.
Масовата заблуда обаче, че всеки може да превежда е все едно аз да претендирам, че разбирам от ядрена физика, например. Демек, всяка жаба да си знае гьола.  Peace


Ние нямаме претенции за преводите на гугъл. Професионалният преводач е ангажиран да сложи "вярно с оригинала" - а тук понеже е доброволен труд - никът гарантира качеството. Преценката е на ползвателя.

# 746
  • Мнения: 2 293
Всеки може да превежда и всеки може да реши какво да гледа. Избор, нищо лично.[/b]

Категорично не. В огромна заблуда си. Гугъл преводач не те прави преводач.
За да си преводач, първо трябва да знаеш родния си език, защото преводът не е обикновено заместване на думи от един език с думи от друг. А след това и езикът, от който превеждаш.
Масовата заблуда обаче, че всеки може да превежда е все едно аз да претендирам, че разбирам от ядрена физика, например. Демек, всяка жаба да си знае гьола.  Peace

За Гугъл преводача съм съгласна, аз скоро разбрах, че имало такъв. Но в нашата тема се позоваваме много рядко на него. Аз лично - никога! И смея да твърдя, че познавам много добре не само английския, от който превеждам, но и българския - даже често ме обвиняват за цветущия език! Какво да се прави - професия...нямам намерение да си сменам речниковия багаж заради уважаваните иначе от мен съфорумки...
ПП. А изказът е плод и на обща култура. Уви, не можах да скрия, че съм се "ръкувала" с гибралтарските маймуни, които ти така хареса, или пък че съм се разхождала по Вия Апия. Всяка прилика е случайна....  И винаги с...  txtloves

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 14:29 от loveofmine

# 747
  • Мнения: 136

За Гугъл преводача съм съгласна, аз скоро разбрах, че имало такъв. Но в нашата тема се позоваваме много рядко на него. Аз лично - никога! И смея да твърдя, че познавам много добре не само английския, от който превеждам, но и българския - даже често ме обвиняват за цветущия език! Какво да се прави - професия...нямам намерение да си сменам речниковия багаж заради уважаваните иначе от мен съфорумки...

Постът ми не беше адресиран към теб, а към фразата "Всеки може да превежда".
Чувството ми за справедливост и професионалният ми опит възроптаха при тази явна заблуда или самозаблуда. Както и да е.

# 748
  • Мнения: 13 302
Не знаех, че само по себе си разхождането по Виа Апия може да повлияе на културата на изказа.  newsm78 От римско време до сега там са се разхождали кои ли не, а предполагам и не малко  "гибралтарски маймуни".  Wink Joy Joy Joy

# 749
  • Мнения: 2 293
Не знаех, че само по себе си разхождането по Виа Апия може да повлияе на културата на изказа.  newsm78 От римско време до сега там са се разхождали кои ли не, а предполагам и не малко  "гибралтарски маймуни".  Wink Joy Joy Joy
О, влияе и още как! Приеми го на доверие...Алюзиите са велика работа... А за маймуните явно не си в течение...

Общи условия

Активация на акаунт